DIRECT ALPINE

Majitel liberecké firmy Direct Alpine a zároveň její hlavní designér je svéráz Radek Nováček. Horolezec, vodák, lyžař, ale i včelař a farmář. U příležitosti uvedení značky DIRECT ALPINE do prodejen a e-shopu Rock Point Vám přinášíme rozhovor s touto svéráznou osobností české outdoorové scény.

Ahoj Radku, prosím tě, na úvod nám řekni začátek tvého příběhu – jak jsi s „directem“ začínal?

Spousta mladých už to asi nezná, ale v devadesátých letech tady ještě nebylo to vybavení tak dostupné jako teď, lezecký matroš, oblečení, všechno se pořád shánělo těžce. S kámošem Jirkou Sikou v rámci sponzoringu testovali nové membránové materiály pro jednu českou textilní firmu – prostě během našeho lezení v Tatrách a Alpách. Potom jsme si vyrobili nějaké oblečení sami pro sebe, potom pro kámoše, a pak už se to nějak rozjelo. Věci byly kvalitní, pohodlné, lidi to měli rádi, najednou jsme spadli do podnikání s oblečením a ani jsme nevěděli jak. Já jsem přitom původní profesí elektrotechnik (smích).

Jak jste to tenkrát zvládali?

Byl to tenkrát trochu punk. Lidi po nás chtěli hlavně hodně odolné a přitom pohodlné kalhoty. To na trhu chybělo. Tak jsme sehnali pořádný matroš, a nechali si podle našeho střihu ušít prvních padesát kousků se zdvojenými koleny a zadkem – to jsou ty legendární PATROLY a MOUNTAINERY, dodnes páteř naší kolekce. Naložili jsme to do škodovky a objeli prodejny, které jsme znali – za pár dní jsme to prodali. A příště jich bylo dvě stovky, pak už to šlo do tisíců, přibyly další modely a tak. Potom velký zájem z ciziny, rozbíhání exportu a už se to začalo podobat skutečné firmě.

A co teď? Zajímá mě třeba příběh Made in Europe...

Zobrazit celý rozhovor...Proč Direct Alpine?

  • český výrobce outdoorového oblečení
  • všechno oblečení Direct Alpine v nabídce Rock Point je vyrobeno v ČR
  • klade důraz na preciznost střihů a kvalitu zpracování
  • zajišťuje záruční a pozáruční servis
  • mimojiné, bundy Direct Alpine hřejí a chrání české horské vůdce 


 


Rock point newsletter
informace o novinkách a slevách