Icebreaker Ellipse - neobyčejné triko do neobyčejných podmínek

Je tohle hybridní merino tričko opravdu tak kouzelné?

Na webu Sport.cz si vzali do parády merino triko Ellipse od Icebreakeru, s hybridní konstrukcí a MerinoLoft izolací. Podívejme se tedy na triko detailněji, očima recenzenta Reného Kujana.

Icebreaker Ellipse Long Sleeve Half Zip Hood je neobyčejné tričko do neobyčejných podmínek. Tradiční novozélandský výrobce využívající pověstnou vlnu merino slibuje tepelný komfort, který v dnešních dnech všichni tak nějak instinktivně vyhledáváme, ať už jsme zrovna na tréninku, nebo se zrovna řítíme městem za pracovní příležitostí. Pokud si Ellipse pořídíte, předem se omluvte svým ostatním svrškům, budou teď ležet ladem.

Mnoho uživatelských recenzí na toto triko na zahraničních serverech končí ve smyslu: Nosím ho teď pořád, na trénink i do práce. Spoustu trik teď můžu vyhodit, nic jiného už vlastně nenosím... Je tričko opravdu tak kouzelné?

Icebreaker Ellipse - detail zpracování kapuce a hlavního zipu Icebreaker Ellipse - dvě prostorné kapsy na zip Icebreaker Ellipse - protáhnutím palce vytvoříte poloviční rukavici. Icebreaker Ellipse - vnitřní kapsička na zip

 

Ve světě automobilů je dnes moderní hybridní pohon. A s Ellipse přichází hybridnost i do světa běžeckého vybavení. Vlna je základ, to je jasné, to by pak nebyl Icebreaker. Šikovný vlněný základ (75 % merino, 25 % polyester) je upleten tak, aby příliš neměnil svou délku (určitá míra elasticity je ale zachována), ale naopak byl velice pružný do šířky. Výsledkem je oděv dobře padnoucí, nijak neomezující sportujícího člověka v pohybu a navíc zachovávající si po dlouhou dobu svůj původní tvar.

Typická vlněná textilie je ovšem u tohoto modelu doplněna o syntetickou kapuci a hrudní panel. 100% recyklovaný polyester poskytuje výbornou ochranu před větrem i deštěm. Pod syntetikou ovšem opět nalézáme vlnu ve speciální úpravě (MerinoLOFT) tak, aby měla co největší loft, aby vyplnila co nejvíce prostoru, a tak poskytla co možná nejlepší tepelnou izolaci.

Vše je uzpůsobeno použití v aktivním pohybu. Polyesterové panely sice odpuzují vodu, merino na ramenou, pažích a zádech samozřejmě po chvíli promokne. Tady se však opět ukazují výhody přírodního materiálu. Vlna si i přesto, že je mokrá, uchovává dobré termoizolační vlastnosti. Takže...

Přečíst celý test na Sport.cz - Test: Triko Icebreaker Ellipse jako dělané pro chladnější tréninky

autor: René Kujan, Sport.cz

PLUSY

MÍNUSY

bunda ICEBREAKER M Ellipse LS Half Zip H

• vysoký tepelný komfort • syntetika uvnitř kapuce
• ochrana hrudi a hlavy proti profouknutí, dešti
• prodloužené rukávy s návleky na palce
• použitelné jako koncová nebo prostřední vrstva
• prostorné kapsy

 

Triko můžete zakoupit na našem e-shopu v tmavě modré barevné variantě nebo kamenných prodejnách Rock Point.

Detail »»»

Cena: 4.699,- Kč

 


 


Rock point newsletter
informace o novinkách a slevách