Julbo White Session 2017

Julbo White Session Iceland 2017Vydejte se na Island prozkoumat svahy s panenským prašanem

Akce Julbo White Session je zpět a bude se konat na jaře na Islandu. Pro její 6. pokračování znovu poskytujeme jednomu amatérskému nadšenci příležitost sdílet toto dobrodružství s legendou freeride snowboardingu Flo Orleym a s nováčkem ve Freeride World Tour Manuelou Mandl. Jste připraveni se k nim přidat?

  • PREZENTACE EXPEDICE

„Na Islandu vám vše neustále připomíná, jakým je naše planeta živoucím tělesem! Díky vulkanické činnosti, impozantním horám a oceánu bouřícímu kolem dokola jsem si uvědomil, že je nám zde matka příroda daleko blíž než na kterémkoli jiném místě, které jsem navštívil. Tohle místo je vážně magické!“ Flo Orley – freeridová legenda. Magické, ale rozlehlé místo.

Kromě hlavního města, ve kterém jsou soustředěny tři čtvrtiny obyvatelstva, je zbývající část ostrova téměř neobydlená. Aby byl tým Julbo White Session plně mobilní a dobře vybavený, bude mít k dispozici karavan, se kterým bude moci jezdit po všech cestách a dostat se tak do blízkosti těch nejlepších míst. Tento karavan bude jejich základním táborem po oba týdny cesty, tedy od 10. do 24. dubna 2017.

  • CÍLE

Program vysněný sportovci z Julba budí závist, když Manuela vypráví: „Chceme se utkat se živly a najít způsob, jak je zvládnout. Moc se těším, až budu kroužit šílené křivky v těch nádherných terénech s pohledem na polární záři.“

Cíle cesty budou následující:

 

  • Zdolat a sjet svahy slavné sopky Eyjafjallajökull v jarním období. Určitě si vzpomenete: je to právě ta sopka, která v roce 2010 paralyzovala nebe nad Evropou. Na vrchol se obvykle vystupuje během letních měsíců, takže dubnové počasí dodá této výzvě určitý pikantní nádech.
  • Objevit střed země podle Julese Verna sjetím hory Snæfellsjökull, která se nachází na poloostrově na východě ostrova. Se svou výškou 1466 m a obklopená vodou je tato mýtická hora cílem, který musíte při návštěvě ostrova určitě vidět.
  • Otevřít nové trasy na severu ostrova na poloostrově Troll po příletu vrtulníkem nebo člunem a pěšky v případě, že počasí bude natolik špatné, že neumožní vzlétnout.
  • Nechat se vysadit z letadla na plošině největšího ledovce na Islandu Vatnajökull, postavit zimní tábor a zdolat některé z atraktivních vrcholů oblasti.

   • FLO ORLEY A MANUELA MANDL: SNOWBOARDINGOVÍ PARŤÁCI

Flo Orley a Manuela Mandl znají jeden druhého skutečně velmi dobře, protože Flo je koučem této mladé začátečnice. Oba jsou sportovci zastupující značku Julbo, a proto se rozhodli dát dohromady akci Julbo White Session společně. Flo již na Islandu byl, když se pokoušel zdolat panenské svahy na severu ostrova, ale nedostatek sněhu tehdy jeho plány zhatil. Teď se tedy pokusí o nápravu! Manuela Mandl se v roce 2016 umístila na prvním místě v kvalifikaci Freeride World Tour a teď se těší, že si splní svůj sen uživit se snowboardingem. Oba se s vámi chtějí podělit o své zážitky a dávají vám jedinečnou příležitost přidat se k expedici, která se již teď zdá být nabitá napětím.

  • PŘIDEJTE SE K NIM

Pokud máte dobrodružného ducha a vyhledáváte široké volné prostory a neobvyklé výzvy, je tato Julbo White Session pro vás jako stvořená. Společně s našimi dvěma snowboardisty a s produkčním týmem dostanete roli v novém filmu společnosti Julbo a toto dobrodružství v království vulkánů ve vás zanechá vzpomínky na celý život.

JAK SE MŮŽETE STÁT SOUČÁSTÍ TOHOTO DOBRODRUŽSTVÍ?

Jednoduše sestavte minutové video, na kterém nám ukážete své dovednosti na freeridových lyžích nebo snowboardu.

Buďte kreativní a originální a ukažte nám, že na svých lyžích nebo na svém prkně jste stejně dobří jako před kamerou.  Na zaslání své přihlášky a videa máte čas do 15. února 2017.

Julbo White Session Iceland 2017

Soutěž bude zahájena 15. prosince 2016 na webové stránce společnosti Julbo na následující adrese:

https://www.julbo.com/en/quizz/jws-volcanickingdom-2017

Výběrová kritéria jsou: úroveň dovedností na snowboardu nebo na lyžích, osobnost, přístup, fyzické schopnosti, schopnost komunikovat, fyzická kondice a zkušenosti v hornatém terénu.

Bude vybrán jeden účastník, který se zúčastní expedice na Island spolu s Flo Orleym a Manuelou Mandl, kameramany a fotografy v termínu od 10. do 24. dubna 2017.

Vítěz soutěže bude oznámen 1. března 2017.

 

 


  • TÝM

 

Manuela Mandl


Vítězka freeridové světové kvalifikace 2016 a účastřnice freeride World Tour 2017. Nadějná snowboardistka.

(www.manuelamandl.com)

Flo Orley


Snowboardingová legenda. Vicemistr světa ve Freeride World Tour 2016 a 2011, třetí místo 2015, 2012 a 2008. V posledních 15 letech jezdí po světě, soutěží a natáčí filmy.

(www.flo-orley.com)

 


Island

 

ISLAND

- 103 125 km²

- 332.529 obyvatel

- 3,2 obyvatele na km²

- 70 % energie země pochází z obnovitelných zdrojů

- Více než polovina obyvatel Islandu říká, že věří na skřítky

 

Islandské přísloví ilustrující proměnlivost počasí říká:

„Jestli se vám nelíbí počasí, počkejte pět minut.“ (Zdroj: Wikipedia).

 
 


 


Rock point newsletter
informace o novinkách a slevách