NA VLASTNÍ KŮŽI - test bundy Haglöfs Summit

Haglöfs je pro mě srdcová značka. Vlastním několik produktů od této skandinávské ikony a mám s nimi skvělou zkušenost. Hybridní bunda Haglöfs Summit je součástí mého šatníku zhruba rok. Za tu dobu jsem ji měl možnost vyzkoušet při turistice, na skialpech i běžkách a jako hodně teplou střední vrstvu v tuhých mrazech. Podělím se s vámi o pár postřehů.

Prodyšná a pružná

Bunda kombinuje dva materiály od Polartecu – léty prověřený strečový Powerstretch Pro (nejvyšší gramáž) a nedávno představený izolační materiál Polartec Alpha*. Každý materiál je použit tak, aby z něj uživatel získal ty nejlepší užitné vlastnosti. Powerstretch je v zádových partiích a na rukávech, díky čemuž jsou tyto části velmi prodyšné a dostatečně strečové do všech směrů. Alpha je použita v přední části, na předloktí a na ramenou. Místa s Alphou překrývá větruodolný materiál. Uživatele určitě potěší, že oba materiály jsou z recyklovaných surovin a bunda Summit se šije v Evropě (Portugalsko).

 

Tomáš Krpata, test bundy Haglofs Summit
Tomáš Krpata, test bundy Haglofs Summit
Tomáš Krpata, test bundy Haglofs Summit

Tomáš Krpata, test bundy Haglofs Summit

 

Dvě vrstvy a dost

Když začal ten správný chladný podzim (4 až 8 stupňů), vyrazil jsem s rodinou na Šumavu. Naše dítko si spokojeně hovělo v pohodlné krosně na mých zádech a já měl na sobě pouze bundu Summit a pod ní triko s dlouhým rukávem z merino vlny. Teplotní komfort byl naprosto ideální. Na zádech bunda dýchala, v přední části hřála a dýchala zároveň. Lepší by ale bylo použít jako spodní vrstvu syntetiku. Merino zůstalo po celodenním výletu přeci jen vlhké.

Na větrném skialpu

V únoru jsem bundu vytáhl na skialpy v Zillertalu. Mráz jí dělal dobře. Použitý materiál Alpha totiž funguje na principu aktivní izolace, a to se potvrdilo. Při pohybu v mrazu se veškerý pot ihned dostal z první, základní vrstvy, do tkaniny Alpha v bundě Summit. Odtud se rychle odpařil. U vrcholového kříže byla bunda téměř suchá. Zároveň však nepustila k tělu chladný vzduch a udržela tělesnou teplotu v příjemných mezích. V tomto případě jsem použil jako spodní triko syntetiku a výsledek byl o poznání lepší než s merinem.

Na běžkách

Bundu jsem zkusil i na běžkách. Obstála slušně (nekoupal jsem se ve vaně potu), ale na takto dynamický sport je přeci jen dost teplá. Na běžky tedy nadále volím spíše tenčí, nezateplenou bundu.

Shrnutí

Popsal jsem pouze 3 různé modelové situace, ale jak již jsem řekl na úvod, Summit používám již relativně dlouho. Zatím jsem na něm neshledal výraznější vady, není znát ani sebemenší opotřebení. Bunda Summit mne přesvědčila, určitě ji budu nosit ještě pěkných pár let.

 


O Polartecu Alpha

Polartec Alpha byl vyvinut na základě zadání americké armády pro její speciální jednotky. Američané zadali velkým výrobcům materiálů požadavek, aby vyvinuli materiál, který musí obstát v náročných podmínkách ve vlhku a zimě. Vojáci speciálních jednotek vyskákali v zimě na Aljašce z helikoptéry do jezera, vylezli z vody, a šlapali 2000 výškových metrů na skialpových lyžích na vrchol kopce. Z testovaných materiálů obstála nejlépe Alpha, která byla nahoře téměř suchá.

 

Bunda Haglöfs Summit Jacket Man

materiál přední díl: Polartec Alpha
materiál rukávy a zadní díl: Polartec Powerstretch (53% polyester, 38% polyamid, 9% elastan).


DMOC: 5.299,- Kč
Bundu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
Výhody:

Nevýhody:

bunda HAGLÖFS SUMMIT JACKET Man
Promyšlený design Horší fungování v kombinaci s merinem
Skvělá prodyšnost, zejména v zimních podmínkách
Recyklovaný materiálTestoval:
Tomáš Krpata

TOMÁŠ KRPATA

Tenhle rodák z východních Čech skvěle doplňuje náš sympatický tým produktového oddělení. V Rock Pointu působí od roku 2015, ale outdoorových zkušeností už stihnul nasbírat až až. Kromě toho, že procestoval snad celý svět díky práci v cestovce (ne, nemluvíme o delegátovi na pláži v Itálii), a dobrodružně poznával zajímavé kouty planety, je venku kdykoliv je to možné. Na otázku, co dělá ve volném čase, odpověděl: Do narození dcery cestování, MTB, horská turistika, běžky, skialpy. Od narození dcery přebalování, krmení, občas běh a MTB, uspávání, občas výlet…
Jako produktový specialista se zaměřením na textil si užívá privilegium vidět jako jeden z prvních všechny outdoorové novinky, vybrat do Rock Point obchodů to pravé a ještě navíc při tom komunikovat se stejně naladěnými lidmi.


Otestovali jsme i další produkty »»»Tomáš Krpata, test bundy Haglofs Summit

 


 


Rock point newsletter
informace o novinkách a slevách