NA VLASTNÍ KŮŽI - test spodního prádla Icebreaker Siren Cami

Když testovat „na vlastní kůži“, tak doslova a do písmene. A blíž kůži už nemůže být nic jiného než spodní prádlo. A když spodní prádlo, tak MERINO. Všude vyzdvihované, všemi chválené. Je ale skutečně tahle novozélandská specialitka skutečně tak všemohoucí, jak se o ní píše a říká?

Začalo to před dvěma lety. Protože zejména v zimě dost často trpívám na zimomřivost,  rozhodla jsem se konečně merino pořádně otestovat. Vyměnila jsem umělé polyesterové vlákno svého „underhorejšku“ za to přírodní – merino. Výrobce hlásá, že produkty z merina nekoušou, nesmrdí, rychle schnou, jsou příjemné na omak a prostě jen a jen samá pozitiva, až se tomu věřit nedá.

Spodní košilka z řady Icebreaker Siren Cami, mě už v krámu zaujala příjemným pocitem na dotyk. Nastavitelná ramínka se hodila, protože se krásně dá přizpůsobit tomu, jak jste nahoře od přírody „obdarováni“. K velkému plus patří i to, že je dostatečně dlouhá a při pohybu se nevyhrnuje. Barevnou škálu má Icebreaker celkem širokou, takže bylo z čeho vybírat. Já jsem ale na poprvé sáhla po černé, abych mohla tílko UNIverzálně využít vždy a všude. Časem jsem ještě přihodila fialovou, abych ladila k dalším Icebreaker vrstvám, i když to asi ocením spíše já, protože vidět není.

Košilka Icebreaker Siren Cami z merino vlny
Nastavitelná ramínka košilky Siren Cami Icebreaker
Detail vzoru spodních kalhotek hipkini botanical Icebreaker
detail vzoru košilky Siren Cami Icebreaker

Spodní prádlo jsem vyzkoušela na více aktivit. Nejprve do práce, abych zjistila, zda merino skutečně nekouše. Mohu potvrdit. Na kůži je příjemné, krásně hřeje a zejména v zimě je to vítaný společník pro bokové džíny.

Poté jsem zkusila na běh, když je na jaře a na podzim sychravo a i tady musím pochválit. Košilka byla sice propocená, ale ani při běhu (rychlost vyklusávací) mi nebyla zima. Potvrzuji tedy i to, že merino hřeje, i když je mokré. To jsem si pak ještě nesčetněkrát ověřila i v zimních podmínkách při skitouringu. A co smrádeček?

Tomuhle jsem nejprve moc nevěřila, ale večer po celodenním skialpu se skutečně žádný zpocený štiplavý odér z tílka nelinul. Neskutečné a zní to jako klišé, ale merino opravdu nesmrdí. Své starší polyesterové UW triko bych už musela zauzlovat do neprodyšného pytle, ale merino košilku Cami jsem si vzala i druhý den! A věřte, že do smradlavého trika bych se fakt nenavlíkla.

Košilka Icebreaker Cami se osvědčila i v létě. Když jsou parna k nesnesení, používám jí občas spolu s kaťaty Hipkiny jako noční úbor. I zde se osvědčila propagovaná vlastnost, že merino v zimě hřeje a v létě chladí. Ne, že by mě skutečně chladilo, ale je perfektně prodyšné a není mi tak takové horko jako v čemkoliv jiném.

Jediné co nemohu úplně přesně otestovat je jeho dobrá snášenlivost i pro alergiky. Já alergik nejsem, takže s vlnou tohoto typu problém nemám. Jediné co by se dalo vytknout, ale možná je to pouze můj osobní problém, je to, že pokud se s tímto prádlem nevybíjím při sportu, pak mě docela nabíjí ono samo, a to statickou elektřinou. Úplně a doslova to znamená, že při svlékání nezapoceného tílka, mi vstávají vlasy na hlavě. Občas také uživatelé hovoří o snadném vytvoření děr, právě na spodním prádle. Já ze své zkušenosti toto potvrdit nemůžu. Z UW merina od Icebreakeru mám tílka, spoďáry i spodky, vše  +/- dva roky a žádnou díru jsem za dobu užívání nezaznamenala.

Takže shrnuto a podtrženo – merino spodní prádlo - si dovolím tvrdit, je přesně tak úžasné, jak výrobce hlásá. Já jsem naprosto spokojená uživatelka a během doby používání se moje sbírka rozrostla o další Icebreaker kousky „nespodních“ vrstev. Je pravda, že cena není úplně nízká, ale vezmu-li v potaz komfort nošení, pak není co řešit.


Košilka Siren Cami Icebreaker

materiál: vlna Merino
DMOC: 1.199,- Kč


Košilku získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


 

Výhody:

Nevýhody:

  • hřeje, i když je mokré
  • nabíjí statickou elektřinou
  • příjemné, na těle ani necítíte

  • není nutné hned prát, stačí volně vyvěsit a vysušit

 


 

Testoval:


EVA VOTAVOVÁ

Evča je zodpovědná za aktuality, které najdete na našem webu. Sepisuje pro vás podrobnosti prodejních akcí, aktuálních kolekcí, ale třeba i informace k těm nejzajímavějším produktům. Není tady žádným nováčkem. V minulosti se věnovala velkoobchodním zákazníkům, ale pak se v ní probudil talent, který se snaží stále více rozvíjet. Být součástí Rock Pointu považuje za velkou výhodu, protože se díky práci dostane k novým sportům a aktivitám, které vždy ráda vyzkouší. Aktuálně její outdoorové srdce plane pro skialpy.

Evi, co děláš ve volným čase?
Momentálně v létě běhám, abych v zimě rychleji vyfuněla na skialpech kopce a v zimě, až budu do těch kopců funět, tak si budu slibovat, že budu v létě ještě více běhat...

 

Otestovali jsme i další produkty »»»

 


 


Rock point newsletter
informace o novinkách a slevách