NA VLASTNÍ KŮŽI - test trika Craft Extreme 2.0

Když se mi koncem srpna dostalo do ruky triko s dlouhým rukávem Craft Active Extrem 2.0, byl jsem hodně zvědavý, co toto „bájemi opředené“ triko ve skutečnosti dovede. Novinka od Craftu byla vyznamenaná prestižní cenou a ISPO Gold Award!

Triko má jednoduchý design, a jak známo, v jednoduchosti je síla. Na první pohled zaujme struktura pleteniny i plně funkční hodně prodyšné meshové panely v podpaždí. Stejný materiál tvoří i manžety rukávů. I když jde o funkční termoprádlo, ostudu si v něm třeba v horské chatě rozhodně neutrhnete, vypadá fajn.

Bezva je nízká hmotnost a nápadité reflexní prvky. Protože se jedná o první vrstvu, určitě důležitější než vizuální dojem je pocit, který po oblečení trika získáte. Naprostou prioritou jsou samozřejmě funkční vlastnosti.  Poté, co si triko oblečete, tak nezvykle těsně obepne tělo. První dojem je i trochu nepříjemný, ale má to své opodstatnění a rychle jsem zvykl. Triko je vysoce elastické a příjemně se nosí, při pohybu nijak neomezuje, netáhne, ani neškrtí.  Tomu určitě napomáhá unikátní 3D střih. Příjemný je i lehce zvýšený stojací „průkrčník“ a celkově komfortnímu dojmu pomáhají ploché švy.

spodní prádlo CRAFT Active Extreme 2.0 Man
spodní prádlo CRAFT Active Extreme 2.0 Man
spodní prádlo CRAFT Active Extreme 2.0 Man

Časná rána na přelomu srpna a září mám rád. Pryč jsou tropické noci, vzduch je svěží, radost se jít proběhnout.  Občas už dokáže lehce „zalézat za nehty“ a někdy už se může hodit i mikina.  Většinou se ale rychle otepluje a při delších výbězích je pak nutné řešit, co s nadbytečnou vrstvou. Tentokrát jsem toto období vyřešil právě touto novinkou od Craftu. Chlad jsem nijak nepociťoval. Tělo si pod trikem rychle vytvořilo vlastní mikroklima, protože pletenina má vroubkovaný vzor a triko tedy není v kontaktu s pokožkou celou plochou, ale pouze jeho částí. Tento princip funguje i v případě, že po tréninku nemáte po ruce hned náhradní věci na převlečení a zůstanete nějaký čas v propoceném triku. Okamžité prochladnutí nehrozí a díky unikátnímu materiálovému složení triko také poměrně rychle vysychá. Své přednosti ale triko a použité materiály naplno odhalí teprve v zátěži. Opravdu nezůstane nic dlužno svému názvu Active Extreme. Dvouvrstvá tkanina, která využívá vlákno CoolMax Air „maká“ jako o život. K propocení trika dochází až se slušným časovým odstupem proti tomu, na co jsem býval zvyklý (samozřejmě v závislosti na intenzitě zátěže) a řekl bych, že dokud je člověk v zátěži, je triko stále pro uživatele hodně příjemné a „zaleje“ se potem až po zastavení a ukončení aktivity. To je cenná vlastnost hlavně pro dlouhodobější aerobní aktivity.

Triko Craft Active Extreme 2.0 jsem si záměrně v září vzal i na několikadenní rodinnou turistickou dovolenou v podhůří Alp. Tentokrát nebylo triko vystaveno vysoké intenzitě pohybu, ale naopak dlouhodobější, střídavé zátěži. Nějaký čas bylo součástí vrstveného oblečení, většinou jsem ale žádnou další vrstvu nepotřeboval. Občas mi na zádech skončila dvouletá dcera v dětském nosítku, výjimečně jsem v náručí poponášel čtyřletého syna. To byly chvíle, kdy se mechanizmus tělesného pocení rozbíhal intenzivněji.  Jinak jsme se zadýchávali při stoupání do kopců, odpočívali na větrných vrcholech, prostupovali chladným říčním kaňonem i vegetili na sluníčku… Triko se ctí zvládalo vše, aniž bych musel řešit převlékání a trpěl chladem. Musím přiznat, že v případě této lehké turistiky jsem ocenil také to, že je triko delší, než bývá zvykem, což bylo trochu nadbytečné při běžeckém tréninku. Dokážu si představit, že třeba na kole, na běžkách nebo i při alpském lezení bude právě toto prodloužení velkou předností.

Triko Craft Active Extreme 2.0 bych si zřejmě neoblékl třeba na sjezdové lyžování, ale pravdou je, že na podobné aktivity, navíc v chladnějších podmínkách není triko z daného materiálu určené.

Asi nikoho nepřekvapí, že triko ze syntetického materiálu je třeba pravidelně přemáchnout. Po jednom nebo dvou dnech prostě přestává vonět. Pro mě to ale byla jediná problematická vlastnost a navíc taková, se kterou se prostě počítá.


Triko Craft Extreme 2.0 Man

materiál rukávy a tělo: 100% polyester 100g/m2 (z toho 51% CoolMax Pro)
materiál meshové panely – 96% polyester, 4% elastan (Spandex)
prestižní ocenění ISPO Award


DMOC: 1.299,-
Triko získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
Výhody:

Nevýhody:

spodní prádlo CRAFT Active Extreme 2.0 Man
vysoká prodyšnost jako každá syntetika po pár použití úplně nevoní, pokud se v triku opravdu zpotíte a chcete mokré triko sundat, je to trochu boj kvůli tomu, jak obepíná tělo
rychlý transport potu od pokožky
rychleschnoucí materiál
elastické (3D střih) meshové panely
velmi příjemný materiál ve styku s pokožkou
teplokomfortní efekt
nízká hmotnostTestoval:

Honza Krabec

HONZA KRABEC

Dlouholetý zaměstnanec (od roku 1997), „držák“ v naší firmě, pro kterého jsou hory a horské prostředí vším. Na svých četných cestách a expedicích, které ho zavedly od Patagonie po Aljašku, od Galapág po Himálaj, také pravidelně testuje produkty různých značek.

Říká o sobě:

„Asi jsem nejvíc cestovatel, všestranně založený sportovec a možná trochu i horolezec. Vůbec mi nezáleží na tom, jak jsem vysoko, jestli mám na nohou lezečky, pohorky, výškové boty, mačky, sněžnice, skialpy, lyže, běžky nebo sedím na kole. Dokážu si užít volný čas s rodinou, na zahradě nebo s dětmi na atletických trénincích i soustředěních. Dneska jsem opravdu hlavně spokojenej táta od rodiny, plnej krásných outdoorových vzpomínek a velkých očekávání.“
Otestovali jsme i další produkty »»»

spodní prádlo CRAFT Active Extreme 2.0 Man

spodní prádlo CRAFT Active Extreme 2.0 Man


 


 


Rock point newsletter
informace o novinkách a slevách