S Rock Point Dynafit Skialp Academy do Alp!

Podmínky jsou ideální, přípravy v plném proudu a volných už posledních pár míst. Tedy, kdo dřív přijde, ten uvidí krásy Alp! Buďte to zrovna Vy!

Skialp Kurz pro pokročilé - Silvretta - 20. - 24.4. 2016

Co vás na kurzu pro pokročilé čeká?

  • teoretická příprava, seznámení s materiálem, práce s vázáním, pásy, boty, oblečení na túru
  • šlapání stopy, chování v hlubokém sněhu a na prudkém svahu
  • práce s pásy, jízda v neupraveném terénu
  • nebezpečí v zimních horách, počasí
  • pravidla pohybu ve volném terénu, plánování túry, předpověď počasí, sněhové podmínky, základní lavinová problematika
  • předvedení základního lavinového vybavení a práce s ním
  • praktický nácvik používání lavinových vyhledávačů
  • záchrana v horách, telefonní čísla, první pomoc
  • rozšířená lavinová problematika

První den odpoledne a přes noc přesun do Partenenu. Cena lanovky cca 28 Eur. Druhý den přesun lanovkou, skibusem a na lyžích na Wiesbadener Hütte, kde budeme v cca 13.00 hod. Po krátkém odpočinku lehká túra v okolí chaty. Třetí a čtvrtý den skialp túry s možností individuálních výstupů na vrcholy. Pátý den kratší túra, přesun zpět do Partenenu a odjezd. Návrat domů kolem půlnoci.

V CENĚ (6.500,- Kč):

V ceně kurzu je zahrnuto kurzovné, zapůjčení vybavení Dynafit, doprava a služby průvodců po celou dobu. Ubytování se platí zvlášť. Strava, pojištění atd. individuální. Při použití vlastního vybavení se cena kurzu nesnižuje. Cena nezahrnuje: lanovku a skibus.

 

PŘIHLÁŠKA NA SKIALP KURZ DO ALP »»»
20. - 24.4. 2016

Registraci je možné zasílat nejpozději do 15.4.2016 nebo do vyčerpání volných míst.

 

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ:


Vlastní hůlky (teleskopické nebo hůlky na běžky), lavinová výbava (možnost zapůjčit v Rock Point půjčovnách), oblečení (stejné jako na běžky), náhradní rukavice a čepice, doporučujeme i náhradní triko na převlečení, termoska, čelovka, lékárnička s alu folií, náplast, sluneční a lyžařské brýle, krém s UV faktorem... další vybavení na zimní túru v horách.


V případě jakýchkoliv dotazů a dalších upřesnění pište na adresu: skialpacademy@rockpoint.cz

 

Pojištění Alpenverein přímo ze stránek Rock PointÚčastníkům zahraničních kurzů doporučujeme zřídit si členství a tím spojené pojištění v rakouském Alpenvereinu, které kromě spousty dalších výhod poskytuje i unikátní pojištění sportovních aktivit jako je horolezectví nebo skialpinismus. Veškeré podrobnosti se dočtete ZDE nebo vám je sdělí personál našich prodejen, ve kterých si také můžete členství sjednat. Přihlášku lze vyplnit také on-line na našich stránkách.

 

 

Kurzy povede certifikovaný horský průvodce Petr "Kulich" Bendák, který je zároveň organizátorem kurzů a osobou zodpovědnou za veškeré záležitosti s kurzy spojené. 


 


Rock point newsletter
informace o novinkách a slevách