Skialp Academy 2017

Milujete hory, sníh, přírodu a panorámata? Nebojíte se cesty do kopce a chcete si užít zasloužený sjezd dolů? Vyzkoušejte skialp. Že jste to nikdy nezkoušeli? Nevadí, my vám pomůžeme s prvními krůčky, vybavíme vás praktickými radami a potřebným skialpovým vybavením. Své síly a um si pak můžete vyzkoušet i při závodech, kterých jsme pro vás také pár připravili.


Skialpinistické kurzy                                                                               » přihláška «

Také pro tuto zimu jsme pro vás připravili skialpinistické kurzy. Pro velký zájem jsme rozšířili nabídku termínů a také zřídili v Krkonoších Rock Point Base Camp - skitouringovou základnu. Používáme velmi kvalitní výbavu firmy Dynafit a terény jsou pečlivě vybrané pro skvělý zážitek.

Základní kurzy - vícedenní
Budou probíhat ve dvou střediscích. Krkonošské kurzy se budou konat v Malé Úpě na nově zřízené skitouringové základně Rock Point Base Camp v hotelu Javor www.hotel-javor.com. Na Králickém Sněžníku se budou kurzy konat v Hynčicích nad Sušinou ve středisku Můj Kraličák www.mujkralicak.cz. - (Chata Erlina). Tento kurz je nutné předem rezervovat.

Základní kurzy - jednodenní
Budou probíhat pouze v Krkonoších po dobu jarních prázdnin (6.2. - 19.3. 2017) ve spolupráci s horským hotelem Javor v Malé Úpě v Krkonoších. Více o těchto kurzech přímo zde - jednodenní skialpové kurzy -. Tento kurz se nemusí rezervovat dopředu, rozhodnout se můžete kdykoliv a stačí přijít do hotelu před 9:00 hod. Minimální počet účastníků pro kurz je 2 osoby.

Kurzy pro pokročilé - vícedenní
Budou stejně jako loni v Západních Tatrách na Žiarské Chatě. Zde je ubytování (není součástí ceny kurzu), start i cíl skialpových túr. Tento kurz je nutné předem rezervovat.

Základní kurzy vícedenní
Základní kurzy jednodenní
7. -  8. 1. 2017 Krkonoše (Dolní Malá Úpa) 8. 2. 2016
Krkonoše (Dolní Malá Úpa)
14.-15. 1.2017 - termín zaplněn pro oba kurzy
Krkonoše (Dolní Malá Úpa) a Králický Sněžník 15. 2.2016
Krkonoše (Dolní Malá Úpa)
21.-22. 1.2017 - termín zaplněn
Krkonoše (Dolní Malá Úpa) 22. 2.2016
Krkonoše (Dolní Malá Úpa)
28.-29. 1.2017 - volný již pouze pro Krkonoše
Krkonoše (Dolní Malá Úpa) a Králický Sněžník 1. 3. 2016
Krkonoše (Dolní Malá Úpa)
4. -  5. 2. 2017 - termín zaplněn
Krkonoše (Dolní Malá Úpa) 8.3. 2016
Krkonoše (Dolní Malá Úpa)
25.-26.3. 2017 Krkonoše (Dolní Malá Úpa) a Králický Sněžník 15.3.2016 Krkonoše (Dolní Malá Úpa)
Kurzy pro pokročilé vícedenní
23. 2. - 26. 2.2017 Západní Tatry – Žiarská Chata
30. 3. -  2. 4. 2017 Západní Tatry – Žiarská Chata

PŘIHLÁŠKA NA KURZ »»»

Skialpacademy 2016 - Krkonoše

Náplň kurzů

 • teoretická příprava (seznámení se s materiálem, práce s vázáním, pásy, boty, oblečení na túru),
 • šlapání stopy, chování v hlubokém sněhu a na prudkém svahu,
 • jízda v neupraveném terénu a jak na to,
 • nebezpečí v zimních horách,
 • pravidla pohybu ve volném terénu, plánování túry, předpověď počasí, sněhové podmínky, základní lavinová problematika,
 • předvedení základního lavinového vybavení a práce s ním,
 • praktický nácvik používání lavinových vyhledávačů,
 • záchrana v horách, telefonní čísla, první pomoc...

 

Cena základních vícedenních kurzů je 2.500,- Kč. Cena zahrnuje kurzovné, služby horského průvodce a zapůjčení vybavení Dynafit. Doprava je vlastní, ubytování se platí zvlášť. Strava, pojištění atd. je individuální a není součástí ceny kurzu.

Cena základních jednodenních kurzů je závislá na počtu účastníků. Minimální počet účastníků jsou dvě osoby, maximální počet šest osob. Cena se liší podle počtu přihlášených takto: 2 osoby:  á 2.000,- Kč, 3 osoby:  á 1.400,- Kč, 4 - 6 osob: á 1.000,- Kč.

Cena kurzů pro pokročilé je 4.500,- Kč. V ceně kurzu je zahrnuto kurzovné, zapůjčení vybavení Dynafit, doprava a služby horského průvodce po celou dobu. Ubytování se platí zvlášť. Strava, pojištění atd. individuální. Náplň kurzů pro pokročilé bude odpovídat náročnějším podmínkám ve Žiarské dolině.

Při zakoupení skialpinistického setu lyže, vázání, pásy, boty v hodnotě nad 20.000,- Kč bude cena kurzu odečtena od ceny zboží.

Praktické informace ke kurzům (ubytování, půjčení vybavení aj.) Vám přijdou emailem po vyplnění přihlášky. V případě jakýchkoliv dotazů a dalších upřesnění pište na adresu: skialpacademy@rockpoint.cz


Rock Point Dynafit Skialptour

To jsou testovací dny, lavinové workshopy, workshopy závodního skialpinismu, večerní hobby závod, bohatá závodnická tombola...

Tradiční příležitost k prvním skialpinistickým krůčkům, která letos přinese některé novinky.

PŘIHLÁŠKY ON-LINE

TERMÍNY TESTOVACÍCH DNŮ

21.-22.1. 2017
Pec pod Sněžkou, spodní stanice sjezdovky Javor
(přihlášku on-line již není možné vyplnit, ale budeme se na vás těšit přímo na místě)
11.-12.2. 2017
Dolní Morava, spodní stanice sjezdovky Slon

 

Program

SOBOTA:

9:00 - 15:00

Testování  skitouringového vybavení Dynafit

Na hodinu vám zdarma zapůjčíme skitouringové vybavení a poskytneme instruktora. Začínáme v 9:00 hod a končíme v 15:00 hod, tedy poslední zapůjčení je ve 14:00 hodin. K zapůjčení značkové výbavy Dynafit stačí jeden doklad totožnosti, např. občanka nebo řidičák. Vysvětlíme vám jak zacházet s vázáním a "tuleními pásy", poradíme jak na to, pomůžeme s prvními krůčky a provedeme vás terénem. Nemusíte se obávat, tempíčko bude volné a trasa není dlouhá. Chceme, abyste si sami vyzkoušeli tu volnost pohybu a jednoduchost ovládání skialpového vybavení. Důležité je, abyste měli s sebou hole. Když nebudete mít běžkařské nebo skialpové, tak alespoň lyžařské, praktičtější je širší talířek. Rezervujte si svůj čas on-line, abychom měli připraveno dostatek výbavy a nemuseli jste zbytečně čekat.

16:30

Večerní skitouringový hobby závod - start:

Přijďte si poměřit své síly a zažít atmosféru večerního závodu. Pro každého účastníka máme připraven malý dárek a startovní číslo si budete moci nechat na památku. V závodnické tombole pak můžete vyhrát hodnotné ceny. Start je v 16:30 hodin u našeho stánku. Trasa vede po sjezdovkách a přilehlých cestách. Převýšení 300 - 500 m. Celá délka závodu je cca 3 km. Pokud si budete skialpovou výbavu na závod půjčovat na místě, nezapomeňte si ale vzít své vlastní hůlky!  Povinná výbava – čelovka, nabitý mobil, skitouringový set. Startovné pro předem přihlášené je 200 Kč. On-line přihlášky můžete vyplňovat do středeční půlnoci před termínem závodu. Přihlásit se můžete samozřejmě i na místě v den závodu, ale startovné již bude 250 Kč.
od 18:00 Vyhlášení výsledků, tombola a společné posezení:

Od 18 hodin vás čeká ve vybrané restauraci společný večer s vyhlášením výsledků, večeří, tombolou a dalším programem. S ostatními účastníky můžete tak skvěle prodiskutovat techniku, trénink, výbavu nebo skialpové zážitky.
NEDĚLE:

10:00 - 12:00

12:00 - 14:00

Workshopy:

- praktický lavinový worskshop v terénu  se značkou Pieps
- praktický worshop závodního skialpinismu v terénu se značkou Dynafit
- dvouhodinová  túra s horským vůdcem Gabem (Branislav Adamec)

Máte možnost vybrat si ze tří druhů dvouhodinových workshopů právě ten, který vás zajímá nejvíce. Workshopy jsou pořádané venku v terénu a vždy formou praktického vyzkoušení. Přihlášky na workshopy vyplňujte on-line, můžeme tak snáze zajistit dostatek potřebného vybavení.

Již obsazené:
10:00 - 12:00 - Lavinový workshop Pec pod Sněžkou (22.1.2017)
12:00 - 14:00 - Lavinový workshop Pec pod Sněžkou (22.1.2017)
10:00 - 12:00 - Túra s Gabo Adamcem Pec p.Sněžkou (22.1.2017)
12:00 - 14:00 - Túra s Gabo Adamcem Pec p.Sněžkou (22.1.2017)

 

Na všechny výše uvedené akce je třeba mít s sebou hůlky. Pokud nemáte skialpové, postačí trekové nebo běžkařské, nejlépe s větším talířkem nebo alespoň lyžařské hůlky.

Pokud jste nestihli registraci do závodu v Peci pod Sněžkou, je možné se samozřejmě přihlásit ještě na místě. Testování vybavení probíhá během celého sobotního dne a my se na vás budeme těšit.

PŘIHLÁŠKY ON-LINE


Rock Point – Dynafit Test centra


Test Centrum Dynafit v Rock Point Olomouc RiegrovaSkialp Dynafit Test centra jsou pro letošní sezónu vybavena opět nejnovějšími modely lyží značky Dynafit! Pokud tedy zatoužíte skialpinistické vybavení nejdříve nezávazně vyzkoušet, abyste nekupovali zajíce v pytli, nabízíme vám množnost využít našich speciálních Dynafit Test center. Při následném zakoupení vašich nových lyží, bot a vázání, vám půjčovné odečteme z ceny.

Cena zapůjčení testovacího skialpového vybavení Dynafit je v rámci test center zvýhodněná. Kompletní ceník všech Rock Point půjčoven a výbavy, kterou si můžete zapůjčit, najdete - zde.


Specializovaná Dynafit test centra najdete v prodejnách Rock Point:


ZVÝHODNĚNÁ AKCE NA SKIALP SETY

Při nákupu setu v uvedených prodejnách máte zvýhodněnou cenu:

Lyže Dynafit Baltoro Women 2 nebo Baltoro 2 + vázání Dynafit Radical ST 1 = 17.499,-

Lyže Dynafit Baltoro Women 2 nebo Baltoro 2 + vázání Dynafit TLT Speed Turn2 = 14.799,-

 

Členové ZÓNA klubu mohou využít v našich půjčovnách slevu ve výši 30 % z ceníku půjčovného. Více o ZÓNA klubu na stránce KLUB ZÓNA. Kompletní ceníík Rock Point půjčoven outdoorového vybavení - zde.

 

Skialp & ski race Kraličák 2017


28. – 29. 1 .2017

Rock Point se pro letošní sezónu stal partnerem „festivalu“ zimních sportů na Kralickém Sněžníku.

Program:

 • Test skialpových lyží Dynafit
 • Noční skialpový závod
 • Skialp sprint
 • Test sjezdových lyží a splitboard Elan
 • Závod ve slalomu
 • Lezení na ledové stěně
 • Testování lezeckého vybavení Petzl
 • Filmový festival Expediční kamera


Více informací o festivalu zimních sportů na: www.ski-school-kralicak.cz

 

Termíny jednotlivých akcí se mohu změnit v závislosti na sněhových podmínkách, proto sledujete web nebo facebook

V případě jakýchkoliv dotazů a dalších upřesnění pište na adresu: skialpacademy@rockpoint.cz.

 

Přihláška na kurz v rámci Rock Point Skialp Academy

Pojeďte s námi na skialpové kurzy. Zapůjčíme vám vše potřebné, poskytneme odborné rady a naučíme vás bezpečnému pohybu v horách.

  * Povinné údaje
Jméno a příjmení *
Adresa (ulice, číslo popisné) *
Město *
PSČ *
Datum narození *
Telefon *
E-mail *
Lyžařské dovednosti *
Základní kurz - Krkonoše, Dolní Malá Úpa
Základní kurz - Jeseníky, Kralický Sněžník
Pokročilý kurz - Tatry, Žiarská Chata
Souhlasím se zpracováním a marketingovým využitím poskytnutých osobních údajů dle příslušné legislativy České Republiky *
 


 


Rock point newsletter
informace o novinkách a slevách