Skialp Academy 2017

Přidali jsme termíny vícedenních základních kurzů:

Vzhledem k velkému zájmu o skialpinistické kurzy a vynikajícím sněhovým podmínkám, jsme pro vás přidali další termíny. Kurzy je nutné předem rezervovat on line. Jaké jsou další termíny »

Milujete hory, sníh, přírodu a panorámata? Nebojíte se cesty do kopce a chcete si užít zasloužený sjezd dolů? Vyzkoušejte skialp. Že jste to nikdy nezkoušeli? Nevadí, my vám pomůžeme s prvními krůčky, vybavíme vás praktickými radami a potřebným skialpovým vybavením. Své síly a um si pak můžete vyzkoušet i při závodech, kterých jsme pro vás také pár připravili.Skialpinistické kurzy                                                                          » přihláška «

Také pro tuto zimu jsme pro vás připravili skialpinistické kurzy. Pro velký zájem jsme rozšířili nabídku termínů a také zřídili v Krkonoších Rock Point Base Camp - skitouringovou základnu. Používáme velmi kvalitní výbavu firmy Dynafit a terény jsou pečlivě vybrané pro skvělý zážitek.

Základní kurzy - vícedenní
Budou probíhat ve dvou střediscích. Krkonošské kurzy se budou konat v Malé Úpě na nově zřízené skitouringové základně Rock Point Base Camp v hotelu Javor www.hotel-javor.com. Na Králickém Sněžníku se budou kurzy konat v Hynčicích nad Sušinou ve středisku Můj Kraličák www.mujkralicak.cz. - (Chata Erlina). Tento kurz je nutné předem rezervovat.

Základní kurzy - jednodenní
Budou probíhat pouze v Krkonoších po dobu jarních prázdnin (6.2. - 19.3. 2017) ve spolupráci s horským hotelem Javor v Malé Úpě v Krkonoších. Více o těchto kurzech přímo zde - jednodenní skialpové kurzy -. Tento kurz se nemusí rezervovat dopředu, rozhodnout se můžete kdykoliv a stačí přijít do hotelu před 9:00 hod. Minimální počet účastníků pro kurz je 2 osoby.

Kurzy pro pokročilé - vícedenní
Budou stejně jako loni v Západních Tatrách na Žiarské Chatě. Zde je ubytování (není součástí ceny kurzu), start i cíl skialpových túr. Tento kurz je nutné předem rezervovat.


Základní kurzy vícedenní - přidané termíny
18. 2. - 19. 2. 2017 Kralický Sněžník
25. 2. - 26. 2. 2017 Krkonoše (Dolní Malá Úpa)
4. 3. - 5. 3. 2017 Kralický Sněžník
11. 3. - 12. 3. 2017 Krkonoše (Dolní Malá Úpa)

 

Základní kurzy vícedenní
Základní kurzy jednodenní
7. -  8. 1. 2017 Krkonoše (Dolní Malá Úpa) 8. 2. 2016
Krkonoše (Dolní Malá Úpa)
14.-15. 1.2017 - termín zaplněn pro oba kurzy
Krkonoše (Dolní Malá Úpa) a Kralický Sněžník 15. 2.2016
Krkonoše (Dolní Malá Úpa)
21.-22. 1.2017 - termín zaplněn
Krkonoše (Dolní Malá Úpa) 22. 2.2016
Krkonoše (Dolní Malá Úpa)
28.-29. 1.2017 - termín zaplněn pro oba kurzy
Krkonoše (Dolní Malá Úpa) a Kralický Sněžník 1. 3. 2016
Krkonoše (Dolní Malá Úpa)
4. -  5. 2. 2017 - termín zaplněn
Krkonoše (Dolní Malá Úpa) 8.3. 2016
Krkonoše (Dolní Malá Úpa)
25.-26.3. 2017 Krkonoše (Dolní Malá Úpa) a Kralický Sněžník 15.3.2016 Krkonoše (Dolní Malá Úpa)
Kurzy pro pokročilé vícedenní
23. 2. - 26. 2.2017 Západní Tatry – Žiarská Chata
06.4. -  9. 4. 2017 Západní Tatry – Žiarská Chata

PŘIHLÁŠKA NA KURZ »»»

Skialpacademy 2016 - Krkonoše

Náplň kurzů

 • teoretická příprava (seznámení se s materiálem, práce s vázáním, pásy, boty, oblečení na túru),
 • šlapání stopy, chování v hlubokém sněhu a na prudkém svahu,
 • jízda v neupraveném terénu a jak na to,
 • nebezpečí v zimních horách,
 • pravidla pohybu ve volném terénu, plánování túry, předpověď počasí, sněhové podmínky, základní lavinová problematika,
 • předvedení základního lavinového vybavení a práce s ním,
 • praktický nácvik používání lavinových vyhledávačů,
 • záchrana v horách, telefonní čísla, první pomoc...

 

Cena základních vícedenních kurzů je 2.500,- Kč. Cena zahrnuje kurzovné, služby horského průvodce a zapůjčení vybavení Dynafit. Doprava je vlastní, ubytování se platí zvlášť. Strava, pojištění atd. je individuální a není součástí ceny kurzu.

Cena základních jednodenních kurzů je závislá na počtu účastníků. Minimální počet účastníků jsou dvě osoby, maximální počet šest osob. Cena se liší podle počtu přihlášených takto: 2 osoby:  á 2.000,- Kč, 3 osoby:  á 1.400,- Kč, 4 - 6 osob: á 1.000,- Kč.

Cena kurzů pro pokročilé je 4.500,- Kč. V ceně kurzu je zahrnuto kurzovné, zapůjčení vybavení Dynafit, doprava a služby horského průvodce po celou dobu. Ubytování se platí zvlášť. Strava, pojištění atd. individuální. Náplň kurzů pro pokročilé bude odpovídat náročnějším podmínkám ve Žiarské dolině.

Co s sebou:

Vlastní hůlky teleskopické nebo hůlky na běžky (případně možnost vypůjčení v Rock Point půjčovnách), oblečení (stejné jako na běžky), náhradní rukavice a čepice, doporučujeme i náhradní triko na převlečení, termoska, čelovka, lékárnička, náplast, sluneční a lyžařské brýle, krém s UV faktorem... další vybavení na zimní túru v horách.

Při zakoupení skialpinistického setu lyže, vázání, pásy, boty v hodnotě nad 20.000,- Kč bude cena kurzu odečtena od ceny zboží.

Praktické informace ke kurzům (ubytování, půjčení vybavení aj.) Vám přijdou emailem po vyplnění přihlášky. V případě jakýchkoliv dotazů a dalších upřesnění pište na adresu: skialpacademy@rockpoint.cz


Rock Point Dynafit Skialptour

To jsou testovací dny, lavinové workshopy, workshopy závodního skialpinismu, večerní hobby závod, bohatá závodnická tombola...

Tradiční příležitost k prvním skialpinistickým krůčkům, která letos přinese některé novinky.

PŘIHLÁŠKY ON-LINE

TERMÍNY TESTOVACÍCH DNŮ

 

Z DŮVODŮ POČASÍ - TESTOVÁNÍ NA ŠUMAVĚ ZRUŠENO

 

21. - 22. 1. 2017
Pec pod Sněžkou, spodní stanice sjezdovky Javor
Jak se akce vydařila, můžete číst ZDE
11. - 12. 2. 2017
Dolní Morava, spodní stanice sjezdovky Slon
18. 3. 2017 Špičák na Šumavě - sport areál Ski & Bike - jednodenní program zde

 

Program

SOBOTA:

9:00 - 15:00

Testování  skitouringového vybavení Dynafit

Na hodinu vám zdarma zapůjčíme skitouringové vybavení a poskytneme instruktora. Začínáme v 9:00 hod a končíme v 15:00 hod, tedy poslední zapůjčení je ve 14:00 hodin. K zapůjčení značkové výbavy Dynafit stačí jeden doklad totožnosti, např. občanka nebo řidičák. Vysvětlíme vám jak zacházet s vázáním a "tuleními pásy", poradíme jak na to, pomůžeme s prvními krůčky a provedeme vás terénem. Nemusíte se obávat, tempíčko bude volné a trasa není dlouhá. Chceme, abyste si sami vyzkoušeli tu volnost pohybu a jednoduchost ovládání skialpového vybavení. Důležité je, abyste měli s sebou hole. Když nebudete mít běžkařské nebo skialpové, tak alespoň lyžařské, praktičtější je širší talířek. Rezervujte si svůj čas on-line, abychom měli připraveno dostatek výbavy a nemuseli jste zbytečně čekat.

16:30

Večerní skitouringový hobby závod - start:

Přijďte si poměřit své síly a zažít atmosféru večerního závodu. Pro každého účastníka máme připraven malý dárek a startovní číslo si budete moci nechat na památku. V závodnické tombole pak můžete vyhrát hodnotné ceny. Start je v 16:30 hodin u našeho stánku. Trasa vede po sjezdovkách a přilehlých cestách. Převýšení 300 - 500 m. Celá délka závodu je cca 3 km. Pokud si budete skialpovou výbavu na závod půjčovat na místě, nezapomeňte si ale vzít své vlastní hůlky!  Povinná výbava – čelovka, nabitý mobil, skitouringový set. Startovné pro předem přihlášené je 200 Kč. On-line přihlášky můžete vyplňovat do středeční půlnoci před termínem závodu. Přihlásit se můžete samozřejmě i na místě v den závodu, ale startovné již bude 250 Kč.
od 18:00 Vyhlášení výsledků, tombola a společné posezení:

Od 18 hodin vás čeká ve vybrané restauraci společný večer s vyhlášením výsledků, večeří, tombolou a dalším programem. S ostatními účastníky můžete tak skvěle prodiskutovat techniku, trénink, výbavu nebo skialpové zážitky.
NEDĚLE:

10:00 - 12:00

12:00 - 14:00

Workshopy:

- praktický lavinový worskshop v terénu  se značkou Pieps
- praktický worshop závodního skialpinismu v terénu se značkou Dynafit
- dvouhodinová  túra s horským vůdcem Gabem (Branislav Adamec)

Máte možnost vybrat si ze tří druhů dvouhodinových workshopů právě ten, který vás zajímá nejvíce. Workshopy jsou pořádané venku v terénu a vždy formou praktického vyzkoušení. Přihlášky na workshopy vyplňujte on-line, můžeme tak snáze zajistit dostatek potřebného vybavení.

 

Na všechny výše uvedené akce je třeba mít s sebou hůlky. Pokud nemáte skialpové, postačí trekové nebo běžkařské, nejlépe s větším talířkem nebo alespoň lyžařské hůlky.

Pokud jste nestihli registraci do závodu v Peci pod Sněžkou, je možné se samozřejmě přihlásit ještě na místě. Testování vybavení probíhá během celého sobotního dne a my se na vás budeme těšit.

PŘIHLÁŠKY ON-LINE


Rock Point – Dynafit Test centra


Test Centrum Dynafit v Rock Point Olomouc RiegrovaSkialp Dynafit Test centra jsou pro letošní sezónu vybavena opět nejnovějšími modely lyží značky Dynafit! Pokud tedy zatoužíte skialpinistické vybavení nejdříve nezávazně vyzkoušet, abyste nekupovali zajíce v pytli, nabízíme vám množnost využít našich speciálních Dynafit Test center. Při následném zakoupení vašich nových lyží, bot a vázání, vám půjčovné odečteme z ceny.

Cena zapůjčení testovacího skialpového vybavení Dynafit je v rámci test center zvýhodněná. Kompletní ceník všech Rock Point půjčoven a výbavy, kterou si můžete zapůjčit, najdete - zde.


Specializovaná Dynafit test centra najdete v prodejnách Rock Point:


ZVÝHODNĚNÁ AKCE NA SKIALP SETY

Při nákupu setu v uvedených prodejnách máte zvýhodněnou cenu:

Lyže Dynafit Baltoro Women 2 nebo Baltoro 2 + vázání Dynafit Radical ST 1 = 17.499,-

Lyže Dynafit Baltoro Women 2 nebo Baltoro 2 + vázání Dynafit TLT Speed Turn2 = 14.799,-

 

Členové ZÓNA klubu mohou využít v našich půjčovnách slevu ve výši 30 % z ceníku půjčovného. Více o ZÓNA klubu na stránce KLUB ZÓNA. Kompletní ceníík Rock Point půjčoven outdoorového vybavení - zde.

 

Skialp & ski race Kraličák 2017

 

 • KRÁTKÉ ZHODNOCENÍ AKCE SI MŮŽETE PŘEČÍST - ZDE

28. – 29. 1 .2017

Rock Point se pro letošní sezónu stal partnerem „festivalu“ zimních sportů na Kralickém Sněžníku.

Program:

 • Test skialpových lyží Dynafit
 • Noční skialpový závod
 • Skialp sprint
 • Test sjezdových lyží a splitboard Elan
 • Závod ve slalomu
 • Lezení na ledové stěně
 • Testování lezeckého vybavení Petzl
 • Filmový festival Expediční kamera


Více informací o festivalu zimních sportů na: www.ski-school-kralicak.cz

 

Termíny jednotlivých akcí se mohu změnit v závislosti na sněhových podmínkách, proto sledujete web nebo facebook

V případě jakýchkoliv dotazů a dalších upřesnění pište na adresu: skialpacademy@rockpoint.cz.

 

Přihláška na kurz v rámci Rock Point Skialp Academy

Pojeďte s námi na skialpové kurzy. Zapůjčíme vám vše potřebné, poskytneme odborné rady a naučíme vás bezpečnému pohybu v horách.

  * Povinné údaje
Jméno a příjmení *
Adresa (ulice, číslo popisné) *
Město *
PSČ *
Datum narození *
Telefon *
E-mail *
Velikost boty v EURO *
Výška postavy *
Váha *
Lyžařské dovednosti *
Základní kurz - Krkonoše, Dolní Malá Úpa
Základní kurz - Jeseníky, Kralický Sněžník
Pokročilý kurz - Tatry, Žiarská Chata
Souhlasím se zpracováním a marketingovým využitím poskytnutých osobních údajů dle příslušné legislativy České Republiky *
 


 


Rock point newsletter
informace o novinkách a slevách