Skialpové kurzy nejen pro začátečníky

Rock Point Skialpové kurzy - Krkonoše-Jeseníky-Tatry

Termíny skialpových kurzů se blíží, už jste si ten svůj rezervovali? Prožijte s námi dva dny na skialpových lyžích, v nádherné přírodě, ve skupině stejně naladěných dobrodruhů a vydejte se s námi do terénu. Zažijte ten svobodný pohyb přírodou. Vše potřebné vám zapůjčíme, vše důležité i méně důležité vysvětlíme, naučíme vás bezpečnému pohybu v horách a věříme, že si skialpový kurz užijete plnými doušky.

Třeba vás navnadí, jak si kurz užívali účastníci loni. Přijďte poznat a zažít zase něco nového, pojďte s námi vypilovat správnou skialpovou techniku. Jak v bavlnce budete pod vedením zkušených horských průvodců. Co takhle připravit letos své drahé polovičce skvělý zážitkový dárek k Vánocům? Vyberte si termín i místo:

 

Základní kurzy
Kurzy pro pokročilé
7. -  8. 1. 2017 Krkonoše (Dolní Malá Úpa) 23. 2. - 26. 2.2017 Západní Tatry – Žiarská Chata
14.-15. 1.2017 - termín zaplněn pro oba kurzy
Krkonoše (Dolní Malá Úpa) a Králický Sněžník 30. 3. -  2. 4. 2017 Západní Tatry – Žiarská Chata
21.-22. 1.2017 - termín zaplněn
Krkonoše (Dolní Malá Úpa)

28.-29. 1.2017 - volný pouze Krkonoše
Krkonoše (Dolní Malá Úpa) a Králický Sněžník

4. -  5. 2. 2017 - termín zaplněn
Krkonoše (Dolní Malá Úpa)

PŘIHLÁŠKA NA KURZ »»»

25.-26.3. 2017 Krkonoše (Dolní Malá Úpa) a Králický Sněžník

V případě jakýchkoliv dotazů jsme tu pro vás na adrese: skialpacademy@rockpoint.cz

 

Základní kurzy budou probíhat ve dvou střediscích. Krkonošské kurzy se budou konat v Malé Úpě na nově zřízené skitouringové základně Rock Point Base Camp v hotelu Javor www.hotel-javor.com. Na Králickém Sněžníku se budou kurzy konat v Hynčicích nad Sušinou ve středisku Můj Kraličák www.mujkralicak.cz.

Kurzy pro pokročilé budou stejně jako loni v Západních Tatrách na Žiarské Chatě.

Náplň kurzů:

  • teoretická příprava (seznámení se s materiálem, práce s vázáním, pásy, boty, oblečení na túru),
  • šlapání stopy, chování v hlubokém sněhu a na prudkém svahu,
  • jízda v neupraveném terénu a jak na to,
  • nebezpečí v zimních horách,
  • pravidla pohybu ve volném terénu, plánování túry, předpověď počasí, sněhové podmínky, základní lavinová problematika,
  • předvedení základního lavinového vybavení a práce s ním,
  • praktický nácvik používání lavinových vyhledávačů,
  • záchrana v horách, telefonní čísla, první pomoc...

 

Ceny kurzů:

Cena základních kurzů 2.500,- Kč zahrnuje kurzovné, služby horského průvodce a zapůjčení vybavení Dynafit. Doprava je vlastní, ubytování se platí zvlášť. Strava, pojištění atd. je individuální a není součástí ceny kurzu.

Cena kurzů pro pokročilé je 4.500,- Kč. V ceně kurzu je zahrnuto kurzovné, zapůjčení vybavení Dynafit, doprava a služby horského průvodce po celou dobu. Ubytování se platí zvlášť. Strava, pojištění atd. individuální. Náplň kurzů pro pokročilé bude odpovídat náročnějším podmínkám ve Žiarské dolině.

Při zakoupení skialpinistického setu lyže, vázání, pásy, boty v hodnotě nad 20.000,- Kč bude cena kurzu odečtena od ceny zboží.


Co s sebou:

Vlastní hůlky teleskopické nebo hůlky na běžky (případně možnost vypůjčení), oblečení (stejné jako na běžky), náhradní rukavice a čepice, doporučujeme i náhradní triko na převlečení, termoska, čelovka, lékárnička, náplast, sluneční a lyžařské brýle, krém s UV faktorem... další vybavení na zimní túru v horách.

V případě jakýchkoliv dotazů a dalších upřesnění pište na adresu: skialpacademy@rockpoint.cz.

NOVINKA: Jednodenní skialpové kurzy

Ve spolupráci s horským hotelem JAVOR jsme pro Vás v rámci Rock Point Skialp Academy připravili jednodenní skialpinistické kurzy v Krkonoších. Pojďte s námi vyzkoušet atraktivní a stále oblíbenější zimní aktivitu.

Pod dohledem zkušeného horského průvodce si vyzkoušíte, co je to skialp. K tomu Vám půjčíme kvalitní vybavení od firmy Dynafit (lyže s vázáním, pásy, boty) a společně podnikneme celodenní túru v zimních horách. Chybět nebude ani ukázka použití lavinového vyhledávače, povídání o bezpečném chování v zimních horách a spousta dalších užitečných informací.

Cena a další info »
 
 


 


Rock point newsletter
informace o novinkách a slevách