U slona to žilo, aneb jaký byl druhý díl Rock Point Dynafit Skialptour

Celý víkend 11. a 12.2. 2017  jste nás mohli potkat u dolní stanice lanovky U slona v lyžařském areálu Dolní Morava. Právě tam jsme totiž rozložili naše stany v rámci druhého dílu Rock Point Dynafit Skialptour.

Podmínky, hlavně ty sněhové, tentokrát nebyly úplně nej. Prašan, jako jsme měli v Peci, nikde, ale to nikomu z nás na náladě a chuti rozšířit nákazu skialpem mezi další zájemce, neubralo. A věřte, že se nám dařilo. V sobotu se v hodinových testovacích intervalech prostřídalo na 70 účastníků. Do měření svých sil s tratí večerního závodu se pustilo přes 60 nadšenců. Před všemi je třeba smeknout, protože zhruba 4 km trať vedoucí od „Slona“ na nejvyšší vrchol střediska ( Slamník 1232m),  byla tentokrát zrádná díky četným zledovatělým úsekům. O nic příjemnější ke všemu nebyl ani návrat zpět po sjezdovkách, které místy připomínaly ledovou horu. Na vyhlášení výsledků se naštěstí sešli ve zdraví všichni a velká většina si odnesla i nějakou výhru ze závodnické tomboly. Nejrychlejším mužem byl místní borec Pavel Skalický, který závod zvládl za 31:54 min. Mezi ženami se s tratí nejrychleji popasovala Veronika Volnárová za 45:40 min. Nejmladším účastníkem byl Vojta Žofka (r.n. 2005)  a tím nejzkušenějším pak Jiří Netušil (r.n.1954). Výsledky jsou na http://www.sportovniservis.cz/rock-point-dynafit-skialptour-dolni-morava-2017/.

Nedělní program byl ve znamení průvodcovaných výletů po okolí a worshopů. Kdo chtěl měl možnost se v praxi seznámit se základy lavinové problematiky nebo závodního skialpinismu.

Závěrečný díl Rock Point Dynafit Skialptour 2017 proběhne na Špičáku u Železné Rudy 18.března 2017. Určitě dorazte! Podrobnosti naleznete na http://www.rockpoint.cz/rock-point-dynafit-skialptour-take-na-sumave-/n-866/

 

 


 


 


Rock point newsletter
informace o novinkách a slevách