Věřím, že se na Sněžku jednou podíváme

Letošní ročník seriálu horských běhů a trekingu dvojic Rock Point – Horská výzva se láme ve své polovině. Dva závody v Jeseníkách a v Krkonoších jsou již minulostí. Zbývají ještě Krušné hory, které jsou na programu v polovině srpna a Šumava v říjnu. Ředitel celého podniku Pavel Zitta zatím působí spokojeně.

Pavle, jak bys shrnul první polovinu letošní série?

Prozatím hodnotím první polovinu seriálu velmi pozitivně, jsem moc rád, že se daří jak navyšovat účast a oslovovat nové závodníky, tak naplňovat přání a cíle účastníků celé série a nabízet nové nevšední zážitky, setkání stejně smýšlejících lidí, kvalitní terény, krásnou přírodu i ideální podmínky k podání výkonu a vyzkoušení si svých limitů, protože o tom všem by Horská výzva měla být!

Letos jste zařadili nesoutěžní Pochod s Mixitkou, který pomáhá vždy jednomu vytipovanému mladému hendikepovanému chlapci. Jak jste spokojeni s účastí a kdo vybírá, komu pomůžete?

Pochodem s Mixitkou jsme chtěli zprostředkovat atmosféru „Výzvy“ i možnost vyzkoušet si nejkratší trasu nesoutěžně novým závodníkům, což se prozatím daří a na každé akci startuje na několik desítek nových lidí, kteří se dříve našich akcí neúčastnili. Protože se snažíme, aby každá naše akce také přinášela něco svému okolí, rozhodli jsme se vždy polovinou z vybraného startovného tohoto pochodu podpořit někoho, ke komu nebyl osud vždy tak shovívavý, zkrátka komu není od narození, či vinou nešťastných událostí umožněno se na start takovéto akce postavit. Částky, které prozatím ze startovného Pochodu s Mixitkou vybíráme sice nejsou nikterak závratné, avšak věřím, že každá koruna je v tomto případě k užitku a pomůžeme vždy aspoň trochu onomu človíčkovi zafinancovat jeho léčbu. Třeba tím pomůžeme, aby se i on jednou mohl postavit na start tohoto pochodu, či dokonce na některou ze závodních tratí. U rozhodování, komu částku věnujeme, vždy vycházím z toho, který životní příběh mne zaujme a komu lze tímto příspěvkem pomoci nejvíce. Potřebných je samozřejmě spousta, bohužel ač rád, nedá se vždy pomoci všem, kteří by to potřebovali.

Připomeň letošní novinky. Na co bys zvlášť účastníky upozornil, případně na co jsi sám pyšný, že se podařilo?

Pýcha předchází pád, takže slovíčko „pyšný“ bych raději vynechal, ale jsem každopádně moc rád, že se naše závody líbí a budují si stále větší prestiž a základnu příznivců! Dle reakcí účastníků se jedná prozatím o jeden z nejúspěšnějších ročníků. Oba závody, které jsme uspořádali, se u závodníků zapsaly v dobrém světle. Druhý závod v Krkonoších pak hodnotím jako prozatím jeden z nejvíce vydařených, a to jak z reakcí závodníků, tak ze svého pocitu, kdy vše šlapalo jako na drátkách a řešilo se minimum problémů v průběhu závodu. Novinkami, které jsme letos do seriálu přinesli, je nová čipová technologie RFID čipů, či rozšíření stále oblíbenější kategorie Dogtreking na muže a ženy. U obou závodů hraje samozřejmě vždy roli také počasí, které se vydařilo na obou závodech, což má samozřejmě také dopad na celkové hodnocení akce z pohledu závodníka, či diváka. Věřím, že jak organizace dalších dvou závodů, tak počasí bude stát při nás a nabídneme také u zbylé poloviny série Horské výzvy závodníkům spoustu pozitivních zážitků, splnění osobních výzev a skvělou organizaci!

Na rozdíl od loňska byl letošní víkend v Krkonoších mimořádně úspěšný. Co za tím stálo a co se vlastně změnilo při jednání s KRNAPem? O přechod Sněžky jste tentokrát vůbec neusilovali?

Odpověď a zbytek celého rozhovoru si můžete přečíst přímo na stránkách Horské výzvy - ZDE.

Pavel Zitta - Rock Point Horská výzva 2015

 


 


Rock point newsletter
informace o novinkách a slevách