Závod 1000 miles adventure již začal

6. 7. 2015

Je odstartováno, dobrodružství začíná

Už je to tady! Konvoj 152 závodníků 5. ročníku extrémního ultramaratonu ISOMA 1000 Miles Adventure 2015 v neděli 5. 7. odstartoval.

Ani horké počasí neodradilo závodníky . Asi 50 nedočkavců přijelo už v sobotu a přenocovali přímo v obci, aby načerpali síly, ale na hlavní nápor se dlouho čekalo. Noční vlak Praha–Humenne měl zpoždění. Až po 1,5 hodině od plánovaného příjezdu do Nové Sedlice dorazila největší skupina asi 100 závodníků. Nakonec se mohlo odstartovat až v 16.00, po hodinovém zpoždění. Závodníci se naposledy rozloučili se svoji rodinou, projeli slavnostní kolečko po Nové Sedlici, kde si naposledy plácli s rodinou, přáteli a dalšími fanoušky.  Několik hodin po startu je už sklizeno a vesnička se znovu navrací do běžného života.

Bohužel ne každý se zvládl dopravit a odstartovat spolu s ostatními. Dva závodníci se na start vůbec nepostavili. Snad poprvé nám na startu nepršelo a nebyla zima, ale závodníci nevypadali nadšeně ani z tropických teplot. Toto počasí by nahrávalo asi jedinému účastníkovi – paraglidistovi Janu Škrabálkovi, který chtěl zkušebně startovat a pokusit se překonat vzdálenost vzduchem. Bohužel v sobotu večer přišla zpráva, že nedorazí.

Zatím se drží závodníci dost pohromadě, ale po této noci se situace změní. Podle posledních zpráv, 8 hodin po startu, překonali nejrychlejší závodníci dva brody přes Laborec a Ondavu a za těch několik hodin zvládli urazit více než 100 kilometrů. Pokud budou takto pokračovat i nadále, je možné, že bude pokořena hranice 8 dní.

Nezbývá, než všem závodníkům přát štěstí a sledovat jejich neuvěřitelné odhodlání na webu 1000miles.cz.

1000 Miles Adventure 20151000 Miles Adventure 2015

foto: Miloš Lubas

7. 7. 2015

Dostatek tekutin – jediný pohon mílařů

Dva dny po startu a z hromadné skupiny bikerů, běžců-chodců a koloběžkářů zůstali osamocení závodníci. Aniž by chtěli, koupou se ve vlastním potu a jak jeden ze závodníků napsal, projeli „peklem východu“. Počasí s vysokými teplotami se za tyto dva dny nezměnilo, a tak náročné překonání brodů řek Laborec a Ondavy brali závodníci jako příjemné osvěžení.

V letošním ročníku se trasa pro závodníky stala jednodušší už tím, že je veliké sucho a pěšiny, které v předešlých ročnících komplikovalo jízdu nabalenými koly plnými jílu, jsou tvrdé a  připomínají silnice.Ale i přesto už dva mílaři ze závodu odstoupili.

První jezdci nasadili velmi vysoké tempo a na chatu Hrešná  (asi 180 km od startu) dorazili kolem půlnoci prvního závodního dne. Bohužel zde museli zalehnout a odpočinout si, protože dál je vydán zákaz pohybu v noci. Důvodem jsou hory plné medvědů.

Po šesté hodině ranní už ale mohli klidně vyrazit a uhánět k CP1 u Trenčína, kde je organizátoři budou očekávat v průběhu třetího dne závodu.

1000 Miles Adventure 20151000 Miles Adventure 20151000 Miles Adventure 2015

foto: Jan Kopka                                                                                                      foto: Anna Kopková

 

Sledujte závodníky na http://www.1000miles.cz/
 


 


Rock point newsletter
informace o novinkách a slevách