Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím
Boulderingové závody u přehrady Mšeno v Jablonci nad Nisou jsou za námi. 29. - 30. 7. 2017 se porovnali muži, ženy i boulderděti.

4. kolo Rock Point Boulderzávody je minulostí

Jablonec nad Nisou - přehrada Mšeno, 29.-30. 7. 2017

Druhá polovina boulderingové série se nově představila u přehrady Mšeno v Jablonci nad Nisou. Umístění závodu bylo víc než trefené, tvář celé akce utvářelo koupání, kapely, dobrá atmosféra, skvělě postavené bouldery.

4. kolo Rock Point Boulderzávody v Jablonci nad Nisou

 

Sobotní 4. kolo Rock Point ČP dospělých


Kvalifikace ženy:

Úvod dne probíhal v klasickém stylu kvalifikací, které se lezly na flash. 8 boulderů však nevyzkoušela řada potenciálních favoritek, které jsou odjeté po skalách, trénují nebo si jen užívají léta. Chyběly třeba Ela Adamovská, Verča Šimková nebo Eliška Vlčková.

Na této akci se výrazně projevilo stavěčské duo Olin Klapal a Vilém Chejn, s příspěvkem Michala Kalvase. Jejich odlišné lezecké styly a možnosti závodění jedině prospívají.

Kvalifikačním sítem prošli do finále i nové tváře, stálice a favorité nechyběli.

4. kolo Rock Point Boulderzávody v Jablonci nad Nisou

Finále žen

Promítali se různé lezecké styly a techniky. Byly znát povinná místa s dynamickým pohybem, které se holky téměř vždy pokoušejí vymyslet staticky. S dobrou technikou a relativně menší silou se tak dalo dostat hodně vysoko. Svůj nejlepší výsledek mezi dospělými zalezla usměvavá Aneta Loužecká. Radost dávala najevo i v následujících rozhovorech. A jak to nakonec dopadlo:

1. místo: Petra Růžičková (4 topy, 4 zóny)

2. místo: Daniela Kotrbová (2t, 4z)

3. místo: Aneta Loužecká (2t, 2z)

 

Vítězkyně 4. kola Rock Point Boulderzávody v Jablonci nad Nisou

Finále mužů

Z pohledu více očí to bylo snad nejlepší finále letošní série. Styl svěťákových boulderů naši kluci postavit umí, kombinace dvou různých lezeckých stylů Vildy a Olina, za přispění Michala, závodům jedině prospívá. V boulderech byly povinné myšlenky a stavěčům se povedlo, že povinné programy nešly přetlačit silou.

4. kolo Rock Point Boulderzávody v Jablonci nad Nisou

Vítězství Martina Stráníka bylo letos nejtěsnější ze všech. Sám to komentoval slovy, že to je super. Konkurence je zdravá a může tě jedině dotlačit k lepším výkonům.

Smolař finále byl Kuba Jedlička. Ve třech boulderech vypadl téměř z topu. Jeho lezecký styl by zasloužil povzbudit vítězstvím. Úsměv mu na konci ale nechyběl. Honzovi Chválovi uniklo vítězství o dva pokusy.

1. místo: Martin Stráník (3t, 4z)

2. místo: Jan Chvála (3t, 3z)

3. místo: Rishat Khaibullin (2t, 4z)

 

Vítězové 4. kola Rock Point Boulderzávody v Jablonci nad Nisou

Nedělní 4. kolo Boulderdětí a workshop o zdravém pohybu

Míša Panáčková a Tomáš Brt si vzali za úkol představit lidem tak trochu jiný koncept pohybu. O čem? Ne o lezení… O tom že na našem těle není nic co by nesouviselo s něčím jiným. O tom že součástí pohybu je dech. O praktických cvičeních a tipech. Mnoho inspirativních příkladů, cvičení, impulsů.

 

Účastníci museli povinně cviky vyzkoušet na sobě. Dobře se předávají vlastní poznatky, ne jen teorie. Použité prvky se dají dobře zařazovat do lezeckého tréninku. Změní a zlepší lezecký styl, nasměřují lezce do vytouženého cíle. Jaký je?

 

4. kolo Rock Point Boulderděti

Parno, bouldering, koupačka. Sluníčko a maglajz jako dva hlavní protivníci. Boulderující dětské postavy a spíše těžce postavené bouldery.

boulderděti - 4. kolo Rock Point Boulderzávody v Jablonci nad Nisou


Všichni jste srdečně zváni na Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují. Proběhne tam 5. kolo Rock Point Boulderzávody 2017. Dětský závod proběhne už v pátek,sobota bude patřit dospělým. Bližší info časem nebo již nyní základní informace na webu www.boulderzavody.cz.

Jablonecké Boulderzávody děkují všem zúčastněným a pomocníkům.

 Sportu zdar!  

text: Martin Veselý
foto: Standa Mitáč

 

 

4. kolo Rock Point Boulderzávody v Jablonci nad Nisou

Další outdoorové čtení

NOVINKA - Soustředění pro pokročilé běžce a běžkyně...
Pojďte si s námi po všech těch lockdownech proběhat krásnou šumavskou přírodu...
Podívejte se, kdo vyhrál v jednotlivých kategoriích historicky prvního běžecko-turistického projektu Rock Point "napříč Šumavou"...