Rock Point & SkitourGuru.com pořádají Avalanche Safety Summit

4 min čtení 23. 10. 2018

aneb co jste chtěli vědět o lavinovém vybavení a prevenci a báli jste se zeptat…


8. - 10. 2. 2019 - Krkonoše - Hotel Velveta, Špindlerův Mlýn - Rock Point & SkitourGuru Avalanche SAFETY Summit

PŘIHLÁŠKA »

Milovníci skialpu, zimy a sněhu, velice nás potěšil obrovský zájem o první ročník Avalanche Safety Summit. Přihlášky jsou už úplně všechny vyčerpány, hotel Velveta praská ve švech, kapacita je až do posledního místečka naplněna, takže jsme museli registraci uzavřít. Pokud jste nestihli, určitě si ohlídejte další ročník a letos můžete vyzkoušet ještě kurzy speciál

Přijeďte na víkend nabitý skialpem. Když si chcete pořídit pípák, lavinový batoh nebo lopatu a sondu, není nad to otestovat si vše na vlastní kůži. Když se chcete dozvědět co dělat, aby se vám vyhnuly laviny. Nebo se inspirovat a pobavit při přednáškách lyžařských dobrodruhů. Navíc vyzkoušet lyže K2 a Dynafit.
Zdarma...

Lavinové vybavení na vlastní kůži

Využijte unikátní možnost vyzkoušet si lavinové vyhledávací přístroje značek Arva, BCA, Ortovox a Pieps. Při cvičném vyhledávání poznáte, který pípák vám sedne nejlépe. Budete mít i možnost otestovat si různé lopaty a sondy, včetně inteligentní sondy. Ukážeme vám, jak v laviništi co nejefektivněji pracovat s lopatou. A důležité! Sami si zkusíte organizaci záchrany v lavině. Vyzkoušíte si vůdčí roli…

Lavinová prevence v praxi

Prevence není jen teorie. Promyšlená strategie pohybu v lavinovém terénu výrazně snižuje riziko ohrožení lavinou. Vždy ho tam trochu zbyde, ale štěstí přeje připraveným. Zopakujeme si základní, tzv. standardní opatření, která se dodržují na každé túře. Probereme si, co přináší nebezpečí a co nás naopak před lavinou ochrání.

Zkušenosti odborníků

Nenechte si ujít přednášku šéfa slovenského Strediska lavínovej prevencie HZS a horského vůdce Marka Biskupiče. Nebude teoretizovat, ale při analýze skutečných lavinových nehod vysvětlí, co bylo špatně a jaké poučení vyplývá z chyb.

Geomorfolog Vojtěch Tryzna se při svém vědeckém výzkumu zabývá sněhovou pokrývkou a jejím ukládání v Krkonoších. Dozvíte se, jak s jeho závěry pracovat už při plánování túry i v terénu.

Martin Honzík, profesionál z letecké záchranky, poradí s první pomocí na lyžařských túrách.

Tomáš Saifrt poutavě povypráví a poučí o orientaci v horách.

Inspirace

Inspirativní pětidenní Haute Route Dolomit je reklamou na skitouring. O tom vám promítne Michal Bulička. Tip na asijské vrcholové dobrodružství představí kluci z Krkonoš - Libor Dušek a Zdeněk Jirouš. A uvidíte, jak se leze a sjíždí hora Pik Karl Marx (6723 m) na Pamíru.

Hurá na túru

Nabiti znalostmi vyrazíme v neděli na krkonošské túry s místními znalci, protože na sněhu je nám dobře. Bude to výborná šance i pro úplné začátečníky, kteří na pásech nikdy nechodili. Každý musí nějak začít! K zapůjčení budou kompletní sety (lyže, pásy, boty) značek Dynafit a K2. Je třeba se předem zaregistrovat.
 

Naučíte se pracovat s lavinovou výbavou...
Vyzkoušíte lavinový batoh...

.Naučíte se efektivně pracovat s "pípáky"...

přijedete?

Vypadá to pro vás zajímavě? Rezervujte si ve svém diáři 8. – 10. 2. 2019 a vyplňte on-line přihlášku. Začínáme v pátek podvečer a základnou bude hotel Velveta mezi Vrchlabím a Špindlem. Co dodat? Snad jen, že je to zdarma, platíte si jen náklady na bydlení a jídlo.

pogram:

  • začínáme v pátek v 18:00 první vlnou přednášek,
  • v sobotu bude od 10:00 do 17:00 praktická část (testování, výšlapy, ošahávání výbavy),
  • v sobotu od 18:00 pokračuje další vlna přednášek a teorie,
  • v neděli možnost individuálního půjčení skialpové výbavy a výšlapy do okolí (vše – lyže, boty, pásy, lavinová výbava bude k bezplatnému zapůjčení na místě). S sebou potřebujete jen hůlky s širším talířkem.
     

Losování o lavinový batoh

Když si budete chtít některé vybavení koupit, máme pro účastníky akce připravené slevové Rock Point poukázky na lavinovou výbavu.

A hlavně! Na místě se mezi on-line přihlášenými účastníky vylosuje šťastlivec, který vyhraje lavinový batoh!

Přihláška Rock POint & Skitourguru Avalanche safety summit

V případě zájmu o ubytování je pro vás připraven hotel Velveta. Cena ubytování pro účastníky kurzu je 750,-/noc včetně snídaně.

 

Za pořadatele zvou,
Tomáš Kučera (Rock Point) a Michal Bulička (SkitourGuru.com)

Další outdoorové čtení

Vše o běhu na jednom místě. Naučíme vás správný běžecký styl, otestujete si boty světových značek na vlastní kůži, poradíme s výběrem, doporučíme tréninkový plán...
Testování běžeckých bot, slevy, výběhy s konzultací se specialistou přímo v terénu. Nepromeškejte termíny...
Stezka Českem je nyní v největší trekové aplikaci a zařadila se na mapu světových dálkových tras. Více...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey