Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Beskydy už brzy otevřou nový ročník Rock Point – Horské výzvy

Trojanovice/Horečky – Už se to blíží. Pouhé dva týdny zbývají do startu nového ročníku Rock Point – Horské výzvy. Sedmý rok oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu bude zahájen poslední květnový víkend v Beskydech. A závodníci se rozhodně mají na co těšit.

Rock Point Horská výzva

Velkou novinkou letošního ročníku jsou ambasadoři jednotlivých zastávek, kteří daným závodům vždy dodají punc větší atraktivity. Spolu s nimi pořadatelé zapracovali především na zkvalitnění tras a přichystali poradenská okénka. Beskydská zastávka se nese ve jménu ultraběžce a nestora Zbyňka Cypry. Ten už dopředu běžce seznamoval s krásami, ale také nástrahami běhu v terénu a dával rady, které se účastníkům Horské výzvy mohou hodit. Jeho okénko se stalo velmi sledované a běžeckým začátečníkům mělo pomoci a motivovat. „Člověk se už za ta běžecká léta kolikrát pěkně spálil. Běhání, i když mnohdy hodně bolí, má především bavit. Snažíme se proto zajistit běžcům Horské výzvy po všech stránkách co nejlepší podmínky. Seznámit je nejen s trasou, ale dát jim i tipy, co se jim v závodě může přihodit nebo prostě hodit, protože horské běhy jsou úplně něco jiného než klasické městské maratony. Chceme, aby si je běžci opravdu užili, protože co může být krásnějšího pohyb v horách?“ ptá se Zbyněk Cypra, ambasador úvodního závodu v Beskydech.

Do Beskyd, kde letošní série odstartuje, se běžci dostávají v rámci Rock Point – Horské výzvy podruhé. Pořadatelé se Beskydy a Valašsko rozhodli v loňském roce zařadit jako pevnou součást seriálu a u běžců se jejich rozhodnutí setkalo s velkou radostí. „Letos jsme hodně zapracovali na celkové úrovni závodu. Snažili jsme se výrazně zlepšit trasy a celou „Výzvu“ více zprofesionalizovat, aby závodníci měli co nejlepší komfort, zázemí, ceny, ale hlavně, aby si odváželi nezapomenutelné zážitky. Věřím, že spojení s ambasadory běžci ocení, protože díky nim se podařilo udělat velký krok vpřed,“ podotkl ředitel seriálu Pavel Zitta.

Přestože u dalších zastávek jsou změny výraznější, také v Beskydech se pořadatelský tým snažil eliminovat nenáviděné asfaltové úseky ve prospěch trailových pasáží. Koncept dvoudenní akce však zůstal zachován. V Beskydech jsou připraveny tři délky tras – Long (62,4 km), Half (43,4 km) a Short (13,5 km). Na všechny trasy se vracejí závody dvojic, tedy kategorie typická pro Horskou výzvu. Zachovány však byly na krátké a střední trati i starty jednotlivců. Vždy se běží v kategoriích muži, ženy, mix a dogtreking mužů a žen. Pouze nejdelší trať Long se jde přes noc jen ve dvojicích. Tradičně nemůže chybět ani benefiční pětikilometrový Pochod s Mixitkou, jehož výtěžek poputuje za Verunkou Fojtíkovou, která si jako mladá nadějná lyžařka po pádu poranila míchu. Vybraná částka má opět přispět k léčbě a rehabilitacím.
Rock Point Horská výzva
V rámci úvodního podniku se běžci sejdou v amfiteátru v Horečkách u Trojanovicích u Skokanského areálu Jiřího Rašky nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm. Právě zde bude v pátek od 17 do 22:30 hodin otevřena kancelář závodu s možností registrace, dále pak v sobotu od 6 do 8 hodin. Až do pondělka 15. května je ale možné využít výhodnější on-line přihlášení.

První vlna běžců, tedy trasa Long, se na trať vydá pět minut před páteční půlnocí. Trasa královského závodu vyvede běžce z Trojanovic na Velký Javorník, Černou horu k Dolní Bečvě, Na Kamenném, ke Skalíkově louce na Pustevny a přes Maňáky a chatu Martiňák do Bukovin. Následně přes Skalíkovu louku znovu na Pustevny a kolem sochy Radegastu na Radhošť, odkud už následuje jen Velká Polana, Černá hora, sedlo Pindula, Velký Javorník a cíl v Trojanovicích. Na trati Long je kvartet občerstvovacích stanic na Dolní Bečvě, v Pustevnách, Kněhyně a znovu v Pustevnách. Časový limit je stanoven na dvacet čtyři hodin, nicméně ti nejrychlejší dobíhají už při sobotním svítání. To už se na svůj závod budou chystat běžci dalších kategorií. Střední trať vybíhá v sobotu v 9 hodin, krátká v 10 a Pochod s Mixitkou ve čtvrt na jedenáct.

Rock Point Horská výzva

Stejně jako v loňském roce závod vybíhá za podpory Rock Pointu. Novým generálním – materiálním partnerem je italská Salewa. „V Beskydech se scházíme také za podpory Moravskoslezského kraje, obci Trojanovice i Frenštátu pod Radhoštěm. Jsem nesmírně rád za tato partnerství, protože díky nim se nám opravdu daří celý závod posouvat na vyšší úroveň a věřím, že to především ocení samotní účastníci,“ zve do Beskyd Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva, který se letos jde pod heslem: Dej výzvu! a se symbolem prstů do „viktorky“. „Horská výzva je unikátní seriál, který v sobě kloubí zdravý pohyb, stále oblíbený běh a mimořádně atraktivní prostředí českých hor. Skvělá kombinace, kdy si každý může najít vlastní výzvu, ale hlavní je nezůstat sedět doma, tak proč nedorazit k nám do Beskyd? “ motivuje závodníky Pavel Zitta

Rock Point Trailrunning Station i letos na každém závodě Horské výzvy!

Oblíbený projekt Rock Point Trailrunning station nebude ani v letošním roce chybět na Horské výzvě. Ojedinělá bude zejména nabídka téměř 130 párů testovacích běžeckých bot v pánských i dámských provedeních a kompletních velikostních řadách.

Opět bude možnost na místě zakoupit vybavení, které náhodou zapomenete doma a nebo až na místě zjistíte, že se bez něj prostě „nedá žít“. Za speciální akční ceny bude k zakoupení oblečení Salewa, Dynafit, Ice Breaker, Craft, Ternua, Hannah, Smartwool, Royal Bay ….. i další trailrunningové nezbytnosti jako hydratační batohy Osprey, čelovky Petzl a Black Diamond, brýle Julbo nebo běžecké hole. Těšit se můžete na poradenství na slovo vzatých odborníků. Kdo nenakoupí hned, bude si moci odnést slevovou poukázku na nákup v prodejně.

K dispozici vám budeme od páteční 17 hodiny až do sobotního vyhlášení výsledků závodů. Při zakoupení zboží možná platba v hotovosti nebo platební kartou.

Na výběr budou Dynafit Alpine Pro a Trailbraker W , Inov8 TerraClaw , Trailtalon 275 a TerraClaw 250 W,  Hoka One One Clifton 3, Clifton 3 W, Challenger ATR 3, Adidas Terrex  Agravic , Agravic W a Salomon Sence Pro 2, Sonic Pro, Sence Pro W, Sonic Pro W.

Těšit se můžete i na testování zcela nové řady speedhikingových bot Salewa např. MS Ultra Train GTX! Salewa bude též prezentovat kolekci oblečení, batohů nebo holí, které jsou pro horské projetky typu Horské výzvy jako stvořené. I proto je Salewa od letošního ročníku novým hlavním produktovým partnerem Rock Point Horské výzvy.

K testování bude i sada špičkových běžeckých batohů a vest Duro v objemech 1,5l, 6 l a 15 l  amerického specialisty Osprey např. Duro 6l. Také Osprey je jedním z produktových partnerů Rock Point Horské výzvy. 

Chcete mít jistotu, že produkt, který si přejete otestovat nebo na závod zapůjčit, bude pro vás připravený? Napište svůj požadavek na e-mail vašeho Trailrunning Experta! Pro 1. závod je to prodejna Rock Point Ostrava Nová Karolina rockpoint.ostrava.karolina@rockpoint.cz


 

 

Další outdoorové čtení

NOVINKA - Soustředění pro pokročilé běžce a běžkyně...
Pojďte si s námi po všech těch lockdownech proběhat krásnou šumavskou přírodu...
Podívejte se, kdo vyhrál v jednotlivých kategoriích historicky prvního běžecko-turistického projektu Rock Point "napříč Šumavou"...