Běžci míří na Šumavu

4 min čtení 14. 07. 2017

A je to tu! Další zastávka s kompletně změněnou trasou tak, aby si ji běžci užili. Seriál horských běhů a trekingu - Rock Point – Horská výzva pokračuje přesně za týden na Šumavě. A běžci se skutečně mají na co těšit. Velké nadšení zavládlo po předchozím závodě v Krušných horách a i šumavský díl má na svědomí ambasador závodu, zkušený běžec Tomáš Bystřický. Tentokrát ji připravoval s šéfem Horské služby, takže o atraktivním dílu nemůže být pochyb.

„Jsem mimořádně nadšený z toho množství pozitivních ohlasů na letošní změny tras. V Krušných horách to bylo markantní. Běžcům se nové tratě hodně líbí. Podařilo se nám odstranit převážnou část asfaltových úseků. Ty jsou dnes už jen nezbytnou součástí, když převažují tak oblíbené trailové pasáže. Běžci si více užívají cest, lesů a luk, prostě poznávají opravdové krásy zákoutí českých hor. Nejinak tomu bude i teď na Šumavě, kde kluci odvedli skvělou práci,“ chválí si změny Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Série horských běhů a trekingu pro širokou veřejnost má letos na každý závod svého ambasadora, který trasám vždy vtisknul výrazně větší atraktivitu. Zkušení běžci navíc účastníkům dopředu radí, jak se připravit a jak se se závodem co nejlépe „poprat“. Nadcházející třetí závod, který startuje v Železné Rudě 21. a 22. 7. 2017, připravoval právě ultraběžec Tomáš Bystřický spolu s velitelem Horské služby Šumava Michalem Janďurou. Na běžce znovu čekají tři délky tras – Long (67,3 km), Half (43,3 km) a Short (18,6 km) a navíc téměř pětikilometrový nesoutěžní Pochod s Mixitkou. Ten je určený veřejnosti, která nemá chuť soutěžit, ale naopak ráda pomůže dobré věci. Polovina startovného z benefičního pochodu poputuje na konto Elišky Vachtlové, u které kvůli nedostatku kyslíku při porodu došlo k těžkému poškození mozku. Stále se do akce může každý přihlásit, a to na místě v den jejího konání. „Sám jsem Horskou výzvu několikrát běžel, ale letos bude Šumava jiná, bude hezká a náročná. Už nevede po asfaltu, ale jen po turistických trasách i mimo ně, tak ji pojďte zkusit,“ zve do Železné Rudy ambasador Tomáš Bystřický.
 


První závod startuje tradičně v pátek pět minut před půlnocí, kdy se na trasu ve dvojicích vydají běžci Longu. Na rozdíl od Krušných hor je královská trasa v porovnání s loňským rokem o zhruba osm kilometrů kratší. O to ale krásnější a rozhodně těžší. „Každý, kdo si pamatuje na ten mnohakilometrový asfalt od startu, rovnou na něj může zapomenout. Ten už se v žádné trase neobjeví! Letos budeme startovat rovnou do kopce k hotelu Belveder. Vůbec prvních zhruba 25 km bude samý kopec,“ usmál se škodolibě Bystřický vědom si lákavých změn, díky kterým si běžci šumavskou „Výzvu“ opravdu užijí. „Oproti loňsku je nová trať úplně jiný kafe. Už teď se těším na reakce,“ nabádá k účasti Bystřický.

Long je opět jedinou distancí, kde se běží ve dvojicích nebo v kategorii dogtreking se psem. Na ostatní trasy už mohou vyběhnout i samotní jednotlivci. Připraveno je na dvě desítky kategorií. Střední trasa Half startuje v sobotu 22. července v 9 hodin, o hodinu později nejkratší Short a Pochod s Mixitkou vychází v 10:15 hod. „U nás nevyhrávají jen ti nejrychlejší. Horská výzva je totiž o překonání vlastních limitů, vlastní lenosti a zkrátka cílů, které jsou pro každého jiné. I proto má šanci v tombole naprosto každý vyhrát některou z atraktivních cen od renomovaných firem Osprey, Salewa, Telebridge team či Non stop Dogwear. Ceny nejlepším pak bude předávat starosta Železné Rudy Michal Šnebergr. Tak přijeďte na Šumavu a dejte Výzvu,“ burcuje Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Více o tom, jak vznikala trasa na Šumavě »

Foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Další outdoorové čtení

Vše o běhu na jednom místě. Naučíme vás správný běžecký styl, otestujete si boty světových značek na vlastní kůži, poradíme s výběrem, doporučíme tréninkový plán...
Cyklojízda vozíčkářů na handbiku proběhne na Stezce Českem. Přidejte se na kole k handbikům, startujeme už 1. 7. 2022 z Karlových Varů...

Stezkou Českem na handbicích

30. 06. 2022
3 min čtení
Podporujeme
Běžecká speciálka Na Perštýně vás zve na testování běžecké obuvi i výběh po parkových cestách Obory Hvězda. Vyzkoušejte značkovou obuv a dejte si námi pár kiláčků...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey