Běžecká příprava pro rok 2022 na Mallorce

3 min čtení 14. 04. 2022

V roce 2021 mi bylo potěšením stát se jedním ze čtyř členů nové Rock Point běžecké výzvy "napříč krušnými horami" dlouhé přes 200 km, což pro mě byl nejen skvělý běžecký zážitek 5 maratonů v 5 dnech, ale zároveň příjemná společensko-kulturní událost. Pro letošní rok jsem si naplánoval několik dalších pořádných horských výzev nejen u nás, ale i v zahraničí. 

Malebná MALLORKA

Aktuálně jsem dovršil svou přípravu na letošní sezonu na Mallorce, kam jsem odjel čistě za běháním. Měl jsem v plánu prozkoumat trasu GR 221. Jedná se o dálkovou trasu, která vede pohořím Serra de Tramuntana. Že je Mallorca ráj cyklistů, jsme se mohli přesvědčit těsně před odletem na letišti z Prahy, kde se to u přepážky k odbavení směr Palma de Mallorca hemžilo snad jen cyklisty.

My jsme tu byli ale běhat, a tak jsme během tří dnů proběhli celou trasu, která měří zhruba 128 km a má převýšení okolo 5000 m. Startovali jsme z vesničky Sant Elm a končili v městečku Pollenca. Nikam jsme nechvátali, pojali jsme to čistě průzkumně a snažili jsme se nevynechat jedinou kavárničku, co nám stála jenom trochu v cestě. Určitě bych se sem brzy rád vrátil a proběhnul trasu na jeden zátah. Přece jen jsem duší „závoďák“. 
 

Příprava na běžeckou sezonu 2022 - Mallorka

Kdo by se chtěl na Mallorcu vydat, rozhodně doporučuju nepodcenit zásoby vody, protože množství zdrojů, odkud ji po cestě můžete načerpat, je dost omezené. Úplně nám nevyšlo pěkné počasí, tak mám další důvod vrátit se na místo činu.

Jestli nemáte tolik času, abyste absolvovali celou trasu, tak bych alespoň podniknul delší výšlap v okolí Solléru. Sollér je historické město, přes které vede přímo trasa GR 221. Po krásném turistickém chodníku se dostanete z centra města na hřebeny hor a během 8 kilometrů získáte převýšení přes 1000 m. Při pohledu zpátky dolů dostanete úchvatný pohled na citrusové sady a olivové háje, které vás provázejí po celé Mallorce.

Jak moc fajn to na Mallorce bylo, a proto se tam chci ještě podívat, dokládám fotkami.
 


Příprava na běžeckou sezonu 2022 - Mallorka


moje plány na letošní rok

První velkou zkouškou pro mě bude závod Istria 100 by UTMB, kde poběžím již potřetí. Přesto to pro mě bude premiéra v podobě nejdelší trati na 168 km s převýšením 6 500 m.

Dalšími závody budou například:

  • MČR Ultra Sky LHUT (Lysohorský Ultra Trail 67 km/+4 100 m)
  • Grossglockner Ultra-Trail (110 km/+6 500 m)
  • Beskydská sedmička
  • nebo Ultra Pirineu (100 km/+ 6 600 m).
     

Příprava na běžeckou sezonu 2022 - Mallorka

Svou přípravu bych chtěl ale zúročit i v letošní Rock Point výzvě napříč Krušnými horami, kterou jsme pro vás v loňském roce společně s dalšími běžci a Rock Pointem objevili. Ještě musím zvážit, zda poběžím jednotlivé etapy nebo si troufnu na celou délku 216 km najednou.

ALEŠ SEDLÁK

Aleš je trailový běžec, co má nejraději závody okolo 100 km v terénu, ale nepohrdne ani silničním závodem na kratší distanci. V minulém roce se stal vítězem Rock Point výzvy „napříč Šumavou“, ve které zdolal 160 km trasu za necelých 18 hodin. Mezi jeho další běžecké úspěchy patří například vítězství na závodech 100 Miles of Istria, Krakonošově stovce, Baroko Ultramaratonu nebo Rock Point Horské výzvě na Pálavě.


Fotogalerie


Další outdoorové čtení

Martin si dal Rock Point výzvu „napříč Šumavou“ a za dva dny uběhl 160 km. Jak se taková ultra vzdálenost běží, jak je to náročné a co na trase čekat, jsme se zeptali přímo...
Holky si střihly přeběh Krušných hor. Tahle Rock Point výzva je dlouhá 220 km. Jaké dojmy si z přeběhu odnášejí... 

Jak 3 holky přeběhly Krušné hory

03. 07. 2022
12 min čtení
Příběhy
Narozeninový dárek pro sportovně založenou Soňu skrýval velké překvapení. Šedesát poctivých kilomentů napříč Velkou Fatrou a 4km převýšení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey