Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Představujeme značku Boreal

3 min čtení 04. 06. 2018

Tradiční španělský výrobce lezeckých bot a trekové obuvi s historií výroby od roku 1975.

Od historie do současnosti

V roce 1979 Boreal přichází na trh s inovativní lezečkou Boreal Fire, které vynikaly nejen dobrým tvarem a kvalitním provedením, ale i extrémně přilnavou gumou. Ve stejném roce tyto boty otestoval legendární americký lezec a gymnasta John Bachar v Yosemitech. O 4 roky později si Bachar do Yosemite Mountaine Shopu mechal dovézt 265 párů těchto lezeček, během dvou hodin byly všechny dovezené lezečky prodané. Zpráva o skvělých lezečkách značky Boreal se rychle šířila a během pár let Borealy obouvali ti nejlepší lezci z celého světa, jako např. Jerry Moffatt, Wolfgang Güllich, Lynn Hyll, John Bachar, Ben Moon, Ron Fawcett a další.

Rodinná firma Boreal i dnes vytváří skvělé lezecké boty pro lezce všech výkonností. Produktová nabídka lezeček značky Boreal je neuvěřitelně široká a představuje více než 30 druhů lezeckých bot. Některé klasiky jako legendární Boreal Ninja jsou v nabídce již více než 25 let a stále si nacházejí své oblíbence, kteří na ně nedají dopustit.

Zenith®

V roce 2009 představil Boreal novou gumu pro své lezečky označenou Zenith®, která vyniká extrémní přilnavostí a trvanlivostí.

Kdo obouvá ze světové špičky Borealy?


Dani Andrada

Jedna z největších ikon světového lezení. Španělský sportovní lezec, vítěz Rock Masteru, mistr světa a několikanásobný mistr Španělska ve sportovním lezení, který má zároveň na kontě více než 50 cest obtížnosti 9a a těžší. Za nejcennější Daniho skalp lze považovat čtvrtý přelez monstrózní linie Chilam Balam 9b.

 

 

Edu Marín

Jeden z největších španělských lezeckých talentů, Edu v 15 letech přelezl své první 8c, v 16 letech 8b+ OS, v 17 první 9a. Společně s Dani Andradou v roce 2015 Edu přelézá v Andalúsii 85 metrů dlouhou monstr sportovní linii Chilam Balam.

 

 

Ben Moon

Nestárnoucí ikona nejen britského lezení. V roce 1990 Ben jako první přelezá boulderovou cestu Hubble, kterou ohodnotil v té době obtížností 8c+ a jednalo se úplně první cestu této obtížnosti na světě. Cestu Hubble měli dlouhé roky vylezenou pouze Britové. Adam Ondra se o přelez této cesty marně pokoušel v roce 2012 a vyjádřil se, že cestu považuje za minimálně stejně těžkou, jako Action Direct od Wolfganga Gülicha ohodnocený 9a. Frankenjurský Action Direct byl do té doby považován za první cestu této obtížnosti.

V roce 2015 ve svých 48 letech, 25 let po přelezu Hubbla Ben dokázal, že rozhodně nepatří ještě do starého železa a přelézá v Mallhalm Cove cestu Rainshadow za 9a.

 


Nacho Sánchez

Jeden z nejlepších světových boulderistů, Mistr Španělska v boulderingu, který má na kontě pěknou řádku těch nejtěžších boulderů, jako např. Crisis 8C/C+, El Indomable 8C/C+, Monkey Wedding 8C nebo Catalan Witness de Fitness 8C a mnoho dalších.Nacho není jen boulderista, umí se navázat i na lano se kterým podává také skvělé výkony, což dokázal přelezem cesty Esperanza 9a.

 

 

Jaké lezečky Boreal budou vaše?

 

lezečky Boreal SATORI
lezečky Boreal DIABOLO
lezečky Boreal LYNX
lezečky Boreal MUTANT
lezečky Boreal BALLET GOLD
lezečky Boreal LYNX WOMENs

 

 

doprava zdarma

Při objednání z eshopu v hodnotě nad 1499,- Kč máte dopravu v rámci ČR zdarma.

Online rezervace

Nemáte se značkou Boreal zatím žádné zkušenosti a netroufnete si pořídit velikost lezečky po webu? Zarezervujte si lezečky online a budete mít jistotu, že pro vás na prodejně budeme mít správné velikosti připravené. Více o rezervaci...


Rock Point

Další outdoorové čtení

V prodejnách a na e-shopu Rock Point nabízíme špičkové péřové spací pytle, jejichž výroba probíhá přímo v Česku...
Vyberte si outdoor výbavu z e-shop kategorie "výprodej" a přidejte si k nákupu ještě extra 10% slevu. Již zlevněné si tak pořídíte ještě výhodněji...
Jedna z nejvyšších dosud neslezených hor čeká na své dobyvatele. Česká výprava se jí vydala podívat na zoubek...