Scarpa
10024350SCR01_Gea LD 4.0 aqua_black.jpg 10024350SCR01_Gea LD 4.0 aqua_black_1.jpg 10024350SCR01_Gea LD 4.0 aqua_black_2.jpg 10024350SCR01_Gea LD 4.0 aqua_black_3.jpg 10024350SCR01_Gea LD 4.0 aqua_black_4.jpg 10024350SCR01_Gea LD 4.0 aqua_black_5.jpg 10024350SCR01_Gea LD 4.0 aqua_black_6.jpg 10024350SCR01_Gea LD 4.0 aqua_black_7.jpg 10024350SCR01_Gea LD 4.0 aqua_black_8.jpg
Doprava zdarma Doprava Ikona
boty skialpové

Scarpa GEA LD 4.0 AQUA/BLACK

13 999 Kč
Velikost
24,5
25
25,5
26
26,5

Popis produktu

Model GEA LD (aneb Maestrale v sukni) je léty prověřený model, který zaujme svým designem, nízkou váhou a hlavně funkčností. GEA je spolehlivá, intuitivní a pohodlná skialpinistická bota díky které, je jakýkoliv terén ideální pro zimní dobrodružství.

 

Model 4.0 je upraven pro ještě větší pohodlí používání a je vhodný pro skialpinistky všech výkonnostních úrovní.

 

Celá koncepce skeletu a komínu zajišťuje optimální tuhost a přitom minimální hmotnost díky novému ski/walk mechanismu SPEED LOCK XT je i přepínání mezi mody chůze/sjezd mnohem jednodušší a efektivnější. Další výhodou je možnost nastavit úhel nákleku individuálně dle požadavků lyžaře.

 

Pohyblivost komínu je skvělých 60°, což umožní na rovinatých partiích slušně protáhnout krok a využívat do maxima skluzu a šetřit energii.

 

Skelet včetně jazyka je vyrobený z materiálu Pebax® Rnew, který se vyrábí z obnovitelného přírodního materiálu – castor oil (ricinový olej). Pebax® Rnew neztrácí svojí flexibilitu při nízkých teplotách a chová se stále stejně díky tomu uživatel nepřichází o drahocennou energii při chůzi a nebo sjezdu.

 

Podrážka Scarpa® / Vibram® vyrobená ze směsi TOP85 nabízí vynikající trvanlivost a přilnavost. Vyhovuje normě DIN ISO 9523 a všem TLT vázáním na trhu.

 

Vnitřní botička CROSS FIT PRO FLEX TOURING je tepelně tvarovatelná a má výborné izolační vlastnosti a rychle vysychá,. Součástí jsou tkaničky pro lepší fixaci nohy.

 

Tři odlehčené přezky 2x s mikro nastavením a plastový pásek na nártu, který udrží nohu ve správné pozici při výstupu i sjezdu.

 

Použité materiály a technologie:

 

  • - PEBAX® RNEW je šetrný k životnímu prostředí, dynamický a odolný materiál, ideální pro použití s minimální tloušťkou stěn skořepiny a variabilními geometriemi. Poskytuje vysokou spolehlivost pro použití v různých podmínkách a terénu.

 

 

  • - SPEED LOCK XT- mechanismus přepínání mezi režimy ski/walk se snadno odemkne a zajistí. Systém je zdokonalením technologie Friction Free. Mezi spodní částí skeletu a komínem není žádná spojovací “tyč”, což umožňuje pohyb “bez tření” během režimu walk.

 

 

  • - AXIAL ALPINE EVO – možnost lehkého vyklopení jazyku do strany umožní se že  boty výrazně lépe obouvají i vyzouvají

 

 

  • - WAVE CLOSURE SYSTEM – “Vlna” je nový uzavírací systém vyrobený výhradně pro firmu SCARPA®. “Vlna” poskytuje stejnou pevnost jako dvě klasické přezky, výrazně tak snižuje hmotnost skeletu. Jedna přezka pracuje ve spojení s pevným lankem a zajišťuje jednotné a bezpečné stažení, což má za následek bezkonkurenční přizpůsobení a výkon.

 

 

  • - HRS STRAP – pásek v oblasti nártu zakončený sponou s ráčnou umocňuje tuhost v jazyce a zároveň díky dobré fixaci nohy v patě zvyšuje výkon při stoupání.

 

 

  • - THOR BUCKLES – nové spony vyrobené z hořčíkové slitiny, která je pevná a přitom lehká. Upravený tvar nabízí snadnou manipulaci i v rukavicích.

 

 

  • - THOR RACK – “žebříček” lýtkové spony je navržen tak, aby efektivně “zabalil” oblast lýtka během chůze i sjezdu.

 

 

  • - POWER STRAP Finger – nový tvar velkro pásku zakončený širokým okem pro snadnou manipulaci a dokonalé stažení horní části komínu.

 

 

  • - ASYMMETRIC SPOILER XT – vyjímatelný spoiler, který díky své nastavitelné výšce nabízí přizpůsobitelnou podporu zadní strany komínu.

Specifikace

značka Scarpa boty na skialp Scarpa
přezky 3
vhodné pro aktivity Skialpinismus
typ produktu skialpové boty
tvarovatelná vnitřní botička ano
šířka chodidla 101 mm
přepínač chůze/jízda ano
vnitřní botička Intuition Cross Fit Pro Flex Touring Wmn
pohlaví Pánské, Dámské
podešev Vibram Cayman PRO
info o produktu boty skialpové
hmotnost 1250 g
Kód produktu

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey