Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Český pohár MTB v Touškově 2021 byl opět velkolepý

2 min čtení 20. 09. 2021

Byl to excelentní závodní víkend plný adrenalinu. Na start Českého poháru horských kol se ve finálovém závodu postavilo 700 závodníků ve složení od nejmenších dětí, přes žákovské a mládežnické kategorie až po profesionály a masters.

vítězové elitních kategorií

Za zmínku stojí vítězové elitních kategorií, kteří podtrhují mezinárodní účast. V mužích ovládl závod Lotyš Blums a v ženách Švýcarka Häberlin. Celkem zde závodili jezdci z 9-ti zemí včetně dalekého Japonska.

Český pohár MTB v Touškově 2021 - vítězové Elite Men
Foto: David Chmelík

Hodnocení tratě

Hodnocení tratě a závodu od mezinárodní rozhodčí UCI Veroniky Krejčové, která byla delegována do Touškova, je též bez výhrad. Trasa, zajištění trasy, průběh závodu, technické discipliny, zázemí a vše ostatní bylo ohodnoceno velmi pozitivně.

počasí

Velkou roli v atmosféře a z hlediska zázemí sehrálo počasí, které vyšlo skvěle. Byly letní teploty okolo 22°C a bez deště. Mohly být prezentovány všechny technické pasáže a úseky! Žádný z nich nemusel být neplánovaně uzavřen.

Zhodnocení

Do Touškova to přilákalo více než 2000 lidí v průběhu dvou dnů. Mediální podpora byla skvělá, kdy ČT Sport odvysílal 30-ti minutový záznam ze závodu, závod se dostal do zpráv lokální TV ZAK a Český rozhlas též přispěl k aktivní podpoře.

Organizátoři ČP zajistili pro letošní rok obrazový přenos závodu do prostoru cíle na velkoplošnou obrazovku. Nově bylo možné též sledovat závod ONLINE v pohodlí domova, a to na kanále YouTube, kde jej shlédlo více než 2200 lidí. Jednoznačně lze říci, že se jedná o jednu z největších sportovních akcí v Plzeňském kraji a věříme, že tomu bude tak i nadále.

Český pohár MTB v Touškově 2021
Foto: David Chmelík

plány na rok 2022

Již nyní máme předběžně potvrzený termín:

23. - 24. 4. 2022 ČP MTB XCO PLZEŇSKÝ KRAJ V M. TOUŠKOVĚ


další odkazy

O průběhu závodu okem profesionálů z MTBS.CZ, kteří jej výstižně zhodnotili, si můžete přečíst článek:

Další zajímavé informace včetně fotografií, výsledků, videí...:

 

Děkujeme za podporu, Vaši pozornost, aktivní sdílení a těšíme se na další výzvu v roce 2022.

 

 

Další outdoorové čtení

Povoleno! Na základě rozhodnutí vlády ČR máme možnost uskutečnit běžecké kempy. Pojďme si společně protáhnout těla...
Běžecká výzva pro všechny milovníky trailů! Pojďte do toho s námi...
Závěrečná etapa celé 200km výzvy nás vedla z Božího Daru do Kraslic. Co na trase očekávat...