Vyhledávání

Doprava zdarma nad 1 499 Kč

Zákaznický klub se slevou až 15 %

42 prodejen v ČR

cs

Potřebujete poradit? 379 200 777

(Po–Pá 8:00–16:30)

8 důvodů, proč si budete chtít vybrat merino Icebreaker

Produktové tipy

25. 6. 2020

Proč má merino vlna tolik předností a víte, jaké to jsou? Objevte jeho výhody. Podívejte se pod pokličku firmě Icebreaker a objevte tajemnou cestu ke vzniku tohoto úžasného přírodního vlákna.

8 důvodů proč merino

 • TERMOREGULACE
  Merino vlákno je schopné zadržovat nebo uvolňovat teplo díky své chemické struktuře. Takovému uvolňování energie říkáme tepelná sorpce.
 • REGULACE ZÁPACHU
  Molekuly zápachu jsou absorbovány uvnitř merino vlákna, tam jsou zachyceny a stávají se hůře rozpoznatelné lidským nosem.
 • JEMNOST
  Pro výrobu spodního prádla Icebreaker používá vlákna extrémně jemná (ultrafine a superfine – tzn. 17 – 19 mikronů), přičemž jeden mikron se rovná jedné miliontině metru.
 • ODVOD VLHKOSTI
  Merino vlákno aktivně reguluje vlhkost tím, že ji pohlcuje z těla a následně ji uvolňuje do okolí, čímž vás zanechává v suchu a pohodlí. Merino vlákna jsou schopna absorbovat vlhkost o
  objemu až 35% své vlastní hmotnosti, aniž byste měli pocit vlhka.
 • UV OCHRANA
  Vlna absorbuje záření napříč celým UV spektrem, zatímco neupravená bavlna, nylon, akryl a  hedvábí absorbují UV záření velmi špatně. Polyester absobuje především UV záření o nízkých vlnových délkách - což není příliš přínosné, neboť stejné záření zachycuje z velké části zemská atmosféra.
 • ODBOURATELNOST
  Merino je přírodní vlákno, které se za správných podmínek, pokud se zakope v zemi, snadno rozloží. Syntetické materiály nejsou lehce odbouratelné a zůstavají v životním prostředí po dlouhou dobu.
 • HOŘLAVOST
  Nízká hořlavost pramení z unikátní chemické struktury vlákna. Merino má vysoký obsah vodíku (14%) a vysoký obsah relativní vlhkosti.
 • ODOLNOST
  V porovnánín s nylonem a polyesterem má merino vlna velmi dobrou schopnost roztažnosti, což může být spojeno s vnitřní strukturou vlny - podobnou pružině.

Cesta Icebreaker merina

Icebreaker nejenže byl první společností, která objevila potenciál merina, byli zároveň první na světě, kdo začal uzavírat dlouhodobé kontrakty s dodavateli vlny - na základě důvěry a společného zájmu o blaho zvířat a ochranu životního prostředí.

To znamená, že spolupracující farmáři musejí souhlasit s naplňováním čtyř základních svobod pro všechna zvířata. Proč? Protože tyto svobody zaručují spokojený život v nestresujícím prostředí. Jen takové totiž umožňuje ovcím produktovat zdravé a vysoce kvalitní merino vlákno.

Když jsem zakládal Icebreaker, bylo mi 24 let a byl jsem na mizině...

Náhodné setkání s farmářem, který choval ovce merino, ve mně probudilo vášeň. Od toho okamžiku jsem posedlý možnostmi, která příroda při výrobě funkčního oblečení poskytuje. Začátky byly opravdu těžké. První roky byly jen o víře a houževnatosti. Ani na moment mě ale nenapadlo to vzdát. Syntetické materiály byly v té době na vrcholu a vlna pro ně nebyla žádným soupeřem. Nyní, o dvacet let později, oslovuje oblečení z merina zákazníky po celém světě. Jsme pyšní na roli, kterou sehráváme při šíření jedinečné a nezaměnitelné síly přírody. Její krása, vynalézavost a síla jsou kvality, kterým jsme neustále věrni a ke kterým chováme pokoru.”

JEREMY MOON, ZAKLADATEL

Filozofie značky Icebreaker

Zatímco většina výrobců začíná látkou, my začínáme už samotným vláknem.

PŘÍRODNÍ ZDROJ
Primárním surovým materiálem Icebreakeru je přírodní extrémně jemná, tzv. superfine, merino vlna. Je biologicky odbouratelná, každoročně obnovitelná, eticky získávaná a 100% přírodní.

ETICKÉ ZAJIŠŤOVÁNÍ ZDROJŮ
Smlouvy sjednává pouze s nejlepšími farmáři, protože Icebreaker sdílí jejich oddanost, péči a respekt vůči půdě a zvířatům. Poté, co zakázali všem dodavatelům praktikovat mulesing* je Icebreaker vlna zároveň etická.

MINIMÁLNÍ DOPAD
Icebreaker začíná již s vláknem a vědomě přetváří tento surový materiál na přízi a následně na textilii – to vše s minimální spotřebou energie a vody tak, aby byl dopad výroby na životní prostředí co ejmenší.

ZODPOVĚDNÝ PŘÍSTUP
V Icebreakeru je vše založené na detailech. Proto věnujeme velké úsilí tomu, aby veškeré šití a konečná úprava probíhaly společensky zodpovědným způsobem a s ohledem na životní prostředí.

ÚČELOVOST A TRVANLIVOST
Vždy navrhují produkty, které slouží svému účelu – ať mají udržet tělo v teple nebo jde v první řadě o pohodlí. Vytváří produkty, které lidi skutečně chtějí a které jsou vyrobeny tak, aby vydržely.

Proč právě plemeno merino?

Merino je jedno z celosvětově nejstarších plemen ovcí a zároveň jedno z nejodolnějších! 

Oproti běžným ovcím, které se pasou v nížinách, jsou ovce merino stavěny tak, aby přežily spalující léta i mrazivé zimy, které v Jižních Alpách na Novém Zélandu panují.

Ovce merino jsou schopny přežít tyto extrémy díky neuvěřitelným schopnostem vlastní vlny. Velmi lehký a prodyšný kožich je schopný ovce v létě ochlazovat i při teplotách kolem +35°C. V zimě ovcím dorůstá přes původní kožich další vrstva vlny, která je udrží v teple i při teplotách, které padají k -20°C. 

Jednoduché, účinné, důmyslné. Přírodní řešení přírody nejsou testována v laboratořích; čelí totiž nejtěžším testům přímo v terénu. Pokud by se příroda zmýlila, ovce by nepřežily.

Základem jsou spokojené ovce

Čtyři svobody, které Icebreaker garantuje svým stádům, znamenají, že se ovce při “výrobě” vašeho trika Icebreaker cítí stějně dobře, jako Vy při jeho nošení.

 • PRÁVO NA DOSTATEK POTRAVY A VODY
  Chovatelé zajišťují, aby jejich ovce měly vždy přístup k čisté vodě a adekvátní potravě.
 • PRÁVO PROJEVOVAT PŘIROZENÉ VZORCE CHOVÁNÍ
  Ovce se mohou volně potulovat na otevřených pastvinách, které jim umožňují chovat se přirozeně
  a s mimimem lidských zásahů.
 • PRÁVO NA OCHRANNÝ PŘÍSTŘEŠEK
  Chovatelé zajišťují, aby jejich ovce měly dostupný dostatečný stín a přístřešek pro případ nepříznivého počasí.
 • ZÁKAZ JAKÝCHKOLI ZRAŇUJÍCÍCH METOD
  Je vyžadováno, aby chovatelé pravidelně monitorovali celkový počet ovcí, zamezili nezbytnému stresu a bolesti, předcházeli chorobám a onemocněním a okamžitě diagnostikovali zdravotní  problémy.

Ruční třídění a kontrola kvality vlákna

DÉLKA VLÁKNA
Přesně stanovujeme maximální a minimální délku vlákna. Toto bylo přizpůsobeno přízi a výrobkům, které Icebreaker vyrábí.

PEVNOST VLÁKNA
Vlákno musí být silné. Slabá vlákna se přetrhnou během zpracování nebo nošení a mohou způsobit vady materiálu.

MIKRON
Přesně stanovujeme maximální a minimální průměr vlákna, abychom zajistili měkkost a hedvábně jemný dotek.

KOEFICIENT VARIACE
Přesně vymezujeme maximální povolenou variaci průměru vlákna, abychom zajistili materiál  hedvábně jemný na dotek.

BARVA
Vlna musí být bílá bez barevných odchylek, neboť ty by měly negativní dopad při snaze docílit požadované barevnosti.

Porovnání: vlna-syntetika-merino

Klas. vlna

Kdysi dávno nosili všichni při outdoorových aktivitách tradiční vlnu.
Samozřejmě - byla teplá, ale zároveň težká, objemná, nekonečně dlouho schnula a ‘kousala’ jako čert!

Syntetika

V 70. letech se začaly nosit syntetické materiály. Byly lehké, nevyžadovaly
zvláštní péči a ‘nekousaly’. Jejich nevýhodou byl pocit vlhka, lepkavost na dotek, zápach, a protože jsou vyrobená z ropy, tak i vysoká hořlavost.

Merino

Merino je velmi lehké, jemné, ‘nekouše’, není lepkavé, hřeje v chladu a chladí v horku a má neskutečnou schopnost odolávat zápachu. Je přirozeně  obnovitelné, recyklovatelné a odbouratelné, protože bylo vyrobeno v horách a ne v  petrochemických laboratořích.

Detail na vlákno vlny klasické ovce domácí
Detail na vlákno vlny klasické ovce domácí
Detail na vlákno ze syntetických materiálů
Detail na vlákno ze syntetických materiálů
Detail na vlákno z ovce plemene merino
Detail na vlákno z ovce plemene merino

Inovace

Icebreaker pracuje s tím nejlepším, co příroda nabízí, proto vám nabízí co nejvíce přírodní a zároveň co nejvýkonnější řešení. Aby neustále vylepšovali klíčové parametry merino vlákna, šetrně zavádí umělé a nepřestávají hledat přírodní alternativy.

BODYFITZONE™

Je inovativní technologie Icebreakeru, která využívá jemnou merino přízi s přídavkem vláken LYCRA®
pro dosažení přirozeného tepla a dobrého usazení na těle tak, aby byla zajištěna optimální funkce svalů a jejich
regenerace. Strategicky rozmístěné panely ze síťoviny vytvářejí zóny s optimální regulací teploty, prodyšností
a jemností.

CORESPUN™

V Corespun přízi jsou nylonová vlákna s vysokým denierem obalena našimi superfine merino vlákny. Vzniká tak odolný materiál, který si zachovává pověstnou jemnost, odolnost vůči zápachu a schopnost  termoregulace - pro Icebreaker typické vlastnosti.
 

MERINOLOFT™

Je přírodní a chytrá alternativa syntetických izolačních
materiálů a kachního peří. MerinoLOFT™ je v pračce pratelný vlněný blend, který  poskytuje vysokou prodyšnost a lehkou izolaci i ve vlhkém stavu.

COOL-LITE™

Kombinuje merino s materiálem TENCEL®, - přírodním
vláknem z udržitelně pěstovaných eukalyptovníků. TENCEL® pomáhá odvádět teplo a přebytečnou vlhkost
pryč od těla a tím účinně ochlazovat organismus. Zabalte se do přírodního přepychu.

Vysoká kvalita produktů je důležitá, zároveň však musíme usilovat o zachování naší země pro budoucí generace. To je motto značky Icebreaker. 

 *Mulesing - je kontroverzní technika odstraňovaní kůže ze zadku ovcí kvůli prevenci myiázy, onemocnění způsobené parazitováním larev. Jde o oprávněně nejdiskutovanější téma z etického hlediska chovu ovcí. Žádný z dodavatelů vlny pro Icebreaker nesmí tuto techniku používat.

SdíletLíbil se vám tento příspěvek? Pošlete ho dál…Porovnání produktů zavřít

Zboží bylo přidáno do porovnání produktů.

Věrnostní klub

Získejte až 15% slevu a spousty dalších výhod

Slevy na nákup až 15 %

Na vrácení zboží máte až 14 dní

Slevy na naše služby až 30 %

Cookies

Naše společnost používá soubory cookie ke správnému fungování vašeho oblíbeného e-shopu, k přizpůsobení obsahu stránek vašim potřebám, ke statistickým a marketingovým účelům. Kliknutím na tlačítko přijímám nám udělíte souhlas s jejich sběrem a zpracováním a my vám poskytneme ten nejlepší zážitek z nakupování.

Vaše nastavení souborů cookie

Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookie v souladu s vlastními preferencemi a později podrobněji nastavit nebo kdykoli vypnout v patičce webu.

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí.

Personalizaci provádíme na základě vámi prohlíženého zboží. Dále pak upravujeme zobrazovaný obsah podle toho, co vás zajímá.

Tyto cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a za pomoci získaných dat pak můžeme zlepšovat zážitek z nakupování našim zákazníkům.

Tyto cookies jsou využívány reklamními a sociálními sítěmi včetně Googlu pro přenos osobních údajů a personalizaci reklam, aby pro vás byly zajímavé.