Vyhledávání

Doprava zdarma nad 1 499 Kč

Zákaznický klub se slevou až 15 %

42 prodejen v ČR

cs

Potřebujete poradit? 379 200 777

(Po–Pá 8:00–16:30)

Kultovní italské trekovky Garmont - 25% sleva v termínu od 13. do 27. 5. s kupónem GARMONT25 »

Salewa nás školila přímo v srdci Dolomit

V Jižním Tyrolsku, v srdci Dolomit, přímo v samotné domovině značky Salewa jsme se před pár týdny společně s vybranými prodavači z Rock Pointu proškolili na lezecké nádobíčko. A to velmi důkladně. Salewa totiž ví, že mnohem lepší, než našprtat si novinky od stolu, je tyto produkty si osahat a vyzkoušet přímo v terénu. Právě z tohoto důvodu vznikl letos tento mimořádný, adrenalinem prosycený počin, s krycím názvem: Rock Point Salewa Alpine Campus.

My všichni – lezci i nelezci jsme testovali produkty Salewa na vlastní kůži. Sami si prověřili jejich funkci, bezpečnost, vyzkoušeli práci s nimi a nasáli atmosféru místa, kde tyto produkty vznikají. Získali jsme cenné poznatky a rady, které nyní můžeme předávat dál, všem našim zákazníkům i kamarádům.

Rock Point Salewa Alpine Campus 2019

Během čtyř plně nabitých dní jsme si pod dohledem italských certifikovaných horských vůdců a Gaba Adamce (horského vůdce a šéfa zastoupení Salewy pro střední Evropu) osvojili zásady bezpečnosti při pohybu v horách, navazování, jištění i slaňování. Vyzkoušeli jsme si ferraty, lezení na skalách i umělých stěnách, okusili vícedélkové lezení, učili se pracovat s lezeckým materiálem, slaňovat a jako třešničku na dortu jsme si vychutnávali ručkování nad propastí i spouštění na laně. 

Na Rock Point Salewa Alpine Campus 2019

Jak tento historicky první lezecký „campus“, neboli kemp, hodnotí sami účastníci?


Vyzkoušeli jste si spoustu lezeckých aktivit. Co tě dalo nejvíc zabrat? Jak zkušený lezec jsi?

Honza: Nejvíc zabrat mi dala lanovka, kterou nám připravili průvodci, a která fungovala hlavně na ruční pohon, takže člověk musel rukama pořádně máknout, a to byl docela mazec.
Zkušený lezec nejsem, osobně se považuji za informovaného začátečníka. Párkrát jsem byl na umělé stěně a se strejdou, který je zdatný lezec, jsme vyzkoušeli i nějaké skalní stěny z Labského údolí a něco z okolí Prahy.

Mirka: Nejvíc zabrat mi dala stěna v Salewa Cube, ale jsem moc ráda, že jsem měla tu čest se sem podívat. Jsem lezecký začátečník.

Lenka: Určitě vícedélka, nepovažuji se za lezce natož za zkušeného :-), lezení se věnuji velmi okrajově, super zážitek prostě. Jsem moc vděčná, že jsem si to mohla vyzkoušet. A ty až kýčovité výhledy ze štandu na okolní hory to byla už jen třešnička na dortu.

Radek: Lezec jsem jen sváteční a nepřipadlo mi nic až tak těžké. Trochu náročnější byl trek s ferratou na nejvyšší bod našeho kempu, který byl kolem 2500 metrů a následující sestup.

Tomáš: Lezení jsem si už párkrát vyzkoušel i v minulosti, ale jen na klasických sportovních cestách. Lezení v samotných Dolomitech se mi moc líbilo a myslím si, že si tam každý našel to své. Nejnáročnější, co se týče morálu, bylo pro mě přiblížení se ke slaňovacímu bodu pomocí vytvořené ferraty, ve které jsem rozhodně nechtěl spadnout. Všechno bylo precizně připraveno, jenom moje psychika je trošku křehčí.

Během Rock Point Salewa Alpine Campus 2019

Poznávali jste více míst při testovaní, nebo se kurz odehrával na jednom místě?

Honza: Po celý kurz jsme byli stále v pohybu a každý den na jiném místě, kde jsme lezli, chodili na ferraty a probírali teorii, kterou jsme poté aplikovali v praxi.

Mirka: Poznávali jsme více míst v okolí jezera Pragser see. Vyzkoušeli jsme si dvě krásné Via Ferraty, vícedélkové lezení na skále i slaňování. Vyšlo nám perfektní počasí což celý zážitek ještě umocnilo.

Lenka: Poznali jsme více míst - okolí Pragsu a Lago di Braies s výstupem na vrch Hochalpenkopf, kde jsme si užili turistiku i via ferratu;  okolí Cortina d'Ampezzo nad níž je stěna Monte Popena Basso v jejíž okolí jsme se věnovali lezeckým aktivitám a užívali krásných výhledů dolů na Lago di Misurina a na okolní hory. Samozřejmě i návštěva Bolzana.

Radek: Bylo dobré, že jsme navštívili několik lokalit s různými aktivitami, aby bylo možné vše dobře vyzkoušet.

Rock Point Salewa Alpine Campus 2019

Který testovaný kousek od Salewy tě oslovil nebo zaujal? Co bys zákazníkům doporučil pro jejich výpravy do hor (skal)?

Honza: Zapůjčené vybavení od Salewy bylo kvalitní a po celou dobu kurzu jsem s ním byl spokojen. Na batůžku se mi líbilo jeho jednoduché provedení, které se perfektně hodilo k naším aktivitám, ferrata set se pohodlně používal a jeho samonavíjecí funkce se šikla, ergo jistítko je šikovný pomocník.

Lenka: Zaujala mě dobře padnoucí helma i na malou hlavu - Vayu 2.0 a jistítko Salewa - Ergo belay system.

Radek: Asi batoh Apex, který dobře seděl na zádech, vešlo se do něj přesně to, co se mělo vejít. Určitě si dovedu představit tento batoh i na jiné mé aktivity.

Tomáš: V průběhu našeho pobytu jsme testovali i poloautomatické jistítko ERGO BELAY, velice dobře se mi s ním pracovalo. Zákazníkům bych poradil, ať nepodceňují plánování a kvalitní vybavení, protože v dnešní době na hory chodí spousta lidí, kteří tamní podmínky neberou vážně a dochází ke zbytečným nehodám, kterým by se dalo předejít.

turistika na Rock Point Salewa Alpine Campus 2019

 

Vlastníš již nějaký vychytaný kousek, nebo to bylo první seznámení s produkty Salewa?

Honza: Jsem hrdým vlastníkem bot SALEWA WILDFIRE, které jsem na tomto kurzu denně využíval a byl s nimi spokojen, protože byly pohodlné a zároveň mi poskytovaly oporu tam, kde jsem to potřeboval.

Mirka: Vlastím nějaká trika, bundu, boty a batoh. Se všemi produkty, které vlastním nebo jsem měla možnost zkusit, jsem moc spokojená a určitě doporučuji.

Lenka: Vlastním již nějaké kousky jak od Salewy, tak od partnerské značky Dynafitu.

Radek: Už jich několik mám, jak z oblečení, tak batoh a i něco z lezení.

Tomáš: Od Salewy mám zatím jen boty Rapace GTX, a i když jsou trošku tvrdší, tak mi skvělé sedí a při výpravách se synem na zádech mě vždy podrží.

teorie i lezecká praxe na Rock Point Salewa Alpine Campus 2019

Jak jste se s horskými vůdci dorozuměli? Nebyla mezi vámi jazyková bariéra? 

Honza: Vůdci byli fajn týpci se kterýma by se člověk dorozuměl snad i posunky pomocí rukou a nohou, ale protože jsme ovládali angličtinu nebyl žádný problém.

Mirka: Naštěstí jsme s sebou měli zábavného tlumočníka :-D.

Lenka: Bez problémů - v angličtině.

Radek: Úplně na pohodu.

Tomáš: Jazyková bariéra určitě nebyla, dorozumívali jsme spolu anglicky, průvodci byli velmi vstřícní, milí a ochotní.

lezení na Rock Point Salewa Alpine Campus 2019

A jak se bydlí na takovém lezeckém campusu? A kde jste se stravovali?

Honza: Bydlení jsme měli zajištěné na hřišti místního fotbalového klubu, kde jsme spali v zapůjčených stanech od SALEWY. Měli jsme to tak tématicky lépe přiblížené, jako bychom byli na nějakém čundru. Co se týče jídla, tak to nám zajištovali organizátoři a vůdci z blízkých obchodů. Tyto místní pochutiny jsme poté zblajzli rovněž v pohodlí zástavby toho samého fotbalového klubu, jež nás nechal stanovat na svém hřišti.

Mirka: Úplně nám stačil stan, spacák, karimatka… Doufám, že příště zkusíme třeba hamaku :-D. Jídlo co kdo uvařil (samozřejmě pro všechny).

Lenka: Spali jsme ve stanech a vařili si svépomocí z poskytnutých surovin, nebo navštívili místní restaurace.

Radek: Bydlelo se ve stanech a někdo pod hvězdami a jedlo se co se uvařilo, což bylo nejlepší. Týmy se předháněly, aby byly lepší a lepší.

Vlado: Bývali sme v stanoch,varili sme si sami alebo zašli na večeru do reštaurácie.

bydlení na Rock Point Salewa Alpine Campus 2019

Co tě zaujalo nejvíce v sídle Salewa na okraji Bolzana, které jste měli možnost navštívit?

Honza: Obří sklad, jehož velikost a zároveň zázemí bylo impozantní. Poté samotný obchod jehož rozvržení a přehlednost bylo líbivé na pohled a zároveň pohodlné jak pro nakupujícího pro snadnou orientaci, tak pro prodavače k prezentaci a eventuální ukázce.

Mirka: Samozřejmě stěna, sklad a úžasná pozitivní atmosféra.

Lenka: Samotný koncept především, nadčasovost, organizovanost.

Tomáš: Je těžké najít jen jednu věc, kterou bych vypíchl nad všemi, ať už je to samotná budova společnosti, automatizace skladu či Salewa Garden a mnoho dalšího. Bylo to velmi inspirativní místo pro další firmy, ať už v outdooru či jiném segmentu.

Vlado: Energetická samostatnosť budovy.

návštěva sídla Salewy během Rock Point Salewa Alpine Campus 2019

Jak zpětně lezecký campus hodnotíš? Rozšířil sis obzory a získal nějaké cenné rady?

Honza: Skvělá zkušenost jež mě velmi obohatila jak o cenné informace, tak o skvělé a nezapomenutelné zážitky.

Mirka: Velmi pozitivně. Pro mě to byly čtyři dny strávené s úžasnou partou mladých lidí v krásném horském prostředí s horskými vůdci, kteří ve svém kraji znají každý šutr a přesně ví, co dělat a kam člověka za tím správným zážitkem vzít. Perfektní ve všech směrech.

Lenka: Velmi pozitivně, užili jsme si krásy Dolomit a bylo o nás postaráno po všech stránkách.  Vždy je dobré vyzkoušet si věci v praxi, nic vám nedá víc - což jsme měli možnost díky zapůjčenému vybavení - helma, batoh, via ferrata set, sedák, jistítko. Dále jsme si rozšířili obzory po stránce metodické - navazování, jištění, slaňování, lezení.

Radek: Velmi kladně. Člověk poznal zázemí a lokalitu kam značka zapadá a pochopil, co je to rodinná tradice.

Vlado: Hodnotím na výbornú a samozrejme som získal nové lezecké skusenosti.

Rock Point Salewa Alpine Campus 2019

Sešla se nás skvělá parta, počasí přálo a lezení se vydařilo. Získali jsme spoustu nových lezeckých zkušeností a plno zážitků. Houpali se na laně, ručkovali nad propastí i bojovali s třasem v nohách při lezení na umělkách v sídle Salewy. Přečtěte si, co si představit, když se řekne Rock Point Salewa Alpine Campus 2019

SdíletLíbil se vám tento příspěvek? Pošlete ho dál…Porovnání produktů zavřít

Zboží bylo přidáno do porovnání produktů.

Věrnostní klub

Získejte až 15% slevu a spousty dalších výhod

Slevy na nákup až 15 %

Na vrácení zboží máte až 14 dní

Slevy na naše služby až 30 %

Cookies

Naše společnost používá soubory cookie ke správnému fungování vašeho oblíbeného e-shopu, k přizpůsobení obsahu stránek vašim potřebám, ke statistickým a marketingovým účelům. Kliknutím na tlačítko přijímám nám udělíte souhlas s jejich sběrem a zpracováním a my vám poskytneme ten nejlepší zážitek z nakupování.

Vaše nastavení souborů cookie

Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookie v souladu s vlastními preferencemi a později podrobněji nastavit nebo kdykoli vypnout v patičce webu.

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí.

Personalizaci provádíme na základě vámi prohlíženého zboží. Dále pak upravujeme zobrazovaný obsah podle toho, co vás zajímá.

Tyto cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a za pomoci získaných dat pak můžeme zlepšovat zážitek z nakupování našim zákazníkům.

Tyto cookies jsou využívány reklamními a sociálními sítěmi včetně Googlu pro přenos osobních údajů a personalizaci reklam, aby pro vás byly zajímavé.