Členové Rock Point Týmu v pohybu

3 min čtení 06. 02. 2018

Je za námi půlka zimy, a to je důvod zeptat se osobností v našem týmu, jak tráví zimu a jaké mají plány na nejbližší období. V prvním dílu nám Edita, Jakub a Tomáš odpověděli na otázku: “Co jste podnikali v závěru loňského roku a co chcete zvládnout do konce zimy?

Edita Vopatová (sportovní lezení)

Konec loňského roku byl pro mě dost netradiční. Rozhodla jsem se s přítelem Ondrou Benešem strávit Vánoce a Nový rok v exotice. Tak jsme se vypravili do Laosu a Thajska. Jsme oba lezci, a proto bylo v plánu objevovat lezecké oblasti a cestovat.

Nejprve jsme zavítali na jih Laosu. Tam se nachází skvělá lezecká oblast Thakhek. Podařilo se mi tam přelézt nejtěžší cestu oblasti – „Doom“ obtížnosti 8b. Poté jsme se přesunuli do severní části Laosu a Thajska. Poslední týden z měsíčního zájezdu jsme si užili na jihu Thajska, u moře v okolí Krabi. Více o lezení v Laosu a Thajsku.

Na rok 2018 mám spoustu plánů. Prvním cílem je lezecký zájezd do Mexika, odlétáme na konci ledna. Čekají nás krásné stěny v oblasti Basaseachi. Chceme tam přelézt několik vícedélkových cest a poté se přesunout do sportovních a boulderových oblastí v severním Mexiku.

Všechny články s Editou Vopatovou snadno najdete pod filtrem štítku: #EditaVopatova

Jakub Cejpek (horský allrounder)

Celý advent jsme se s manželkou Kristinou pečlivě připravovali na Vánoce. Ale neřezali jsme stromek ani nelovili kapra, nýbrž jsme voskovali, brousili, balili a plánovali, jelikož jsme na přelomu roku strávili plných 10 dní v Dolomitech.

Tolik skialpových dnů jako letos, jsme na přelomu roku ještě neměli. Silvestr v prašanu tomu nasadil korunu. Došlo také na lehké oťukávání ledů, což je disciplína, kterou se zabýváme i v lednu. Těším se, že si ještě užijeme parádní mrazy a pak se prohřejeme při klasickém jarním skialpu. Máme ještě nějaké resty v Bernských Alpách a možná to vyjde i někam dál přes kopečky.     

Všechny články s Jakubem Cejpkem snadno najdete pod filtrem štítku: #JakubCejpek

Tomáš Bystřický (horský běh)

U mě je to po posledním běžeckém závodu v listopadu v Krušných horách hlavně o lyžích. Naskočil jsem do skialpu jak v práci, tak v tréninku a snažím se na nich trávit co nejvíc hodin. Naběhaných kilometrů tedy ubylo, ale hodin zátěže přibylo. Skialp mě začal fakt bavit a jak to už u mě bývá, nezůstalo jen u tréninku.

Na podzim jsem se rozhodl pomoci s organizací znovu oživeného závodu Noc Tuleních pásů, na kterém měl velkou zásluhu i Rock Point. Akce se naštěstí povedla na výbornou. Kapacitu jsme vyprodali měsíc před startem a sněhu bylo v Peci víc než dost, takže máme jen 100% kladné ohlasy.

Kromě organizace jsem si s Davidem Moravcem stihnul závod i zaběhnout. Rozhodně to nebyl letos poslední závod. Doufám, že se dostanu na 3etapový závod Bokami Západných Tatier a hlavně se s kamarády Davidem a Tomem Kučerou chystáme reprezentovat Rock Point na legendární skialpový závod PDG (Patrouille du Glacier) do švýcarského Zermattu (délka 53 km, převýšení +3994 m). To bude náš hlavní cíl a tak trochu mise letošní zimy. Určitě o tom ještě uslyšíte!

Všechny články s Tomášem Bystřickým snadno najdete pod filtrem štítku: #TomasBystricky


 Zanedlouho se dozvíte o aktivitách Markéty Peggy Marvanové, Kataríny Mikulandové a Honzy Trávníčka.
 


Další outdoorové čtení

Artileshell - přírodní izolace, která se vyrábí z vlny baskických ovcí...
Česká značka plete svetry i čepice. Jsou z merina, některé i s Gore membránou. Celý Kama příběh ...
Norsko si nás získalo svou podmanivou přírodou. Projeli jsme jeho jižní část na kole i pěšky a zážitků je spousta. Přečtěte si, co určitě stojí za návštěvu...

Norskem na kole i pěšky

15. 09. 2022
4 min čtení
Příběhy

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey