Členové Rock Point Týmu v pohybu

3 min čtení 06. 02. 2018

Je za námi půlka zimy, a to je důvod zeptat se osobností v našem týmu, jak tráví zimu a jaké mají plány na nejbližší období. V prvním dílu nám Edita, Jakub a Tomáš odpověděli na otázku: “Co jste podnikali v závěru loňského roku a co chcete zvládnout do konce zimy?

Edita Vopatová (sportovní lezení)

Konec loňského roku byl pro mě dost netradiční. Rozhodla jsem se s přítelem Ondrou Benešem strávit Vánoce a Nový rok v exotice. Tak jsme se vypravili do Laosu a Thajska. Jsme oba lezci, a proto bylo v plánu objevovat lezecké oblasti a cestovat.

Nejprve jsme zavítali na jih Laosu. Tam se nachází skvělá lezecká oblast Thakhek. Podařilo se mi tam přelézt nejtěžší cestu oblasti – „Doom“ obtížnosti 8b. Poté jsme se přesunuli do severní části Laosu a Thajska. Poslední týden z měsíčního zájezdu jsme si užili na jihu Thajska, u moře v okolí Krabi. Více o lezení v Laosu a Thajsku.

Na rok 2018 mám spoustu plánů. Prvním cílem je lezecký zájezd do Mexika, odlétáme na konci ledna. Čekají nás krásné stěny v oblasti Basaseachi. Chceme tam přelézt několik vícedélkových cest a poté se přesunout do sportovních a boulderových oblastí v severním Mexiku.

Všechny články s Editou Vopatovou snadno najdete pod filtrem štítku: #EditaVopatova

Jakub Cejpek (horský allrounder)

Celý advent jsme se s manželkou Kristinou pečlivě připravovali na Vánoce. Ale neřezali jsme stromek ani nelovili kapra, nýbrž jsme voskovali, brousili, balili a plánovali, jelikož jsme na přelomu roku strávili plných 10 dní v Dolomitech.

Tolik skialpových dnů jako letos, jsme na přelomu roku ještě neměli. Silvestr v prašanu tomu nasadil korunu. Došlo také na lehké oťukávání ledů, což je disciplína, kterou se zabýváme i v lednu. Těším se, že si ještě užijeme parádní mrazy a pak se prohřejeme při klasickém jarním skialpu. Máme ještě nějaké resty v Bernských Alpách a možná to vyjde i někam dál přes kopečky.     

Všechny články s Jakubem Cejpkem snadno najdete pod filtrem štítku: #JakubCejpek

Tomáš Bystřický (horský běh)

U mě je to po posledním běžeckém závodu v listopadu v Krušných horách hlavně o lyžích. Naskočil jsem do skialpu jak v práci, tak v tréninku a snažím se na nich trávit co nejvíc hodin. Naběhaných kilometrů tedy ubylo, ale hodin zátěže přibylo. Skialp mě začal fakt bavit a jak to už u mě bývá, nezůstalo jen u tréninku.

Na podzim jsem se rozhodl pomoci s organizací znovu oživeného závodu Noc Tuleních pásů, na kterém měl velkou zásluhu i Rock Point. Akce se naštěstí povedla na výbornou. Kapacitu jsme vyprodali měsíc před startem a sněhu bylo v Peci víc než dost, takže máme jen 100% kladné ohlasy.

Kromě organizace jsem si s Davidem Moravcem stihnul závod i zaběhnout. Rozhodně to nebyl letos poslední závod. Doufám, že se dostanu na 3etapový závod Bokami Západných Tatier a hlavně se s kamarády Davidem a Tomem Kučerou chystáme reprezentovat Rock Point na legendární skialpový závod PDG (Patrouille du Glacier) do švýcarského Zermattu (délka 53 km, převýšení +3994 m). To bude náš hlavní cíl a tak trochu mise letošní zimy. Určitě o tom ještě uslyšíte!

Všechny články s Tomášem Bystřickým snadno najdete pod filtrem štítku: #TomasBystricky


 Zanedlouho se dozvíte o aktivitách Markéty Peggy Marvanové, Kataríny Mikulandové a Honzy Trávníčka.
 


Další outdoorové čtení

Holky si střihly přeběh Krušných hor. Tahle Rock Point výzva je dlouhá 220 km. Jaké dojmy si z přeběhu odnášejí... 

Jak 3 holky přeběhly Krušné hory

03. 07. 2022
12 min čtení
Příběhy
Narozeninový dárek pro sportovně založenou Soňu skrýval velké překvapení. Šedesát poctivých kilomentů napříč Velkou Fatrou a 4km převýšení...
V Alpách je celkem 82 čtyřtisícových vrcholů. A Kubovi už zbývá zdolat pouze jeden jediný. Po dobu 16 let zdolával jeden za druhým. Zeptali jsme se ho...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey