Co plánují členové Rock Point Týmu?

8 min čtení 27. 09. 2018

Jak se dařilo členům našeho Rock Point Týmu? Co prožili v první půlce roku a jaké jsou jejich plány na podzim a zimu?

Šestice osobností: Markéta "Peggy" Marvanová, Honza "Tráva" Trávníček, Edita VopatováTomáš Bystřický, Jakub Cejpek, a Katarína Mikulandová zhodnotila uplynulé období a odhalila svoje plány.

Markéta Peggy Marvanová

Jaro a léto jsem podnikla dva závody v Evropě. Nejprve v dubnu jsem se účastnila závodu v Itálii (na 900 km) a červenci závodu přes Německo (1660 km). Zvláště Itálie ve mě zanechala velmi dobrý pocit. Hezká trať i vhodný termín na rozjezd nové sezóny způsobil, že se tohoto podniku plánuji zúčastnit i příští rok, ještě před odjezdem do Ameriky na závod dlouhý 8 000 kilometrů.

Mám spoustu plánů na zimu a už se jich nemůžu dočkat! Těším se na běžky i na splitboard. Zima je pro mě časem, kdy lehce upozadím trénink na kole a přejdu na lyže posílit i jiné svalové skupiny. Jistě opět vyrazím do mých oblíbených Jeseníků, a pokud se zadaří, tak tradičně vyjedu s přítelem za sněhem a dobrodružstvím za polární kruh. Žádný závod na zimu neplánujeme, protože nás následně v červnu bude čekat to velké bikové dobrodružství v Americe, vyžadující pečlivou přípravu. Ve Vánočním a zimním nečase budu mimo jiné brázdit ulice Prahy jako Messenger a rozvážet poštu, toto dobrodružství jiné dimenze si samozřejmě nemůžu nechat ujít.
 

Markéta Marvanová na závodě Trans Germany
Markéta Marvanová na cestě za polární kruh

Sledujte příběhy Markéty na našem blogu - #MarketaMarvanova

Honza "Tráva" Trávníček

Co dělali Tráva a Miri v první polovině roku 2018…dostali za úkol otestovat stan Hawk 2 a tak to udělali, v Nepálu. Po půlroční pauze, kdy jsme nebyli v Nepálu, jsme již měli absťák. Moc jsme se těšili na vůně nepálské, krajinu, pohodové lidi a taktéž na všechny naše kamarády. Počkali jsme na mojí poslední „chemošku“ a další den letěli. Prošli jsme populární trek kolem Annapurny bez lidí a s další partičkou podnikli výstup na šestitisícový Mera Peak a následný přechod sedla Ampulapcha Pass.  Musím říct, že se nám povedlo bezvadné jaro. Na podzim překvapivě míříme zase do Nepálu. Ale teď pro změnu na „osmu“. Tráva a Miri míří znovu na vrchol Manáslu. Držte nám palce!
 

Honza Tráva Trávníčeč s Miri na treku Mera Peak
Honza Tráva Trávníček s Miri na treku Annapurna

Sledujte příběhy Honzy na našem blogu - #HonzaTravnicek

Edita Vopatová

Jako každý rok, tak léto trávím převážně prací. Jako instruktorka lezení ve firmě Easyclimbing učím lidi lézt, bezpečně se jistit a radím jim, jak se rychle zlepšit. Také pořádáme dětské lezecké tábory, takže volného času mám přes léto málo. Ale když se najde nějaký volný den mezi kurzy, tak jedu do skal. Teď jsem se dokonce vrátila z pětidenního zájezdu. Byla jsem v Dolomitech a povedlo se nám s Ondrou Benešem vylézt 625 m dlouhou vícedélkovou cestu na Tofanu za 7b+. V srpnu jsem se účastnila Mezinárodního lezeckého festivalu v Teplicích nad Metují, kde jsem dosáhla všech TOPů v celém závodě! Byl to skvělý zážitek. V září odjíždím na "lezeckou zkušenou" do Andalusie, kde budu následujících 9 měsíců pracovat na lezecké stěně a ve volném čase trénovat a lézt na tom nejlepším vápně na světě. 

Podzim budu trávit ve Španělsku. Od půlky září do konce roku budu pracovat na lezecké stěně v Jaénu v Andalusii. Budu tam mít dost času na trénink a lezení ve skalách. Z minulého roku mi tam zůstalo několik projektů, takže bych chtěla zesílit a těžké cesty přelézt. Na podzim tam bude probíhat Andalucia pohár v boulderingu a vybraných závodů se chci zúčastnit.
 

Edita Vopatová leze v Clondike
Edita Vopatova leze v Leonidio

Sledujte příběhy Edity na našem blogu - #EditaVopatova

Tomáš Bystřický

Moje jaro a začátek léta bohužel nebyl příliš běžecký. Dokonce i zimní sezóna byla poznamenaná a kvůli zlomené lopatce jsem musel vynechat všechny naplánované skialpové závody. Byla to moje první zlomenina, a protože jsem nebyl zrovna trpělivý pacient, hojení se protáhlo na dva měsíce. První běhání tedy bylo až koncem dubna na našem Rock Point běžeckém kempu na Vysočině a tak tak jsem stačil pokročilejším účastníkům.

Když už to trochu šlo, přišla plánovaná operace nosu a dýchacích cest, takže opět asi měsíc pauza a hned na to jsem si docela solidně zvrtnul kotník. Sečteno podtrženo, začal jsem tedy naplno běhat asi v druhé polovině června. Tím pádem jsem musel oželet i krásný závod na německé straně Šumavy Lamer-Winkel Ultra Trail, který se koná jen jednou za dva roky. Měl to být můj první z plánované trojice 50 km dlouhých závodů. První letošní start na velkém závodu mě tedy čekal až 28. 7. 2018 v Rakousku na Grossglockner ULTRA-TRAILU (GGUT), na trase 50 km. Protože jsem za sebou měl jen měsíc běhání a jeden závod u nás, byl jsem při balení nervózní skoro jako před prvním zahraničním startem. Má to být jeden z nejvíce technických terénů na rakouských trasách a tak jsem do toho šel raději opatrně. Důležitější než pořádný výsledek pro mě byl vyrovnaný výkon s cílem pod 6 hodin. Taktika se mi naštěstí povedla a po volnějším začátku jsem závodem proběhl bez problému za 5:47 na 13. místě. Což byl jen bonus k tomu, že jsem byl po deseti měsících opět na pořádné trati a mohl si všechno, co patří k dlouhému běhu v horách, tak nějak znovu vyzkoušet. Takže se těším na další start, který bude při slavném Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB) ve Francii na trase OCC 50 km a věřím, že tam už si zazávodím.

Protože jsem začal běhat později, protáhnu závodní sezónu asi jak nejdéle to půjde, takže určitě přidám říjnové finále Světového poháru ve skyrunningu v Limone sul Garda. Rád bych zařadil ještě něco za chladnějších teplot, ale teď už vím, že to musí dovolit hlavně zdraví. Kromě vlastního tréninku budu s účastníky běhat na Rock Point trailrunningových kempech, které jsou jako dělané pro ty, kteří se chtějí přesunout z cesty do terénu, poznat nové lokality, nebo se i něco dozvědět o závodění v terénu. Loňské kempy byly velmi povedené.
 

Tomáš Bystřický
Tomáš Bystřický

Sledujte příběhy Tomáše na našem blogu - #TomasBystricky

Jakub Cejpek

Letošní jaro a začátek léta byly ve znamení třítisícovek. Ty první jsme ještě sbírali na skialpech – kromě neplánovaného velikonočního Cevedale konečně došlo i na třetí nejvyšší vrchol Rakouska, ötztálský Weißkugel. Více než hodnotnou tečkou za lyžařskou sezonou pak byl legendární švýcarský závod PDG, který jsem měl možnost dokumentovat a vychutnat si jeho neopakovatelnou atmosféru. Pozdnímu jaru jako vždy kralovaly lezecké výpravy, ze kterých bych zmínil především průzkum pro nás nové lokality u italského jezera Iseo, která nás absolutně uchvátila. Fantastické linie, minimum lidí a skvělé výhledy. V čase prázdninovém se nám pak při kličkování mezi nestabilním počasím povedl výstup východním hřebenem na neznámý, ale o to krásnější vrchol Waze (3532 m) a o týden později jsme si ještě střihli kompletní traverz skoročtyřtisícovky Piz Palü a výpravu do Bolívie.

Kouzelný čas mého oblíbeného babího léta bych rád v horách využil k rozšíření sbírky čtyřtisícovek a kamarád také přišel s nápadem zkusit do Rakouských Alp vyrazit po vlastní ose na kole a ještě k tomu přihodit nějaký ten zajímavý výstup. Tak uvidíme, co počasí a síly dovolí. Začátkem října se opět podívám na svahy íránského Damávandu a pak už budu jen čekat na příchod té pravé zimy. Loňské dolomitské ledy mě dost uchvátily a tak se těším, že zopakujeme podobnou výpravu a zkusíme třeba něco ve Švýcarsku. A v mezičase budeme lovit prašan, kde se dá. 
 

Jakub Cejpek
Jakub Cejpek

Sledujte příběhy Jakuba na našem blogu - #JakubCejpek

Katarína Mikulandová

V první polovině roku jsem věnovala hodně času „obyčejným hodinám“ jógy a klientům. Kromě pracovní cesty na Sicílii, kde jsem měla možnost cvičit se skupinou asi 30 jogínů, to bylo jenom pár seminářů v Čechách a na Slovensku. Měla jsem možnost více se věnovat i svému vzdělávání v oblasti fyziologie pohybu.

Ve druhé části roku mám program nabitý. Téměř nenajdu volný víkend. Začíná období školení pro lektory i klienty, období seminářů v oblíbených místech, jako jsou Jablonec nad Nisou, Chomutov, Plzeň, Olomouc, Kroměříž, pobyty v Krásné Lípě. Jedna věc však bude výjimečná. Chystáme užší spolupráci s jednou prodejnou Rock Pointu, a to hned dvojitou. Jednou to bude teambulding na paddleboardech a podruhé „Vánoční jóga“ přímo v prostorách prodejny. Snad to bude krásné a příjemné zakončení roku 2018.
 

Katarína Mikulandova v jóga pozici
Katarína Mikulandova a jóga

Sledujte příběhy Kataríny na našem blogu - #KatarinaMikulandova

 

Rock Point

Další outdoorové čtení

Legendárním Walkerovým pilířem (6a+ , ED ,1.200 m) se nám podařilo prostoupit během jediného dne. Stačila dobrá podmínka a...
Martin si dal Rock Point výzvu „napříč Šumavou“ a za dva dny uběhl 160 km. Jak se taková ultra vzdálenost běží, jak je to náročné a co na trase čekat, jsme se zeptali přímo...
Holky si střihly přeběh Krušných hor. Tahle Rock Point výzva je dlouhá 220 km. Jaké dojmy si z přeběhu odnášejí... 

Jak 3 holky přeběhly Krušné hory

03. 07. 2022
12 min čtení
Příběhy

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey