Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Co přinese Rock Point Horská výzva v roce 2019

Pavel Zitta představuje Rock Point Horskou výzvu 2019

Pavel Zitta je člověk, který stvořil v roce 2011 Horskou výzvu a následně získal k úspěšné spolupráci i Rock Point. Ačkoli je bývalý úspěšný silniční cyklista, mistr republiky v časovce, pořádá každoročně pětici závodů v horském běhu, ke kterým přibyly dva „pohodové“. Úvodní na Vysočině a závěrečný na Pálavě.

Rock Point Horská výzva 2019

Co se v sezóně 2018 nejvíc povedlo a v čem jsou naopak rezervy?

S uplynulým ročníkem Rock Point Horské výzvy jsem velmi spokojen a hodnotím ho jako zatím nejpovedenější v historii celé série! Myslím, že se nám v předchozí sezóně povedlo zorganizovat super akce a zkvalitnit řadu věcí ať už na trase, či v zázemí závodů. Podařil se nám vytvořit jakýsi standard v podobě zázemí každého závodu – tedy stanové městečko, kde nechyběl chutný catering, služby maséra, kávař, relaxační koutek a děti se pravidelně mohly vyřádit na trampolíně.

Na kvalitně zaznačených trasách jsme měli vždy dobře zásobené občerstvovací stanice i možnost svozu závodníků z trasy v případě zranění či vyčerpání, což umožňovalo vyrazit na trať jen s lehkým batůžkem a užít si jak běh, tak i krásy českých hor, kterými závody probíhaly. Rok co rok postupně pracujeme na dalších vylepšeních a jsem rád, že se nám to daří.

Rock Point Horská výzva
(uprostřed: Pavel Zitta, ředitel závodu Rock Point Horská výzva, foto: Patrit Pátek)

Do Rock Point Horské výzvy 2019 jste zařadili další závod na Vysočině? Bude plnohodnotnou součástí seriálu?

Závod na Vysočině je novinkou letošního ročníku a také prvním závodem celé série. Když jsme jej do seriálu zařazovali, koncipovali jsme ho jako takový otevírací závod sezóny nejen Horských výzev, ale trailových běhů vůbec. Myslím, že spousta závodníků má po dlouhé zimní přípravě touhu zjistit, jak na tom ve skutečnosti se svou kondicí jsou, než vystartují na další, bodované soutěže. K tomu bude tento závod ideální.

Přestože "Otvírák"na Vysočině, jak jsme si závod interně nazvali, nebude, stejně jako závěrečný závod na Pálavě, klasifikován do celkové série Horských výzev, i tak nabídne moc pěknou trasu vedoucí kolem Vysočina arény v Novém Městě na Moravě a po stezkách Žďárských vrchů a nikdo z běžců by si jej neměl nechat v žádném případě ujít.

Rock Point Horská výzva

Co nového, kromě závodu na Vysočině, připravili pořadatelé pro ročník 2019?

Chystáme na další zkvalitnění služeb pro závodníky, jak před, tak při a po závodě, aby se mohli opět na 100% spolehnout na kvalitní zázemí našich závodů, nechat starosti všedního života za hlavou a užít si svůj závod naplno. Stále je co vylepšovat, ale spíše to jsou detaily, v kterých chceme pro závodníky vylepšit jak organizaci, tak celý servis.

S přípravou závodů pomáhají známé osobnosti běžeckého prostředí. Bude tomu tak i nadále?

Jako jedni z prvních jsme začali v tomto sportovním odvětví spolupracovat s tzv. ambasadory - závodníky, kteří mají svou běžeckou historii a už něco dokázali a mají ze svých zkušeností v horském běhu co předat dál. Chtěl bych vyzdvihnout citelný přínos Zbyňka Cypry, Toma Bystřického či Pavla Brýdla. Ti se v uplynulých letech podepsali na zkvalitnění běžeckých tras a v průběhu celé sezóny své cenné rady předávali závodníkům ve svých pravidelných okénkách na facebooku a webu Horské výzvy. Plánujeme proto ve spolupráci nadále pokračovat a využít jejich postřehů a zkušeností k dalšímu zdokonalení Rock Point Horské výzvy.
 

Zbyněk Cypra
Tomáš Bystřický
Pavel Brýdl

(ambasadoři tratí, zleva: Zbyněk Cypra, Tomáš Bystřický, Pavel Brýdl)
 


Zeptali jsme se přímo aktivních závodníků...


Co pro tebe znamená Rock Point Horská výzva?

Jan Krabec, atletický trenér, horolezec, marketing Rock Point

"Co patří Horská výzva a Rock Point k sobě, se pohybuji kolem seriálu. Aktivně závodit jsem přestal před mnoha lety a místo toho se věnuji trénování dětí. Když jsem ale jednou zkusil závod s naší husky, fenkou jménem Valča, bylo to bezva. Opět se ve mně probudil závodník a po jedné sezóně v „shortu“ jsme začali úspěšně běhat “half“. Rock Point Horská výzva je pro mě jak práce, tak zábava a čas strávený s rodinou, která se mnou jezdí."

Rock Point Horská výzva, Krkonoše 2018  - Jan Krabec
 


Co ti dala Rock Point Horská výzva?

Dominika Slavotínková, sedminásobná vítězkyně trasy long, prodejna Rock Point Plzeň

"Rock Point Horská výzva mi za ty dva roky závodění dala nové přátele, zkušenosti a spousty naběhaných kilometrů. Otevřela mi cestu k ultratrailovému běhání. Také mi přinesla novou práci v Rock Pointu, ve které uplatním to, co mě tak baví."

Rock Point Horská výzva, Jeseníky 2018 - Dominika Slavotínková
(1. místo na trase Long v Jeseníkách)

 


Jaké máš plány na letošní ročník Rock Pont Horské výzvy 2019?

Standa Šrámek, vítěz Rock Point Horské výzvy 2017 a 2018

"S Filipem Tomešem jsme vyhráli dva ročníky kategorie Half. Filip si bude léčit zraněná záda a mně dorostl nový parťák na závodění, se kterým bych to letos chtěl na HV vyzkoušet. Jmenuje se Arny a je to Husky. Pokud to zdraví dovolí, bylo by pro mě velkou výzvou, vyzkoušet LONG. Také s ohledem na Arnyho, kterému evidentně vyhovují chladnější podmínky a Long startuje v noci."

Rock Point Horská výzva, Pálava - Standa Šrámek
 Ptal se: Michal Bulička
Foto: archiv Horská výzva

Další outdoorové čtení

NOVINKA - Soustředění pro pokročilé běžce a běžkyně...
Pojďte si s námi po všech těch lockdownech proběhat krásnou šumavskou přírodu...
Podívejte se, kdo vyhrál v jednotlivých kategoriích historicky prvního běžecko-turistického projektu Rock Point "napříč Šumavou"...