Co vás čeká na trase Inov-8 Trailtour Šumava

3 min čtení 18. 05. 2020

Od kolegy z práce jsem dostala zajímavou nabídku proběhnout si krásnou trasu na Šumavě. Neváhala jsem ani vteřinu. Výzva přijata! Svůj volný čas jsem věnovala tréninku a vyhlížela středu. Šumava je má srdcovka. V zimě mi dělá radost na běžkách či na sáňkách. V létě pro změnu na kole a třeba i bosky. A spojit jarní Šumavu a běh, to jsou dvě srdcovky naráz. Moc jsem se na ten den těšila. Konečně opráším svoje trailovky a "zafuním si" do pořádného kopce.

V 8 h ráno jsme vyrazili z Plzně a cesta nám trvala necelé dvě hodiny. Chladnější počasí nahoře mě nepřekvapilo. Dvě vrstvy oblečení byly akorát. Jediné, co jsem podcenila, bylo horské sluníčko, které mi později zbarvilo obličej do ruda.

Před startem jsme doplnili tekutiny a nastartovali hodinky s GPSkou. Jedna společná fotka před výkonem a jdeme na to!

my dva z prodejny Rock Point Plzeň vybíháme na trasu Trailtour Šumava 2020

Vyrazili jsme z Gerlovy Hutě. První necelé dva kilometry po žluté stezce stoupaly jen mírně a byl to pro mě ideální rozjezd. Cesta byla pestrá - kameny, bláto, kořeny i kaluže a všudypřítomný les.

Trailtour Šumava 2020 po lesních cestách
Trailtour Šumava 2020 vede až na Pancíř

 Na konci žluté trasy jsme se napojili na cyklostezku směr Hofmanky. Tento kratší úsek vedoucí po silnici a stále s mírným převýšením se nabízel ke společné konverzaci s kolegou o společné vášni - běh. Na Hofmankách se nám naskytl pohled na kouzelné panorama, jehož dominantou je vrchol Velký Javor.

Trailtour Šumava 2020 je krásně kochací
Trailtour Šumava 2020 s výhledy na Malý i Velký Javor

Opustili jsme silnici a vydali se po modré stezce vzhůru. Zde nás čekala nejtěžší část trasy. Cesta byla hodně kamenitá, strmá, technicky a fyzicky náročná. Můj trénink se vyplatil, ale bez boje se to neobešlo. Na úseku dlouhém 1,5 km jsme nastoupali přes 130 metrů.
 

Trailtour Šumava 2020 vede z Hofmanek na Pancíř a pak dál do Gerlovky

Po celou dobu nás doprovázela barevná sedačková lanovka a sledovala náš běžecký styl až na samotný vrchol Pancíře.
 

pohled přes Pancířskou lanovku na Ostrý

Na vrcholu jsme si vychutnali zasloužený překrásný výhled přes otevřené dveře. Jeho dominantou jsou mimo jiné Malý a Velký Ostrý. Rychle načerpat krásy Pancíře a hurá dolů.
 

Lenka a Martin z plzeňského Rock Pointu na trase Trailtour Šumava 2020

Seběh po červené, na který jsem se těšila nejvíc, mě rozhodně nezklamal. Krátký, ale technicky náročný úsek jsem si nesmírně užila.

náročný technický úsek Trailtour Šumava 2020

Na pátém kilometru jsme se vydali po cyklostezce doprava. Stále plní dojmů z předchozích výkonů „a lá kamzík“. Po seběhu na Tomandlův křížek jsme pokračovali po žluté na Šmauzy.

pohodový seběh na trase Trailtour Šumava 2020

Při běhu jsem využila příležitosti kochat se krásnou krajinou, ale přitom nepřestala být obezřetná na kamenité lesní cestě.

měkké lesní cesty jsou typycké pro Trailtour Šumava 2020

Na rozcestníku jsme po kratším stoupání opustili žlutou stezku a vydali se po modré. Na konci této stezky se napojili na zelenou, která nás dovedla co cíle. Silnice na tomto úseku a mírné klesání nás přímo vybízelo k vyššímu tempu. Cíl už byl skoro hmatatelný a i přes tu všechnu krásu kolem nás to táhlo do cíle. Ten pocit milujeme všichni!

Nakonec sdílíme dojmy z běhu a samozřejmě hodnotíme výkon a náročnost této trasy. Odměníme se vydatným jídlem, uhasíme žízeň, nasáváme vitamín D.

zasloužený odpočinek i vitamín D po doběhu trasy Trailtour Šumava 2020

My se pomalu, ač neradi, prozatím se Šumavou loučíme, Vás však na tuto krásnou trasu běhu Trailtour 2020 srdečně zveme.

Běžci Lenka Hiršová a Martin Vitík – prodejna Rock Point Plzeň

Více detailů k etapě Šumava / Gerlova Huť
vzdálenost: 10,6 km
převýšení 295 m

Text: Lenka Hiršová
Foto: Eduard Duffek

 

Další outdoorové čtení

Artileshell - přírodní izolace, která se vyrábí z vlny baskických ovcí...
Česká značka plete svetry i čepice. Jsou z merina, některé i s Gore membránou. Celý Kama příběh ...
Norsko si nás získalo svou podmanivou přírodou. Projeli jsme jeho jižní část na kole i pěšky a zážitků je spousta. Přečtěte si, co určitě stojí za návštěvu...

Norskem na kole i pěšky

15. 09. 2022
4 min čtení
Příběhy

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey