Edita Vopatová

Sportovní lezení
 

Mé sportovní zaměření je sportovní lezení. Přivedli mě k němu rodiče, už jako malou holku. Lezení mě doslova očarovalo. Od dvanácti let jsem začala pořádně trénovat a lezení se věnovat i na závodní úrovni. Od té doby se mi v různých mládežnických kategoriích povedlo vyhrát 6x mistrovství republiky v lezení na obtížnost a 3x jsem se stala mistryní republiky mezi ženami. Poslední dobou více závodím v boulderingu.

Nejvíce mě baví lézt po skalách. Posouvat tam své hranice a dělat extrémně těžké kroky. Za své nejtěžší cesty považuji: Cringer (8c), Tres Suprises 8b+/8c a na písku La Bomba (Xc). Mé oblíbené oblasti jsou Labské údolí, Frankenjura, Reguchillo a Otinar. Lezeckým cílem je přelézt cesty v obtížnosti 8c.

Pocházím z Ústí nad Labem a studuji na tamější Pedagogické fakultě. Ve firmě Easy Climbing působím jako instruktorka lezení.  

Kromě lezení mám ráda i další sporty, trávím čas v přírodě, cestuji a objevuji nová místa, čtu si, chodím na kafe s kamarádkami, koukám na filmy, vařím a trávím čas s mojí rodinou, přítelem a kamarády.

Související články:

Články s Editou Vopatovou najdete pod filtrem štítku #EditaVopatova

Další outdoorové čtení

Závodnice v Xterra a trenérka triatlonu

Trailrunningový a skyrunningový běžec

Cyklistka, extrémní vytrvalostní závodnice

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey