Evropský pohár mládeže ve sportovním lezení začal úspěšně

Evropský pohár mládeže v lezení na obtížnost a rychlost odstartoval letos 7. – 8. 4. 2018 prvním závodem ve francouzském Voironu. Ačkoli reprezentanti nedosáhli na žádnou medailovou pozici, pro Českou republiku se jednalo o průlomový víkend. V konkurenci 18. zúčastněných států jsme skončili na skvělém 4. místě.

Nejlépe se umístili:

• Eliška Adamovská - 6. místo
  • Markéta Janošová - 6. místo
  • Jakub Konečný - 7. místo
  • Marek Jeliga - 9. místo

Dalším dvěma závodníkům unikl postup do finále o jediné místo.

Historicky se jedná v rámci evropského poháru mládeže IFSC v lezení na obtížnost o náš největší úspěch z hlediska počtu závodníků, kteří se dostali do finále.

Letošní první reprezentační výjezd byl vydařený i kvůli tomu, že všichni závodníci mohli společně s trenéry společně oslavit úspěch reprezentační trenérky Saši Gendové, která před několika dny získala od Českého olympijského výboru ocenění Trenérský objev roku. To že Saša získala cenu opravdu zaslouženě, dokládá i fakt, že místo účasti na slavnostním předávání cen od Olympijského výboru raději vyrazila podpořit své svěřence na závod ve Francii. Saša není pouze trenérkou, za kterou mluví výsledky, ale i dlouholetou skvělou lezkyní. Jako jedna z prvních žen v České republice začala přelézat cesty obtížnosti 8a, v devadesátých letech si sama vyzkoušela, jak náročné je závodit na světových pohárech nebo dokonce Mistrovství světa, v roce 2004 se pak stala mistryní ČR v boulderingu.

Rock Point je dlouhodobým partnerem české mládežnické lezecké reprezentace. Se značkou Rafiki jsme pro tento rok reprezentantům přichystali překvapení v podobě speciální reprezentační edice péřových bund a mikin.

Podrobné výsledky závodu jsou dostupné na webu Českého horolezeckého svazu.

Text: Adam Mašík, foto: Monika Brkalová

Další outdoorové čtení

To je běhání, testování, kempy, závody a prostě vše, co s během souvisí...
Parta čtyř běžcků se vydává "Napříč Šumavou". Proč? Kudy? Kdo? Představujeme vám běžecký projekt tvořený srdcem...
Budeme běhat, testovat, učit se, hledat rezervy, rozebírat techniku, diskutovat, kompenzovat, sledovat přednášky…