Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Evropský pohár mládeže ve sportovním lezení začal úspěšně

Evropský pohár mládeže v lezení na obtížnost a rychlost odstartoval letos 7. – 8. 4. 2018 prvním závodem ve francouzském Voironu. Ačkoli reprezentanti nedosáhli na žádnou medailovou pozici, pro Českou republiku se jednalo o průlomový víkend. V konkurenci 18. zúčastněných států jsme skončili na skvělém 4. místě.

Nejlépe se umístili:
 

  • Eliška Adamovská - 6. místo
  • Markéta Janošová - 6. místo
  • Jakub Konečný - 7. místo
  • Marek Jeliga - 9. místo


Dalším dvěma závodníkům unikl postup do finále o jediné místo.

Historicky se jedná v rámci evropského poháru mládeže IFSC v lezení na obtížnost o náš největší úspěch z hlediska počtu závodníků, kteří se dostali do finále.
 


Letošní první reprezentační výjezd byl vydařený i kvůli tomu, že všichni závodníci mohli společně s trenéry společně oslavit úspěch reprezentační trenérky Saši Gendové, která před několika dny získala od Českého olympijského výboru ocenění Trenérský objev roku. To že Saša získala cenu opravdu zaslouženě, dokládá i fakt, že místo účasti na slavnostním předávání cen od Olympijského výboru raději vyrazila podpořit své svěřence na závod ve Francii. Saša není pouze trenérkou, za kterou mluví výsledky, ale i dlouholetou skvělou lezkyní. Jako jedna z prvních žen v České republice začala přelézat cesty obtížnosti 8a, v devadesátých letech si sama vyzkoušela, jak náročné je závodit na světových pohárech nebo dokonce Mistrovství světa, v roce 2004 se pak stala mistryní ČR v boulderingu.
 

Rock Point je dlouhodobým partnerem české mládežnické lezecké reprezentace. Se značkou Rafiki jsme pro tento rok reprezentantům přichystali překvapení v podobě speciální reprezentační edice péřových bund a mikin.

Podrobné výsledky závodu jsou dostupné na webu Českého horolezeckého svazu.Text: Adam Mašík, foto: Monika Brkalová

Další outdoorové čtení

To je běhání, testování, kempy, závody a prostě vše, co s během souvisí...
Sepsali jsme vám tipy, kde je možné se během Rock Point šumavské výzvy občerstvit a kde složit hlavu...
Vyrazili jsme na běh dlouhý 170 km. Rozdělili ho na 4 etapy a setkali se s rozličným terénem i počasím. Co jsme si s sebou sbalili a v čem vyběhli...