Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Festival cestovatelských filmů

2 min čtení 29. 09. 2021

Již čtvrtý podzim se do Plzně sjedou milovníci cestovatelských filmů na International Road Movie Festival (IRMF). Od 30. září do 2. října 2021 ovládne plzeňské DEPO2015 svět dlouhých výprav i dobrodružných příběhů z celého světa. Mimo nespočtu českých premiér a filmových delegací bude na diváky čekat i projekce z původní 35mm filmové kopie. U toho rozhodně nebudeme chybět. Pojďte s námi...

IRMF - letos v plzeňském DEPO2015

Letošní program bude nabitý českými premiérami

Více než polovinu z 30 chystaných snímků tvoří právě české premiéry. Ke zhlédnutí budou filmy z pěti kontinentů a také několik snímků z české produkce. Diváci tak budou mít jedinečnou možnost porovnat světovou produkci s tou domácí,“ prozrazuje umělecký ředitel festivalu, Ondřej Bíba.

Slavnostní zahájení

Ve čtvrtek 30. 9. doprovodí české premiéry dokumentů o ultramaratonských běžcích – Igor Bazala a Najdem odvahu. Spolu s nimi do Plzně dorazí i režisér Viliam Bendik a také hlavní aktér 82letý Igor Bazala, aby zodpovědeli otázky diváků. Ke zhlédnutí bude kromě filmů z celého světa také 5 českých road movies. Mezi nimi např. debuty režisérů z FAMU a Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku.

Festivalové pecky i filmy pro ty nejmenší

Páteční večer bude patřit surrealistické komedii Moucha v kufru, se kterou režisér Quentin Dupieux sklidil velký úspěch na festivalu v Benátkách. V sobotu dopoledne festival otevře brány zejména nejmenším divákům, na které bude čekat hodinu a půl dlouhý blok Moje první road movie.

Promítání na Road Movie festivalu v Plzni pro menší i velké

Retrospektivní sekce a promítání z 35mm

V retrospektivní sekci festival uvede snímek Mladí muži poznávají svět od Radima Špačka, který tento film představil v roce 1996 v soutěži MFF Karlovy Vary. Návštěvníci se navíc mohou těšit na diskuzi s režisérem, který přijede film uvést. Večer 2. 10. po slavnostním zakončení čeká na diváky opravdová lahůdka, kterou je projekce kultovního filmu Paříž, Texas od režiséra Wima Wenderse z původního analogového 35mm filmového pásu.

Doprovodný program

Na filmové večery navazují hudební koncerty a afterparty s DJs, které se uskuteční přímo v kavárně DEPO2015. Ve čtvrtek večer se o hudební doprovod postará kapela Morimaty, která přijde s hity od Adele, Amy Winehouse, ale i B-Side bandu.

Road Movie festival v Plzni začíná slavnostním zahájením

Předprodej vstupenek

Na www.goout.cz, a to s velmi příznivými cenami. Vstupné na jednotlivé projekce činí 80 Kč pro dospělé a 50 Kč pro studenty. Akreditace na celý festival za 200 Kč.

Více informací:
 

Další outdoorové čtení

Povoleno! Na základě rozhodnutí vlády ČR máme možnost uskutečnit běžecké kempy. Pojďme si společně protáhnout těla...
Běžecká výzva pro všechny milovníky trailů! Pojďte do toho s námi...
Závěrečná etapa celé 200km výzvy nás vedla z Božího Daru do Kraslic. Co na trase očekávat...