Finálový Mikulášský open je za námi

Dvanáctý ročník Rock Point Překližka cupu je minulostí. Seriál pěti horolezeckých závodů pro děti
a mládež byl zas o kousek úspěšnější, lepší a do svého závodního kalendáře si jej zařadilo zase o něco více mladých lezavců. Závodů ročníku 2018 se pravidelně účastnilo a bodovalo celkem 160 soutěžících, a více než 300 rodičů, trenérů a čumilů. Závod zajišťovalo přes 40 organizátorů, bylo postaveno 50 závodních cest, 1458x byly přelezeny, bylo snědeno nepočitatelně párků a buchet, 300 jogurtů a 50 litrů guláše. Byly rozdány trofeje nejúspěšnějším a 140 cen.

První adventní víkend proběhl finálový Mikulášský open ve stříbrském Boulderclubu, který si nemohli nechat ujít ti nejlepší. Sedmdesátka přihlášených závodníků z celé ČR a známá jména dělala stavěčům cest docela hlavu. Vyladit soutěžní cesty v omezeném prostoru pro různou výkonnost lezců je vždy oříšek.  Myslím, že se to povedlo „vyťukat“. Nakonec 51 startujících prověřily cesty docela spolehlivě.

Do posledních chvil se v některých kategoriích bojovalo o celkové vítězství v seriálu.  K prasknutí narvaný boulder byl svědkem senzačních lezeckých výkonů. Beztak čert a Mikuláš měli odměnu
pro každého. Připravit a prožít příjemnou sportovní sobotu a předvánoční setkání stejné sorty lidí
je bezva.

Výsledky »

Těšíme se na další ročník!

Další outdoorové čtení

Připravili jsme pro vás několik novinek, protože skialpinismus bude i letos ze všeho úplně nejvíc cool záležitost...

Bude nakonec Jindřiška startovat na Xterra? Jaké má plány pro rok 2020?

Otestujte si lyže Dynafit,  K2 nebo Ski Trab. Večer pak můžete vyzkoušet romantický noční hobby závod...