Patagonia Fitz Roy - péřovka, která splní vaše očekávání

3 min čtení 05. 10. 2020

Fitz Roy je druhá nejteplejší bunda v nabídce značky Patagonia. A že toho má hodně co nabídnout, jsme se přesvědčili na vlastní oči už na jarním veletrhu ISPO, kde jsme pro vás vybírali to nejlepší na zimní sezónu. Pojďme se tedy podívat na tuhle péřovku trochu více zblízka...

 

Kde se péřovce daří nejlépe?

Model Fitz Roy je navržen zejména pro jednodenní vysokohorské mise v chladném počasí, kde je nutné pohybovat se co nejrychleji a mít toho s sebou co nejméně. Svršek bundy s vodoodpudivou úpravou vás ochrání před rozmary počasí a v případě potřeby můžete kapuci pohodlně přetáhnout i přes lezeckou helmu.
 

Komfort husího peří

Oproti svému staršímu předchůdci má o něco lehčí váhu při zachování stejně skvělé výhřevnosti. O tento teplotní komfort se stará výplň Advanced Global Traceable Down, což je kvalitní husí peří s certifikátem NSF International. Tato certifikace zaručuje, že husy nejsou násilně vykrmovány ani škubány zaživa.

Díky peří je bunda dobře a lehce sbalitelná. Stačí ji "namačkat" do levé kapsy, zapnout zip a v batohu se skoro ztratí.
 

péřová bunda Fitz Roy Patagonia - detail na vnitřní kapsy Velké vnitřní kapsy s pružným zakončením pro snadnou manipulaci
péřová bunda Fitz Roy Patagonia - detail na sbalenou bundu Bunda se dá dobře sbalit do své vlastní levé kapsy, zip lze zapnout.
péřová bunda Fitz Roy - detail na duální systém stahování Systém dvojitého stahování zajišťuje perfektní přitažení bundy k tělu. 

lezavá vlhkost této péřovce nevadí. Jak to?

I když je bunda plněná peřím, zvládne vnější vlhkost, aniž by ztratila své izolační vlastnosti. Jak to? O tuto schopnost se postará vnější materiál Pertex Quantum s DWR úpravou. Skvěle zvládá i takovou tu lezavou vlhkost, když je venku něco málo pod nulou. V bundě budete pořád v teple i s minimem dalších vrstev.

Bunda má tak mnoho využití a pokud neplánujete žádnou výpravu, s klidným svědomím ji můžete vzít nejen do přírody, ale i do města, na jakékoliv běžné použití.
 


Fitz Roy zahřeje na těle i na duši

S bundou Fitz Roy od značky Patagonia pak máte jistotu, že vás zahřeje nejen husí peří, ale také dobrý pocit, že jste podali pomocnou ruku k udržení pozitivního přístupu k přírodě

Certifikáty:

Kromě toho, že svrchní materiál je 100% recyklovaný nylonový ripstop Pertex® Quantum, pyšní se bunda další certifikací:
 

  • NSF International
    máte jistotu, že husí peří pochází pouze z hus, které nejsou násilně vykrmovány ani škubány zaživa
  • Fair Trade Certified™
    velmi stručně řečeno znamená, že lidem, kteří produkt vyrobili, byla vyplacena slušná mzda a měli dobré pracovní podmínky

 

Rock Point

Další outdoorové čtení

Vybavte se na stěnu extra slevou 15 % na všechen lezecký materiál, lezecké batohy i české lezecké oblečení Rafiki...

Vybavte se na stěnu

27. 09. 2022
2 min čtení
Aktuality
Osloví vás novinky na e-shopu a prodejnách? Outdoor vybavení z nové kolekce pro vás postupně doplňujeme...

Omezená otevírací doba kamenných prodejen Rock Point, Hannah a KEEN na státní svátek 28. 9. 2022...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey