Rock Point Horská výzva

4 min čtení 24. 03. 2018

dej výzvu

Rádi běháte? Milujete pohyb v přírodě? Dejte výzvu! Třeba právě během 8. ročníku Rock Point – Horské výzvy. Oblíbený seriál horských běhů a trekingu dvojic i jednotlivců se stále více otevírá široké veřejnosti a amatérům.

Vybírat můžete ze tří distancí: Long (66 km), Half (40 km), Short (16 km) a běžet ve dvojici, jako jednotlivec nebo se svým psím parťákem.

V organizačním týmu máme letos posilu, kterou se stal legendární ultramaratonec a velký propagátor běhu a zakladatel běžecké školy – Miloš Škorpil.

Termíny závodů

25. 5. - 26. 5. 2018 BESKYDY Trojanovice
29. 6. - 30. 6. 2018 KRUŠNÉ HORY Boží Dar
20. 7. - 21. 7. 2018 ŠUMAVA Železná Ruda
10. 8. - 11. 8. 2018 JESENÍKY Červenohorské sedlo
21. 9. - 22. 9. 2018 KRKONOŠE Pec pod Sněžkou
13. 10. 2018 PÁLAVA Mikulov

 

registrace

Už nyní se můžete výhodně REGISTROVAT ON-LINE do jednotlivých zastávek. Přestože na konci seriálu probíhá i celkové vyhodnocení, každý závod je hodnocen samostatně. Určitě není podmínkou jít všechny. Záleží na vás, jakou dáte výzvu.
 

Rock Point Horská výzva 2017
Rock Point Horská výzva
Rock Point Horská výzva 2017

 

nesoutěžní pochod

Kdo si netroufne na soutěžní část, připraven je i nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou o průměrné délce necelých šesti kilometrů. Pochod na každé zastávce pomáhá vždy jednomu vytipovanému handicapovanému dítěti. Polovina startovného je určena právě na podporu léčby

Rock Point Horská výzva 2017

bonusový závod a vyhlášení výsledků

Opět se půjde pětice bodovaných zastávek, které vyvrcholí šestým bonusovým závodem na Pálavě, kde také dojde k slavnostnímu dekorování nejlepších běžců sezóny 2018. Je to taková příjemná tečka na závěr, kdy můžete spojit zdravý pohyb a následně skvělou zábavu s dobrým vínem.

Rock Point Horská výzva 2017 - Pálava

Testování běžecké obuvi a vest

Ani letos nebude chybět na žádném závodě Horské výzvy  Rock Point Trailrunning station. Budete moci vyzkoušet širokou nabídku běžecké obuvi v pánských i dámských provedeních a kompletních velikostních řadách. Ze značek jsou to: Inov8, Salewa, Dynafit, Hoka One One, adidas...

 

K testování bude i sada špičkových běžeckých batohů a vest Duro od amerického specialisty Osprey.

 

Opět bude možnost na místě zakoupit vybavení, které náhodou zapomenete doma a nebo až na místě zjistíte, že se bez něj prostě „nedá žít“. Za speciální akční ceny bude k zakoupení oblečení Salewa, Dynafit, Icebreaker, Craft, Ternua, Hannah, Smartwool, Royal Bay... i další trailrunningové nezbytnosti jako hydratační batohy Osprey, čelovky Petzl a Black Diamond, brýle Julbo nebo běžecké hole. Těšit se můžete na poradenství na slovo vzatých odborníků. Kdo nenakoupí hned, bude si moci odnést slevovou poukázku na nákup v prodejně.

K dispozici vám budeme od páteční 17 hodiny až do sobotního vyhlášení výsledků závodů. Při zakoupení zboží je možná platba v hotovosti nebo platební kartou.

nový člen organizačního týmu

Miloš ŠkorpilMiloš Škorpil je velká běžecká persona a vzhledem ke svým zkušenostem má běžcům hodně co předat. Od techniky běhu, výživy po zdravý životní styl. Na našem webu tak najdete v průběhu sezóny mnoho cenných rad, které zaujmou každého, kdo to myslí s během skutečně vážně.

Možná vás zaujme nová kniha Běž a nepřestávej! Toto evangelium pohybu má vycházet v průběhu dubna. „Kniha je rozdělena do dvou částí. Ta první je motivační, druhá už praktická. A má ukázat, jak to funguje, když člověk nic nedělá a co se s tělem děje, když se začne s během. Že všechno chce svůj čas, protože je třeba posílit nejen opěrný systém, ale také srdce, cévy, prostě jít pomalu. K tomu může pomoci i Rock Point Horská výzva. Strašně se mi líbí, že se vše odehrává v přírodě a navíc kategorie dvojic pomáhá posilovat neméně důležitý vzájemný vztah lidí,“ věří v úspěšné spojení Miloš Škorpil.

ambasadoři tratí

Každá závodní zastávka má svého ambasadora, který účastníky provází daným závodem, dopředu podává informace o stavu trati a předává rady a tipy na její co nejlepší zvládnutí. Závod si tak užijí zkušení běžci, ale současně, ho zvládnou i naprostí amatéři

Beskydy a Jeseníky povede běžecký nestor Zbyněk Cypra, Krušné Hory a Šumavu Tomáš Bystřický a Krkonoše má na starosti Pavel Brýdl. I letos budou ambasadoři pomáhat s přípravou a informovat o podmínkách na trati vždy před jednotlivými „štacemi“.
 

Zbyněk Cypra
Tomáš Bystřický
Pavel Brýdl
(zleva: Zbyněk Cypra, Tomáš Bystřický, Pavel Brýdl)


 

Věříme, že každý si najde tu svou VÝZVU a že právě s vámi se potkáme na startu některého závodu.

Detailní informace, rady a tipy Miloše Škorpila, propozice, přihlášky...  najdete také na webu: HORSKÁ VÝZVA


Rock Point
Foto: Patrik Pátek,PatRESS.cz, Dynafit, fotosa.pl

 

Další outdoorové čtení

Vše o běhu na jednom místě. Naučíme vás správný běžecký styl, otestujete si boty světových značek na vlastní kůži, poradíme s výběrem, doporučíme tréninkový plán...
Cyklojízda vozíčkářů na handbiku proběhne na Stezce Českem. Přidejte se na kole k handbikům, startujeme už 1. 7. 2022 z Karlových Varů...

Stezkou Českem na handbicích

30. 06. 2022
3 min čtení
Podporujeme
Běžecká speciálka Na Perštýně vás zve na testování běžecké obuvi i výběh po parkových cestách Obory Hvězda. Vyzkoušejte značkovou obuv a dejte si námi pár kiláčků...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey