Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Objevte kouzlo zvané "Nature Dye"

Nature Dye je způsob, jakým Icebreaker obarvuje limitovanou kolekci svých produktů. První trika či kraťasy z úspěšné letní kolekce možná již máte ve skříni. Pokud jste však ještě nestihli tuto novinku zaznamenat či zakoupit, můžete se těšit, protože nové podzimní modely, které jsme pro vás prozkoumali na letošním ISPO veletrhu, právě směřují do našeho skladu. Pojďme si říci, v čem tedy spočívá kouzlo Nature Dye...

Kouzlo je zcela "přírodní"

Kouzlo spočívá v tom, že na rozdíl od tradičního barvení, jsou použita pouze organická barviva. To však není úplně všechno. Nature dye jsou barvena takovými přírodninami, které se vyskytují v nejvíce zanedbaných oblastech a díky tomu tak mnoho lidí, právě z těchto chudých regionů, získává práci. Dopad je tak nejen ekologický, ale i sociální.

Voda je příliš cenná na plýtvání

Icebreaker vždy podporoval a šel ve směru snižování negativních dopadů na přírodu. Uvědomuje si také, jak cenná je voda. Při tomto způsobu barvení dosáhl snížení spotřeby vody až o 80 %, což je skvělý výsledek.

"Víte, že na obarvení jednoho trika běžnou metodou barvení je potřeba zhruba 5 sklenic vody?"

Pomyslnou "Eko laťku" však Icebreaker posouvá ještě o krůček dál, protože pro barvení využívá vodu studenou, což by při běžném barvení nebylo možné. Elektrickou energii tak dokázal snížit až o 40 %.

Přírodně barvené produkty "zrají"

I když barevná paleta není široká, o to je pěknější. Vybírat můžete ze čtyř základní tónu, které se budou každou sezónu obměňovat. Zajímavé ale je, že produkty barvené touto přírodní metodou "stárnou" trochu jinak než ostatní.

Buďte jedineční

Během života takového produktu dochází k postupnému uvolňování barviva a triko či další vrstvy tak získávají zajímavou patinu. Díky tomu se budete odlišovat od ostatních "běžných" uživatelů jiných značek. A vy se přece lišit chcete. S Nature Dye budete jedineční!

Který Nature Dye bude váš?
 

Prohlédnout vše z Icebreaker vlny Merino »

Nyní získáte letní merino trička Nature Dye v sezónních slevách. Objednejte si je odkudkoliv online, náklady na přepravu nechte na nás.  Stačí mít v nákupním košíku outdoorovou radost za více než 1 499 Kč a v rámci ČR máte dopravu zdarma.
 


Zeptali jsme se na detaily

Protože jsme chtěli vědět o tomto šetrném přístupu barvení něco více, zeptali jsme se zástupkyně firmy Icebraker Vlasty Pazourkové a zjistili, jaké kroky vedly k takovému rozhodnutí, jaké přírodniny se používají a v čem spočívá ojedinělost způsobu Nature Dye.

Objevte tajemství Nature Dye »

Další outdoorové čtení

Odpovídáme na nejčastější dotazy k fungování našeho e-shopu a prodejen...
Výdejní okénka běží dál, pro nákup dětské obuvi a oblečení byly otevřeny i některé prodejny...
Máme otevřeno! Přijďte si k nám pro dětské oblečení a dětskou obuv do školy i na volnočasové aktivity. Nakupujte ve slevách...