To nejlepší přímo na tělo. Příroda nechala zrodit "inteligentní vlnu"

4 min čtení 14. 02. 2021

Pusťte si k tělu přírodu

Oblíbenost přírodních materiálů stále stoupá. A není se čemu divit. V zimě se chceme pěkně zahřát a v létě se zase naopak nechceme přehřávat. A toho všeho chceme dosáhnout bez použití umělých materiálů. Co tedy obléknout?

Značka Icebreaker si uvědomuje, že příroda řešení zná. Dokonce tu před námi "běhalo" spousty let. Příroda totiž nechala zrodit MERINO.
 

merino ovce, které využívá jako přírodní výrobní materiál značka Icebreaker

Příroda má řešení. jmenuje se merino

Jedná se o plemeno ovcí zvané Merino, které žijí ve vyšší nadmořské výšce a drsnějších klimatických podmínkách. Zejména na Novém Zélandu, ale najdete je i v Argentině nebo Austrálii. A právě tyhle ovečky jsou každoročně vystavovány velkému teplotnímu rozdílu. V zimě se musejí přizpůsobit mínusovým teplotám a v létě zase slunečním parskům, které dokáží vzduch rozehřát nad třicetistupňové hice.

Proto jim  příroda nadělila "inteligentní vlnu", která v zimě pohlídá teplo u těla a ochrání před mrazem a v létě naopak nedovolí, aby okolní teplo způsobilo přehřátí.

nechte si pokožku hýčkat přírodou

Velmi si hlídáme co jíme. Ale vůbec neřešíme, co si vlastně dáváme přímo na tělo. Víte, že většinou chodíte olbečeni v plastu? Icebreaker nabízí přírodní a výkonnou alternativu, která je zdravější a nabízí udržitelnější budoucnost pro naši planetu. Vyvinula přírodní základní vrstvu Body Base Layer s technologií BODYfitZONE™.

Tyto produkty skrývají špičkovou technologii bodymappingu. Materiál má úžasnou schopnost regulovat odlišnou teplotu v různých částech těla. Tato technologie je použita pro různou gramáž merino produktů. Vybrat si tak můžete špičkový výrobek pro svou aktivitu v jakémkoliv období.

Dámské oblečení Icebreaker »
Pánské oblečení Icebreaker »
Dětské oblečení Icebreaker »

Kde použít BODYfitZONE™ 150
 

Icebreaker produkty BodyfitZone 150

Tyto produkty využijete pří jakýchkoliv fyzických aktivitách v přírodě i ve městě v každém ročním období. Je vyrobeno z prodyšného a zároveň izolujícího merina o gramáži 150 g (použitá gramáž Merino vlny v úpletu, v tomto případě 150 g znamená úplet s hustotou vlákna odpovídající váze 150 g na 1 m²), které zajistí dokonalou termoregulaci.

-57 %

Icebreaker

triko dlouhý rukáv

W 150 ZONE LS CREWE

999 Kč 2 299 Kč
-30 %

Icebreaker

triko krátký rukáv

W 150 ZONE SS CREWE

1 399 Kč 1 999 Kč

Kde použít BODYfitZONE™ 200
 

Icebreaker produkty BodyfitZone 200

Tato základní vrstva je ideální na aktivní pohyb ve středně chladném počasí. Technologie pásem nebo chcete-li "zón" s intuitivní regulací teploty dokáže udržet teplo tam, kde je potřeba a naopak uvolní tam, kde je zaznamenána vyšší intenzita.

-50 %

Icebreaker

triko dlouhý rukáv

W 200 ZONE LS CREWE

od 1 299 Kč 2 599 Kč
-50 %

Icebreaker

legíny

W 200 ZONE SEAMLESS LEGGINGS

1 299 Kč 2 599 Kč

Kde použít BODYfitZONE™ 260
 

Icebreaker produkty BodyfitZone 260

Teplá základní vrstva do chladných podmínek je vhodná na lyžování, zimní lezení a další aktivní pohyb. Je to skvělý funkční svršek, který zahřeje, je současně prodyšný a jako všechny merino produkty odolává zápachu.

-50 %

Icebreaker

spodky

W 260 ZONE LEGLESS

1 249 Kč 2 499 Kč

 

Proč si k tělu pustit přírodní vlákno?

Důvodů je mnohem více, ale pokud nám záleží na našem zdraví, na živočišných druzích, zkrátka na budoucnosti naší planety měli bychom vědět, jaký dopad na nás všechny vlastně mají plastové materiály a proč je třeba se nad svým přístupem k přírodě i k tomu, co na sobě nosíme, zamyslet. Víte, že...
 

  • móda je 2. nejznečišťujícím průmyslem na světě, hned po ropě
    (Výroba oděvů představuje 10 % celosvětových emisí uhlíku)
  • plastová vlákna ze syntetických oděvů se dostávají až do oceánů
    (po každém vyprání se odtokem z pračky dostávají microvlákna dále do přírody)

 

Pojďme podpořit citlivější řešení. Omezme plast kolem nás. Buďme šetrní k naší planetě. Pusťme si k tělu přírodní materiál. Nechme se pohladit merino vlnou. Věřme přírodě. Příroda zná řešení.
 

Icebreaker používá k výrobě svých produktů přírodních materiálů - ovčí merino vlny

Rock Point

Další outdoorové čtení

Artileshell - přírodní izolace, která se vyrábí z vlny baskických ovcí...
Česká značka plete svetry i čepice. Jsou z merina, některé i s Gore membránou. Celý Kama příběh ...
Norsko si nás získalo svou podmanivou přírodou. Projeli jsme jeho jižní část na kole i pěšky a zážitků je spousta. Přečtěte si, co určitě stojí za návštěvu...

Norskem na kole i pěšky

15. 09. 2022
4 min čtení
Příběhy

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey