Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Icebreaker věří, že příroda zná řešení

Jako jedna z mála firem se dokázal Icebreaker otevřít veřejnosti a nechat komukoliv nakouknout pod pokličku svého podnikání. Nic neskrývá, na nic si nehraje. Cílem značky je maximálně využívat přírodních zdrojů, a to vlny merino. Neustále pracuje na vývoji a nových technologiích tak, aby ve své výrobě mohl využívat těchto přírodních zdrojů ve 100 %. Icebreaker věří přírodě. Věří, že příroda zná řešení.

Ovce plemene Merino

VLNA VS. SYNTETIKA VS. MERINO
 

TRADIČNÍ VLNA

Kdysi dávno nosili všichni při
outdoorových aktivitách tradiční vlnu.
Samozřejmě - byla teplá, ale zároveň
těžká, objemná, nekonečně dlouho
schnula a ‘kousala’ jako čert!
 

 
detail vlákna tradiční vlny
SYNTETIKA

V 70. letech se začaly nosit syntetické
materiály. Byly lehké, nevyžadovaly
zvláštní péči a ‘nekousaly’. Jejich
nevýhodou byl pocit vlhka, lepkavost na dotek, zápach, a protože jsou vyrobená z ropy, tak i vysoká hořlavost.
 
detail syntetického vlákna
ŘEŠENÍ ZVANÉ MERINO

Merino je velmi lehké, jemné, ‘nekouše’, není lepkavé, hřeje v chladu a chladí v horku a má neskutečnou schopnost odolávat zápachu. Je přirozeně  obnovitelné, recyklovatelné a odbouratelné, protože bylo "vyrobeno" v horách a ne v  petrochemických laboratořích.
detail vlákna merino

 

Merino tipy

Pro muže i ženy. Ale v nabídce toho najdete mnohem více. Vyberte si z různých gramáží merino vlny i různého poměru složení.
 

 

mikina Icebreaker Away LS Zip ze 100% merina mikina Away LS Zip

100% merino
Dámské triko Icebreaker 200 Oasis LS Crewe ze 100% merina 200 Oasis LS Crewe

100% merino
Pánské boxerky Anatomika Icebreaker boxerky Anatomika

83% merino

 

Zásadní důraz klade Icebreaker už na výběr farmářů, kteří mu dodávají merino vlnu. Proč? Protože ví, že spokojené ovce jsou základem. A kvalitní vlnu získáte pouze od pohodových, volně žijících ovcí.

A proč vlnu zrovna z plemene Merino?

Oproti běžným ovcím, které se pasou v nížinách, jsou ovce merino stavěny tak, aby přežily spalující léta i mrazivé zimy, které v Jižních Alpách na Novém Zélandu panují.

Ovce merino jsou schopny přežít tyto extrémy díky neuvěřitelným schopnostem vlastní vlny. Velmi lehký a prodyšný kožich je schopný ovce v létě ochlazovat i při teplotách kolem +35°C. V zimě ovcím dorůstá přes původní kožich další vrstva vlny, která je v mrazu udrží v teple, a to i při teplotách, které padají k -20°C. Jednoduché, účinné, důmyslné. Řešení přírody nejsou testována v laboratořích. Čelí totiž nejtěžším testům přímo v terénu. Pokud by se příroda zmýlila, ovce by nepřežily.

 

PŘEDNOSTI MERINA
 

 • TERMOREGULACE
  Merino vlákno je schopné zadržovat nebo uvolňovat teplo díky své chemické struktuře. Takovému uvolňování energie říkáme tepelná sorpce.
 • REGULACE ZÁPACHU
  Molekuly zápachu jsou absorbovány uvnitř merino vlákna, tam jsou zachyceny a stávají se hůře rozpoznatelné lidským nosem.
 • JEMNOST
  Pro výrobu spodního prádla Icebreaker používá vlákna extrémně jemná (ultrafine a superfine – tzn. 17 – 19 mikronů), přičemž jeden mikron se rovná jedné miliontině metru.
 • ODVOD VLHKOSTI
  Merino vlákno aktivně reguluje vlhkost tím, že ji pohlcuje z těla a následně ji uvolňuje do okolí, čímž vás zanechává v suchu a pohodlí. Merino vlákna jsou schopna absorbovat vlhkost o
  objemu až 35% své vlastní hmotnosti, aniž byste měli pocit vlhka.
 • UV OCHRANA
  Vlna absorbuje záření napříč celým UV spektrem, zatímco neupravená bavlna, nylon, akryl a hedvábí absorbují UV záření velmi špatně. Polyester absobuje především UV záření o nízkých vlnových délkách - což není příliš přínosné, neboť stejné záření zachycuje z velké části zemská atmosféra.
 • ODBOURATELNOST
  Merino je přírodní vlákno, které za správných podmínek, pokud se zakope v zemi, se snadno rozloží. Syntetické materiály nejsou lehce odbouratelné a zůstavají v životním prostředí po dlouhou dobu.
 • HOŘLAVOST
  Nízká hořlavost pramení z unikátní chemické struktury vlákna. Merino má vysoký obsah vodíku (14%) a vysoký obsah relativní vlhkosti.
 • ODOLNOST
  V porovnáním s nylonem a polyesterem má merino vlna velmi dobrou schopnost roztažnosti, což může být spojeno s vnitřní strukturou vlny - podobnou pružině.


VítE, co nosíte?

Většina z nás ví, co jí. Snažíme se stravovat co nejzdravěji v rámci našich možností. Sledujeme složení a vyhýbáme se nezdravým jídlům. Jak je to ale s oblečením? Podívejte se na anketu a schválně, jak jste na tom vy?
 

Více o filosofii značky Icebreaker »

Další outdoorové čtení

Pohyb je fajn. A pro všechny běžce a běžkyně máme skvělou zprávu. Právě teď můžete nakoupit běžeckou obuv se speciální slevou...
Novinky letošního podzimu jsou tady. Co nabízí nová sezóna...
Blíží se Světový den turistiky. Jste připraveni na to, oslalivit jej někde venku v přírodě? Zrevidujte vybavení a chybějící kousky si u nás zakoupíte s 20% slevou.