Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Icebreaker věří, že příroda zná řešení

Jako jedna z mála firem se dokázal Icebreaker otevřít veřejnosti a nechat komukoliv nakouknout pod pokličku svého podnikání. Nic neskrývá, na nic si nehraje. Cílem značky je maximálně využívat přírodních zdrojů, a to vlny merino. Neustále pracuje na vývoji a nových technologiích tak, aby ve své výrobě mohl využívat těchto přírodních zdrojů ve 100 %. Icebreaker věří přírodě. Věří, že příroda zná řešení.

Ovce plemene Merino

VLNA VS. SYNTETIKA VS. MERINO
 

TRADIČNÍ VLNA

Kdysi dávno nosili všichni při
outdoorových aktivitách tradiční vlnu.
Samozřejmě - byla teplá, ale zároveň
těžká, objemná, nekonečně dlouho
schnula a ‘kousala’ jako čert!
 

 
detail vlákna tradiční vlny
SYNTETIKA

V 70. letech se začaly nosit syntetické
materiály. Byly lehké, nevyžadovaly
zvláštní péči a ‘nekousaly’. Jejich
nevýhodou byl pocit vlhka, lepkavost na dotek, zápach, a protože jsou vyrobená z ropy, tak i vysoká hořlavost.
 
detail syntetického vlákna
ŘEŠENÍ ZVANÉ MERINO

Merino je velmi lehké, jemné, ‘nekouše’, není lepkavé, hřeje v chladu a chladí v horku a má neskutečnou schopnost odolávat zápachu. Je přirozeně  obnovitelné, recyklovatelné a odbouratelné, protože bylo "vyrobeno" v horách a ne v  petrochemických laboratořích.
detail vlákna merino

 

Merino tipy

Pro muže i ženy. Ale v nabídce toho najdete mnohem více. Vyberte si z různých gramáží merino vlny i různého poměru složení.
 

 

mikina Icebreaker Away LS Zip ze 100% merina mikina Away LS Zip

100% merino
Dámské triko Icebreaker 200 Oasis LS Crewe ze 100% merina 200 Oasis LS Crewe

100% merino
Pánské boxerky Anatomika Icebreaker boxerky Anatomika

83% merino

 

Zásadní důraz klade Icebreaker už na výběr farmářů, kteří mu dodávají merino vlnu. Proč? Protože ví, že spokojené ovce jsou základem. A kvalitní vlnu získáte pouze od pohodových, volně žijících ovcí.

A proč vlnu zrovna z plemene Merino?

Oproti běžným ovcím, které se pasou v nížinách, jsou ovce merino stavěny tak, aby přežily spalující léta i mrazivé zimy, které v Jižních Alpách na Novém Zélandu panují.

Ovce merino jsou schopny přežít tyto extrémy díky neuvěřitelným schopnostem vlastní vlny. Velmi lehký a prodyšný kožich je schopný ovce v létě ochlazovat i při teplotách kolem +35°C. V zimě ovcím dorůstá přes původní kožich další vrstva vlny, která je v mrazu udrží v teple, a to i při teplotách, které padají k -20°C. Jednoduché, účinné, důmyslné. Řešení přírody nejsou testována v laboratořích. Čelí totiž nejtěžším testům přímo v terénu. Pokud by se příroda zmýlila, ovce by nepřežily.

 

PŘEDNOSTI MERINA
 

 • TERMOREGULACE
  Merino vlákno je schopné zadržovat nebo uvolňovat teplo díky své chemické struktuře. Takovému uvolňování energie říkáme tepelná sorpce.
 • REGULACE ZÁPACHU
  Molekuly zápachu jsou absorbovány uvnitř merino vlákna, tam jsou zachyceny a stávají se hůře rozpoznatelné lidským nosem.
 • JEMNOST
  Pro výrobu spodního prádla Icebreaker používá vlákna extrémně jemná (ultrafine a superfine – tzn. 17 – 19 mikronů), přičemž jeden mikron se rovná jedné miliontině metru.
 • ODVOD VLHKOSTI
  Merino vlákno aktivně reguluje vlhkost tím, že ji pohlcuje z těla a následně ji uvolňuje do okolí, čímž vás zanechává v suchu a pohodlí. Merino vlákna jsou schopna absorbovat vlhkost o
  objemu až 35% své vlastní hmotnosti, aniž byste měli pocit vlhka.
 • UV OCHRANA
  Vlna absorbuje záření napříč celým UV spektrem, zatímco neupravená bavlna, nylon, akryl a hedvábí absorbují UV záření velmi špatně. Polyester absobuje především UV záření o nízkých vlnových délkách - což není příliš přínosné, neboť stejné záření zachycuje z velké části zemská atmosféra.
 • ODBOURATELNOST
  Merino je přírodní vlákno, které za správných podmínek, pokud se zakope v zemi, se snadno rozloží. Syntetické materiály nejsou lehce odbouratelné a zůstavají v životním prostředí po dlouhou dobu.
 • HOŘLAVOST
  Nízká hořlavost pramení z unikátní chemické struktury vlákna. Merino má vysoký obsah vodíku (14%) a vysoký obsah relativní vlhkosti.
 • ODOLNOST
  V porovnáním s nylonem a polyesterem má merino vlna velmi dobrou schopnost roztažnosti, což může být spojeno s vnitřní strukturou vlny - podobnou pružině.


VítE, co nosíte?

Většina z nás ví, co jí. Snažíme se stravovat co nejzdravěji v rámci našich možností. Sledujeme složení a vyhýbáme se nezdravým jídlům. Jak je to ale s oblečením? Podívejte se na anketu a schválně, jak jste na tom vy?
 

Více o filosofii značky Icebreaker »

Další outdoorové čtení

Máme otevřeno! Chybějící oblečení, obuv a další vybavení si můžete přijít na prodejny osobně vybrat a vyzkoušet...
Chybí vám pohodlné boty? Přijďte si pro obuv na naše prodejny nebo si je objednejte on-line a přidejte si k nákupu ještě dodatečnou slevu...
Sáhněte po slevě! Na všechny nezlevněné lezečky 20% sleva...