Jak jsme běhali v okolí Hinterstoderu

4 min čtení 25. 08. 2018

Letošní třetí Rock Point Trailrunning Camp byl historicky prvním zahraničním kempem. Lokalita horského městečka Hinterstoder v regionu Pyhrn – Priel v Horním Rakousku se ukázala jako dobrá volba.

Rock Point Trailrunning camp 2018

V polovině srpna, přesně od 15. do 19. 8. 2018, jsme si společně s dvacítkou skvělých účastníků kempu (parta se sešla opravdu výborná) užili za fantastického letního počasí ty pravé horské, trailové, běžecké „orgie“. Trenéři Honza Krabec a Tomáš Bystřický připravili krásné a náročné trasy.

Kemp nebyl o polykání kilometrů, ale hodně o zážitcích. Nebylo cílem zničit se při prvním výběhu. V tomto směru kemp splnil a možná i předčil veškerá očekávání. Ono také nabíhejte objemy v profilech, kde  na prvních pár kilometrech naberete kolem tisíce výškových metrů. Jak trefně okomentoval Tomáš, některé začátky tras plnily parametry závodních tratí pro vertikální kilometr. Ale ty výhledy a hřebenovky potom…. To byla paráda!

Doběhli jsme respektive došli až na vrchol a ty panorámata stála za to

Pravdou taky je, že nebýt posledního dne kempu a dopoledního výběhu po rovině údolím řeky Steyr, neudělali jsme krok po uhlazené cestě. Postaráno bylo i o regeneraci v místní koupalištích. O unavené svaly i bolístky účastníků a o ranní protažení se perfektně starala fyzioterapeutka Vendula Šťastná.

ranní protažení bylo každodenní součástí kempu

Poděkování patří personálu penzionu Alpenrose a cestovní kanceláři Extrem Sport, i všem našim dodavatelům běžeckých potřeb a doplňků. Velmi intenzivně jsme testovali veškerý sortiment Dynafitu – boty, batohy i hole. Stranou zájmu nebyly ani boty  Inov8, Salewa nebo Hoka One One, batohy i vesty Osprey a Raid Light nebo kompresní návleky Royal Bay. Pitný režim pomohl zajistit Ethic Sport a na ochutnání byly tyčinky Lifefood.  Drobné dárky účastníkům kempu věnoval také Craft.

A co jsme tedy vlastně proběhali? 

1. den podvečerní výběh na Poppenberg 10 km a 350 výškových metrů.

první odpoledne po příjezku jen kratší výběh pro dobrovolníky

2. den Stoderer Dolomitensteig - jedna skupina cca 10 km a 1000 výškových metrů, druhá skupina absolvovala prodlouženou verzi v délce 16 km a skoro 1500 výškovými metry.

v polovině cesty jsme vůbec nebyli vyřízení, naopak jsme si to krásně užívali

3. den byl asi nejúžasnější, co se týká pestrosti trasy a panoramat. Z Hinterstoderu jsme si pomohli lanovkou na Hutterer Böden. Odsud už silnější skupina běžela a kdo chtěl, mohl se druhou lanovkou ještě v klidu popovézt až k jezeru  Schafkogelsee. Tato dobrovolná vložka znamenala 5 km a 450 výškových metrů. Od jezera už ale nebylo uniku. Vrchol Schafkogel následně další stoupání ochucené krátkým úsekem zajištěným ocelovými lany na vrchol Schrocken 2281 m a odsud následovala nádherná vzdušná hřebenovka s „drobnými“ seběhy do sedel a výběhy na vrcholy Kaminspitz 2322 m, Hochmolbing 2336 m a Mittermolbing 2318 m. Zpět potom stejnou cestou. To celé přibližně opět v délce 10 km a 500 výškových metrů.

po krátké ferrátce se blížíme k vrcholu Schrocken 2281 m

4. den jsme popojeli do Spitalu, lanovkou si ušetřili nudné  stoupání na Wurzeralm 1420 m odkud už následoval běžecký okruh jezero Brunsteinersee – vrchol Rote Wand 1872 m – chata Dümlerhütte – vrchol Stubweiswipfel 1786 m a zpět na Wurzeralm. Celé cca 12 km a  900 výškových metrů.

Na vrchol Stubweiswipfel 1786 m se kromě běžecké skupinky č. 1 dostala také skupina č. 3 - turisti s dětmi

Aby se někdo nelekl, že celý kemp byl jen a pouze pro velezkušené borce, tak opak je pravdou. Každý den byl pro zájemce připravený jednodušší program a krásné výlety absolvovali i rodinní příslušníci, kteří rozhodně běhat nejeli.
 

Běžecký kemp Rock Point v Rakousku byl i pro rodinné příslušníky
Běžecký kemp Rock Point v Rakousku byl i pro rodinné příslušníky

Prohlédněte si fotky a pokud jste s námi letos nebyli, za rok neváhejte a pojeďte také! Vyzkoušet si naše kempy můžete už letos – 14. -16. 9. 2018 na šumavském Zadově a 1. - 4. 11. 2018 v Jizerských horách v Hraběticích.

 

běh po hřebenu hory je skutečný nezapomenutelný zážitek
Příjemný terén, osvěžení v jezírku, skvělý parťák po bodu - ideální běžecký stav
U jezera Brunsteinersee s tyčkami Life Food
krátká ferrátka k vrcholu
kravičky nejraději obývali přesně tu cestu, kudy se mělo probíhat. Asi chtěli být také středem dění
nádherné terény na běh a skaliska kolem na kochání
po běžecké aktivitě vždy zasloužená odměna v podobě chladivého nápoje
přítomnost psích běžeckých parťáků v našem kempu vítána

Darujte běžecký zážitek

Máte ve svém okolí někoho blízkého, kdo by si rád na kempu zaběhal? Darujte mu skvělý zážitek a věnujte dárkový poukaz. Text na poukazu vyplníme dle vašeho prání. Více zde...

darujte běžecký zážitek - Rock Point Trailrunning Camp

Těšíme se na vás,
Rock Point

Další outdoorové čtení

Vše o skitouringu najdete na jednom místě. Objevte nové termíny kurzů, nechte si poradit s výběrem výbavy, přečtěte si o tipech na skitouringové túry...
Skialpové hobby závody v u nás méně obvyklé dispciplíně - sprint startují již 25. 2. 2023, nepromeškejte...
Počasí si s námi hrálo do poslední chvíle. Nakonec nám pán hor Krakonoš přinesl dost sněhu na to, abychom odstartovali na vrchol Lysé hory. Jak to letos bylo...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey