Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jak jsme běhali v okolí Hinterstoderu

4 min čtení 25. 08. 2018

Letošní třetí Rock Point Trailrunning Camp byl historicky prvním zahraničním kempem. Lokalita horského městečka Hinterstoder v regionu Pyhrn – Priel v Horním Rakousku se ukázala jako dobrá volba.

Rock Point Trailrunning camp 2018

V polovině srpna, přesně od 15. do 19. 8. 2018, jsme si společně s dvacítkou skvělých účastníků kempu (parta se sešla opravdu výborná) užili za fantastického letního počasí ty pravé horské, trailové, běžecké „orgie“. Trenéři Honza Krabec a Tomáš Bystřický připravili krásné a náročné trasy.

Kemp nebyl o polykání kilometrů, ale hodně o zážitcích. Nebylo cílem zničit se při prvním výběhu. V tomto směru kemp splnil a možná i předčil veškerá očekávání. Ono také nabíhejte objemy v profilech, kde  na prvních pár kilometrech naberete kolem tisíce výškových metrů. Jak trefně okomentoval Tomáš, některé začátky tras plnily parametry závodních tratí pro vertikální kilometr. Ale ty výhledy a hřebenovky potom…. To byla paráda!

Doběhli jsme respektive došli až na vrchol a ty panorámata stála za to

Pravdou taky je, že nebýt posledního dne kempu a dopoledního výběhu po rovině údolím řeky Steyr, neudělali jsme krok po uhlazené cestě. Postaráno bylo i o regeneraci v místní koupalištích. O unavené svaly i bolístky účastníků a o ranní protažení se perfektně starala fyzioterapeutka Vendula Šťastná.

ranní protažení bylo každodenní součástí kempu

Poděkování patří personálu penzionu Alpenrose a cestovní kanceláři Extrem Sport, i všem našim dodavatelům běžeckých potřeb a doplňků. Velmi intenzivně jsme testovali veškerý sortiment Dynafitu – boty, batohy i hole. Stranou zájmu nebyly ani boty  Inov8, Salewa nebo Hoka One One, batohy i vesty Osprey a Raid Light nebo kompresní návleky Royal Bay. Pitný režim pomohl zajistit Ethic Sport a na ochutnání byly tyčinky Lifefood.  Drobné dárky účastníkům kempu věnoval také Craft.

A co jsme tedy vlastně proběhali? 

1. den podvečerní výběh na Poppenberg 10 km a 350 výškových metrů.

první odpoledne po příjezku jen kratší výběh pro dobrovolníky

2. den Stoderer Dolomitensteig - jedna skupina cca 10 km a 1000 výškových metrů, druhá skupina absolvovala prodlouženou verzi v délce 16 km a skoro 1500 výškovými metry.

v polovině cesty jsme vůbec nebyli vyřízení, naopak jsme si to krásně užívali

3. den byl asi nejúžasnější, co se týká pestrosti trasy a panoramat. Z Hinterstoderu jsme si pomohli lanovkou na Hutterer Böden. Odsud už silnější skupina běžela a kdo chtěl, mohl se druhou lanovkou ještě v klidu popovézt až k jezeru  Schafkogelsee. Tato dobrovolná vložka znamenala 5 km a 450 výškových metrů. Od jezera už ale nebylo uniku. Vrchol Schafkogel následně další stoupání ochucené krátkým úsekem zajištěným ocelovými lany na vrchol Schrocken 2281 m a odsud následovala nádherná vzdušná hřebenovka s „drobnými“ seběhy do sedel a výběhy na vrcholy Kaminspitz 2322 m, Hochmolbing 2336 m a Mittermolbing 2318 m. Zpět potom stejnou cestou. To celé přibližně opět v délce 10 km a 500 výškových metrů.

po krátké ferrátce se blížíme k vrcholu Schrocken 2281 m

4. den jsme popojeli do Spitalu, lanovkou si ušetřili nudné  stoupání na Wurzeralm 1420 m odkud už následoval běžecký okruh jezero Brunsteinersee – vrchol Rote Wand 1872 m – chata Dümlerhütte – vrchol Stubweiswipfel 1786 m a zpět na Wurzeralm. Celé cca 12 km a  900 výškových metrů.

Na vrchol Stubweiswipfel 1786 m se kromě běžecké skupinky č. 1 dostala také skupina č. 3 - turisti s dětmi

Aby se někdo nelekl, že celý kemp byl jen a pouze pro velezkušené borce, tak opak je pravdou. Každý den byl pro zájemce připravený jednodušší program a krásné výlety absolvovali i rodinní příslušníci, kteří rozhodně běhat nejeli.
 

Běžecký kemp Rock Point v Rakousku byl i pro rodinné příslušníky
Běžecký kemp Rock Point v Rakousku byl i pro rodinné příslušníky

Prohlédněte si fotky a pokud jste s námi letos nebyli, za rok neváhejte a pojeďte také! Vyzkoušet si naše kempy můžete už letos – 14. -16. 9. 2018 na šumavském Zadově a 1. - 4. 11. 2018 v Jizerských horách v Hraběticích.

 

běh po hřebenu hory je skutečný nezapomenutelný zážitek
Příjemný terén, osvěžení v jezírku, skvělý parťák po bodu - ideální běžecký stav
U jezera Brunsteinersee s tyčkami Life Food
krátká ferrátka k vrcholu
kravičky nejraději obývali přesně tu cestu, kudy se mělo probíhat. Asi chtěli být také středem dění
nádherné terény na běh a skaliska kolem na kochání
po běžecké aktivitě vždy zasloužená odměna v podobě chladivého nápoje
přítomnost psích běžeckých parťáků v našem kempu vítána

Darujte běžecký zážitek

Máte ve svém okolí někoho blízkého, kdo by si rád na kempu zaběhal? Darujte mu skvělý zážitek a věnujte dárkový poukaz. Text na poukazu vyplníme dle vašeho prání. Více zde...

darujte běžecký zážitek - Rock Point Trailrunning Camp

Těšíme se na vás,
Rock Point

Další outdoorové čtení

Pojďme si společně protáhnout těla a užijme si běhání se stejně naladěnými lidmi...
To je běhání, testování, kempy, závody a prostě vše, co s během souvisí...

Legendární noční závod dvojic je před námi. Přijďte zažít něco nového, užijte si skialp při měsíčku. Kdy, kde...