Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jak vybírat dětskou obuv Keen online

Vyrostly vám děti z bot? Potřebujete nakoupit obuv novou, ale nemáte možnost vyzkoušet si boty na prodejně?  Poradíme vám, jak postupovat při nákupu obuvi online z našeho e-shopu.

Výběr dětských keen bot "na dálku"

Online nákupy obuvi nemusí být složité. Stačí dodržet pár pravidel a riziko špatné volby snížíte na minimum. Jak na to? Zaměřte se hlavně na správnou volbu velikosti, prozkoumejte model ze všech stran a pročtěte si parametry. I na dálku se na nás můžete obrátit a zeptat se na radu nebo upřesnění.

Keen dětská obuv je vhodná do města i na hrátky za městem či v parku

Jak správně změřit nohu

Nejpřesnější parametr zjištění velikosti je délka chodidla v cm. Ve velikostní tabulce si pak snadno dohledáte, jaká velikost odpovídá vámi naměřeným centimetrům. Důležité je tedy správně nohu změřit. Jaký je postup...

Na čistý papír nebo karton (postačí i použitá papírová nákupní taška) udělejte čáru, na kterou se vaše dítko postaví patou. Pozor, ať je pata správně na čáře. Použijte k tomu kolmo postavené pravítko za patou.

správné měření dětské velikosti Keen obuvi

Poté vyznačte další čáru nad nejdelším prstem nohy. Dbejte, abyste fixu drželi kolmo k podložce. Je důležité, aby dítě postálo ve vzpřímené poloze a uvolněné, protože noha přirozeně dolehne na podložku. Poté jednoduše změříte vzdálenost obou značek centimetrem či pravítkem.
 

správné vyznačení velikosti při měření nohy Čáru nad nejdelším prstem vyznačujte fixou kolmo k podložce.
správné měření chodidla v cm provedete obyčejným pravítkem Změřte vzdálenost mezi oběma čárami pravítkem či centimetrem a převeďte si dle Keen velikostní tabulky na US velikost.

Obuv vybíráme ve velikosti, ve které nám vyšla délka chodidla v cm. Rezerva, tzv.  nadměrek je již ve velikosti započten.

Keen rozlišuje dětské boty ještě na další kategorie:

infant: děti 6 měsíců -cca 2 roky (jsou to spíše takové "capáčky")
tots: batolata - předškoláčci, tj. 2 - cca 7 let
children: děti 8 - cca 13 let
youth: teenageři ve věku cca 9 - 15 let

Takovéto dělení dětských bot má své opodstatnění. Jeden model tak může být pro menší děti se snadnějším zapínáním na suchý zip a pro ty větší na tkaničku.

velikostní tabulka Keen

Odkaz na zobrazení velikostní tabulky najdete u všech produktů vpravo nad výběrem velikostí.

kde najdete v detailu produktu velikostní tabulku

Výběr barvy

Sedněte si s dětmi k počítači a ukažte jim barevné kombinace. Zapojte je do výběru, boty pak budou o to více rády nosit. Jak dobře se vám daný barevný odstín zobrazí na monitoru, záleží nejen na nasvícení produktu při focení, ale také na nastavení vašeho PC. Pokud se vám zdá barva velmi sytá, zkontrolujte si nastavení barev v monitoru, případně porovnejte z jiného PC či mobilního telefonu, máte-li možnost.

Všechny Keen boty jsou nafoceny profesionály v ideálně nasvíceném studiu, proto barevnost fotek v naprosté většině odpovídá reálnému vyobrazení. Nemusíte se tak obávat výrazných rozdílů.

Na co se ještě zaměřit

  • Při výběru si prohlédněte všechny fotky boty z různých úhlů pohledu, které nabízíme v galerii fotek, hned pod velkým obrázkem produktu. Získáte celý obraz boty jak ze strany, tak zpředu či zezadu, ale i shora. Zaměřte se na zavazování boty, zda odpovídá vašim požadavkům (suchý zip/tkaničky/stahovadlo). Důležitý je i pohled na podešev, zejména když vybíráte obuv pro turistiku.
  • Mrkněte také na "specifikaci" produktu. Najdete tam potřebné informace k materiálům i doporučené aktivity, na které je daný model vhodný.


Sandály Uneek mají svá specifika

Sandály Uneek jsou jsou skutečně unikátní, jedná se o ručně "vyplétanou" sandálu, která je však nadmíru pohodlná, skvěle padne i při různých abnormalitách chodidla a úžasně větrá. Pro vaše ratolesti se hodí i jako vnitřní přezouvací bota.

Má ale svá specifika. U Uneeku obecně platí, že byste měli zvolit velikost o jedno číslo větší, než jsou vaše/vašich dětí ostatní Keen boty.

dětské boty uneek padnou skvěle, jsou vhodné ven i jako přezouvací do interiéru

Nevíte si rady? Napište nám!

Neváhejte nám napsat a zeptat se přímo na váš problém. Jsme připraveni vám s výběrem pomoci po mailu i po telefonu. Napište nám "dotaz na zboží".

Výměna zboží

Pokud i přesto zjistíte, že vám dorazily boty, které dobře nesednou, lhůta na vrácení zboží je 30 dní. Nemusíte se tak obávat špatného výběru.

Přejeme vám pohodové kroky v nové Keen obuvi,
 

Eva Votavová

Další outdoorové čtení

Kalhoty na lezení vás nesmí omezovat v žádném lezeckém kroku. Poradíme vám, jak vybrat lezecké kalhoty, které  budou pohodlné i odolné...

Kalhoty na horskou turistiku si musí poradit s rozmary počasí a současně být pohodlné. Poradíme vám, jak vybrat ty správné kalhoty na náročnější treky...

Víte podle jakých základních kritérii je vhodné kalhoty na turistiku vybírat? Sepsali jsme vám je pěkně přehledně...