Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jakub Cejpek

Fotograf a horský průvodce
 

Univerzálů, jakým je Jakub z Českých Budějovic, není mnoho. Provozuje řadu horských sportů na velmi slušné úrovni a svoje aktivity dokáže parádně zdokumentovat přes čočku fotoaparátu. V zimě podniká skialpové túry, výšlapy na sněžnicích a rád se pustí i do lezení ledopádů. V létě převládá skalní lezení, ledovcové túry, via ferraty a také záliba ve zdolávání alpských čtyřtisícovek.

Jakubovy výjezdy do Alp jsou pro většinou outdoorových nadšenců velmi inspirující. Nechat se zlákat ke zdolání nějakého cíle při čtení jeho fotoreportáží je snadné!

Kromě akcí v milovaných Alpách vyráží občas na hory dalších světadílů. Lezl na šestitisícové vulkány nad jihoamerickým Altiplanem, ledovcové velehory v nepálském Himálaji a nejnovější expedicí bylo tříměsíční putování po Novém Zélandu. S podporou Land Roveru z roku 1961 se mu společně s přítelkyní Kristinou podařilo vystoupit na řadu zajímavých vrcholů Jižních Alp.

Sledujte Jakubovy příspěvky na našem blogu, jeho osobním webu cejpek.com nebo stránkách časopisu Everest, jehož je šéfredaktorem.

Související články:

Články s Jakubem Cejpkem najdete pod filtrem štítku #JakubCejpek.

 


Další outdoorové čtení

Závodnice v Xterra a trenérka triatlonu

Trailrunningový a skyrunningový běžec

Cyklistka, extrémní vytrvalostní závodnice