Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jakub Cejpek a jeho plány na rok 2019

2 min čtení 15. 04. 2019

Všestranný horal a fotograf Jakub Cejpek je členem Rock Point Týmu už dlouhá léta. Do roku 2019 vstupuje jako táta malé holčičky, ale protože i jeho manželka je stejné horské krevní skupiny, bude určitě nadále vyjíždět na horské akce, převážně do Alp. Zeptali jsme se ho, jaké zážitky z uplynulé sezóny mu nejvíce utkvěly v paměti i na plány na letošní sezónu...

Jaké nejzajímavější zážitky Ti přinesl rok 2018?

Nejemotivnější prožitek, a to nejen minulého roku, bylo určitě narození dcery. Z horských výprav jsem si pak výjimečně užil lezení prosluněného ledu Cassiopeo v Dolomitech, výstup východním hřebenem na Waze v Ötztálských Alpách a rychlovýstup Stüdlgratem na Grossglockner.


Nejsmělejší výzva pro rok 2019?
Skloubit rodinný a horolezecký život. Zatím se to daří a věřím, že to vydrží. Kromě toho chci letos posbírat pár dalších čtyřtisícovek, ale konkrétní cíle raději nebudu říkat nahlas, abych to nezakřikl. 

Máš nějaký tip na povedený kousek výbavy, kterou bys doporučil(a)
ostatním?

Z vybavení, které tahám celoročně a je univerzální, je to určitě Osprey Mutant 38. Batoh, který lze využít na jednodenní ferraty, VHT turistiku, lezení vícedýlek i ledů a dá se s ním pohodlně jít i pětidenní přechod hor. Technicky a funkčně skvěle zmáklý a sám o sobě skoro nic neváží.

Ptal se: Michal Bulička
Odpovídal: Jakub Cejpek
Foto: Jakub Cejpek

Další outdoorové čtení

Podařilo se? Přečtěte si, jak si česká expedice vedla...
Edita Vopatová, členka Rock Point týmu a její treky v panenské přírodě Gruzie...

Gruzínské dobrodružství

06. 10. 2021
10 min čtení
Příběhy
Lukáš Klingora a Jakub Cejpek a jejich přelezení krásné cesty Traumfänger (6a, 305 m)...