Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Jakub Cejpek a jeho plány na rok 2019

Všestranný horal a fotograf Jakub Cejpek je členem Rock Point Týmu už dlouhá léta. Do roku 2019 vstupuje jako táta malé holčičky, ale protože i jeho manželka je stejné horské krevní skupiny, bude určitě nadále vyjíždět na horské akce, převážně do Alp. Zeptali jsme se ho, jaké zážitky z uplynulé sezóny mu nejvíce utkvěly v paměti i na plány na letošní sezónu...

Jaké nejzajímavější zážitky Ti přinesl rok 2018?

Nejemotivnější prožitek, a to nejen minulého roku, bylo určitě narození dcery. Z horských výprav jsem si pak výjimečně užil lezení prosluněného ledu Cassiopeo v Dolomitech, výstup východním hřebenem na Waze v Ötztálských Alpách a rychlovýstup Stüdlgratem na Grossglockner.


Nejsmělejší výzva pro rok 2019?
Skloubit rodinný a horolezecký život. Zatím se to daří a věřím, že to vydrží. Kromě toho chci letos posbírat pár dalších čtyřtisícovek, ale konkrétní cíle raději nebudu říkat nahlas, abych to nezakřikl. 

Máš nějaký tip na povedený kousek výbavy, kterou bys doporučil(a)
ostatním?

Z vybavení, které tahám celoročně a je univerzální, je to určitě Osprey Mutant 38. Batoh, který lze využít na jednodenní ferraty, VHT turistiku, lezení vícedýlek i ledů a dá se s ním pohodlně jít i pětidenní přechod hor. Technicky a funkčně skvěle zmáklý a sám o sobě skoro nic neváží.

Ptal se: Michal Bulička
Odpovídal: Jakub Cejpek
Foto: Jakub Cejpek

Další outdoorové čtení

Také milujete ten bílý svět? Lukáš Klingora nás navnadil na skialpové túry i ledolezení ve švýcarských Alpách...
Chcete zažít parádní dobrodružství? Vydejte se na sněžnice. Stačí naše krásné české kopečky...
Hledáte tip na pěkné lezení nedaleko Prahy? Máme ho pro vás. Jaké lezení tam na vás čeká, se dozvíte ve článku...