Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Skialpová sezóna vrcholí - chystáme se na PDG

Zástupci z řad našich zaměstnanců Tomáš Kučera a David Moravec se společně s naším ambasadorem za skialpinismus a trailrunning Tomášem Bystřickým zúčastní legendárního švýcarského závodu La Patrouille des glaciers nebo také PDG, který se v Alpách koná již od roku 1943.

V rámci závodu je možné si vybrat dlouhou (53 km), nebo krátkou trasu (26 km). Každoročně se na závod přihlásí mnoho set týmů, zájem je obrovský a nelze všem vyhovět, účastníci se tedy losují. Tento svátek skialpinismu je zajímavý i tím, že je organizovaný Švýcarskou armádou, která ho zahrnuje do svého zimního cvičení.

Náš tým si vybral samozřejmě plnotučnou 53 km dlouhou trasu. Závod odstartuje již 17. 4. 2018 a je třeba řádně trénovat.
 

mapa závodu PDG 2018

Detaily závodu

Start: Zermatt Start: Arolla
Finish: Verbier Finish: Verbier
Distance: 53 km Distance: 26 km
Power kilometres: 110 km Power kilometres: 53 km
Altitude difference: +3994 m, -4090 m Altitude difference: +1881m, -2341 m

 

složení našeho týmu

Víme, že jsou milovníci pohybu a skialp mají v srdci, ale zajímalo nás, proč se prihlásili zrovna na závod PDG a co od něj očekávají:
 

Tomáš Kučera

TOMÁŠ KUČERA
Když jsme se z hecu loni rozhodli zúčastnit největšího středoevropského závodu „ Bokami Západných Tater“ netušili jsme, jak nás tenhle výkonnostní skialpinismus nadchne. Nebojovali jsme sice o čelní pozice, ale radost z toho, že jsme to dokázali a hlavně celková atmosféra nás okouzlila natolik, že jsme se rozhodli vyzkoušet další ikonický závod  - PDG. Je to příležitost nejen prověřit sebe sama, ale taky prožít dobrodružství s kamarády v nejkrásnějším koutu Alp.

David Moravec

DAVID MORAVEC
Když mi blikla v mailu upoutávka na letošní PDG a já ji přeposlal Kůčovi, bral jsem to jako vtípek. Jenže loňské Boky vyryly stopy celkem hluboké, takže myšlenka to vážně zkusit a vidina další společné taškařice vykoukla v hlavě hned vzápětí. A když se vzápětí objevil třetí do partičky, Bystrouš, bylo jasno: Jdem do toho…. a když už …tak tu plnotučnou…. odpočívat můžem v důchodu.

Tomáš Bystřický

TOMÁŠ BYSTŘICKÝ
Jdu do toho, protože mě baví velké výzvy, velké akce. Skialpinismu jsem propadl teprve nedávno, takže mám z PDG samozřejmě respekt, je to krásný, ale náročný závod. Mám za sebou letní týmovou akci podobných rozměrů a tak s odstupem času vím, že právě společný výkon a zážitek tomu dávají šťávu, takže se hrozně těším :).

 

David Moravec a Tomáš Kučera v cíli závodu Bokami Západných Tater 2017
David Moravec (vlevo) a Tomáš Kučera v cíli závodu Bokami Západných Tater 2017
(foto: V.Mikulasova)

Další outdoorové čtení

To je běhání, testování, kempy, závody a prostě vše, co s během souvisí...
Parta čtyř běžcků se vydává "Napříč Šumavou". Proč? Kudy? Kdo? Představujeme vám běžecký projekt tvořený srdcem...
Budeme běhat, testovat, učit se, hledat rezervy, rozebírat techniku, diskutovat, kompenzovat, sledovat přednášky…