Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Skialpová sezóna vrcholí - chystáme se na PDG

Zástupci z řad našich zaměstnanců Tomáš Kučera a David Moravec se společně s naším ambasadorem za skialpinismus a trailrunning Tomášem Bystřickým zúčastní legendárního švýcarského závodu La Patrouille des glaciers nebo také PDG, který se v Alpách koná již od roku 1943.

V rámci závodu je možné si vybrat dlouhou (53 km), nebo krátkou trasu (26 km). Každoročně se na závod přihlásí mnoho set týmů, zájem je obrovský a nelze všem vyhovět, účastníci se tedy losují. Tento svátek skialpinismu je zajímavý i tím, že je organizovaný Švýcarskou armádou, která ho zahrnuje do svého zimního cvičení.

Náš tým si vybral samozřejmě plnotučnou 53 km dlouhou trasu. Závod odstartuje již 17. 4. 2018 a je třeba řádně trénovat.
 

mapa závodu PDG 2018

Detaily závodu

Start: Zermatt Start: Arolla
Finish: Verbier Finish: Verbier
Distance: 53 km Distance: 26 km
Power kilometres: 110 km Power kilometres: 53 km
Altitude difference: +3994 m, -4090 m Altitude difference: +1881m, -2341 m

 

složení našeho týmu

Víme, že jsou milovníci pohybu a skialp mají v srdci, ale zajímalo nás, proč se prihlásili zrovna na závod PDG a co od něj očekávají:
 

Tomáš Kučera

TOMÁŠ KUČERA
Když jsme se z hecu loni rozhodli zúčastnit největšího středoevropského závodu „ Bokami Západných Tater“ netušili jsme, jak nás tenhle výkonnostní skialpinismus nadchne. Nebojovali jsme sice o čelní pozice, ale radost z toho, že jsme to dokázali a hlavně celková atmosféra nás okouzlila natolik, že jsme se rozhodli vyzkoušet další ikonický závod  - PDG. Je to příležitost nejen prověřit sebe sama, ale taky prožít dobrodružství s kamarády v nejkrásnějším koutu Alp.

David Moravec

DAVID MORAVEC
Když mi blikla v mailu upoutávka na letošní PDG a já ji přeposlal Kůčovi, bral jsem to jako vtípek. Jenže loňské Boky vyryly stopy celkem hluboké, takže myšlenka to vážně zkusit a vidina další společné taškařice vykoukla v hlavě hned vzápětí. A když se vzápětí objevil třetí do partičky, Bystrouš, bylo jasno: Jdem do toho…. a když už …tak tu plnotučnou…. odpočívat můžem v důchodu.

Tomáš Bystřický

TOMÁŠ BYSTŘICKÝ
Jdu do toho, protože mě baví velké výzvy, velké akce. Skialpinismu jsem propadl teprve nedávno, takže mám z PDG samozřejmě respekt, je to krásný, ale náročný závod. Mám za sebou letní týmovou akci podobných rozměrů a tak s odstupem času vím, že právě společný výkon a zážitek tomu dávají šťávu, takže se hrozně těším :).

 

David Moravec a Tomáš Kučera v cíli závodu Bokami Západných Tater 2017
David Moravec (vlevo) a Tomáš Kučera v cíli závodu Bokami Západných Tater 2017
(foto: V.Mikulasova)

Další outdoorové čtení

Podívejte se, kdo vyhrál v jednotlivých kategoriích historicky prvního běžecko-turistického projektu Rock Point "napříč Šumavou"...
To je běhání, testování, kempy, závody a prostě vše, co s během souvisí...
Jsme tu pro vás přímo v terénu. Náš outdoor stánek nabízí slevy na běžecké vybavení, poradenství i testování...