Jindřiška Zemanová zakončila sezónu Xterra vítězstvím

3 min čtení 20. 10. 2021

Skvělý úspěch si zapsala na své sportovní konto Jindřiška Zemanová z našeho Rock Point Týmu. Na svěťáku Xterra v řeckém Vouliagmeni si doběhla pro zlato. Zeptali jsme se během zpátečního letu na pár otázek...
 

  • Trať: 1,5 / 30 / 10 km (plavání / kolo / běh)
  • Čas: 2:42:22
     

Jindřiška Zemanová, členka Rock Point Týmu si doběhla v XTerra Greece pro první místo

Odjížděla si na závod s nějakým předsevzetím?

Ano, přesně tak. Na Xterra Greece jsem odjížděla s cílem zvítězit. Většinou již podzimní závody nejsou tolik obsazené a ještě závody kam se musí letět… Říkala jsem si, že by to mohlo být na dobrý výsledek a krásný závěr sezóny, v krásném prostředí a 2 dny volna navíc k tomu!

Šlo všechno hladce nebo sis před závodem "užila" trochu toho stresíku?

Když jsme přistáli v Athénách, tak pršelo, nedorazilo mi kolo (které se ztratilo při přestupu v Zurüchu) a následně při pohledu do startovní listiny jsem zjistila, že na startu je alespoň 5 holek, které již světový pohár vyhrály...,říkala jsem si tedy…, že bedna by byla super.

Chybělo ti kolo? To je dost zásadní. Jak jsi to vyřešila?

Začala jsem řešit, že pokud moje kolo do startu nedorazí (nedorazilo, resp. dorazilo 5 hodin po závodě), budu muset někde sehnat náhradní alternativu. Naštěstí to bylo, za dané situace, celkem v klidu. Kolo mi půjčila manželka ředitele Evropské Tour Xterra. Je téměř stejně veliká. Byl to titanový full a dokonale mi sedl pod ruce a ihned jsem si s nim rozumněla. Půjčila mi i tretry, ostatní jsem naštěstí měla v tašce.

Jindřiška Zemanová, členka Rock Point Týmu během XTerra Greece - 30 km bike

Jaké jsou tvé první dojmy po závodě? Jaká disciplína ti sedla nejvíce a jak to vlastně vše probíhalo?

Plavání v moři mi vážně sedlo a z vody jsem šla první. Ale hned v závěsu za mnou šla další děvčata. Na kole jsem se v podstatě od počátku ujala vedení a jela si svoje tempo. Pouze Matilde Bozan (druhá v cili), měla rychlejší kolo a vymazala ztrátu z plavání, takže jsme z depa vybíhaly spolu. V posledních dnech jsem cítila běžeckou formu (již na ME v Itálii před 14 dny jsem běžela dobře) a věřila jsem, že těžké, silové výběhy, které na trati byly, mi budou sedět a dokážu ji porazit. A naštěstí to tak bylo. Od prvních stovek metrů jsem se ji vzdalovala a budovala si náskok. Přesto jsem si stále držela vysoké tempo a do cíle jsem přiběhla s 2 minutami náskoku.

Konec dobrý, všechno dobré. Jsi určitě spokojená s takovým závěrem sezóny...

Jsem skutečně šťastná! Před sezónou bych nevěřila, že mohu vyhrát závod Xterra v kategorii Elite, ale v průběhu sezóny jsem si to už pomalu začala připouštět. A taky jsem si to moc přála! Po 3. místě na Xterra France a 2. místě na Xterra Netherlands konečně komplet i s vítězstvím.

Nakonec jsem byla ráda, že zde ta silná konkurence byla, protože takových výsledků, když je těžký soupeř, si pak sama před sebou více vážím.

Jindřiška Zemanová, členka Rock Point Týmu na XTerra Greece 2021

Jindřiško, moc gratulujeme a děkujeme ti, že ses s námi podělila o své první dojmy a držíme ti palce na další závody.

Jindřiška Zemanová, členka Rock Point Týmu

 

Další outdoorové čtení

Vše o běhu na jednom místě. Naučíme vás správný běžecký styl, otestujete si boty světových značek na vlastní kůži, poradíme s výběrem, doporučíme tréninkový plán...
Jsou ideální podmínky? Vyrážíme na outdoor days. Máte v práci také něco podobného? My si to plně užíváme...
Běžecká speciálka v Praze na Perštýně vás zve na testování běžecké obuvi, společný výběh po parkových cestách Obory Hvězda i workshop, kde si vyzkoušíte techniku běhu...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey