Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Krkonoše uzavřou bodovanou část seriálu

5 min čtení 15. 09. 2017

Finále je tady! Poslední závod Rock Point – Horské výzvy je na programu už příští víkend (22. – 23. 9.). Závěrečná štace pětidílného seriálu horských běhů a trekingu se poběží v Krkonoších. Běžci tak mají poslední šanci získat cenné body do celkového hodnocení. Vyhlášení pak proběhne v polovině října na Pálavě při samostatném bonusovém závodě.

Rock Point Horská výzva 2016 - Krkonoše

„Stejně jako v loňském roce i letošní sérii končíme v Krkonoších, které jsou pro mnohé vrcholem celé soutěže a to nejen z důvodu, že jde o poslední bodovaný závod sezóny Horské výzvy. Krkonoše jsou určitým symbolem. Přece jen běžíme kolem nejvyšší hory Česka. Všichni navíc věříme, že jednoho dne se nám podaří trasu přes Sněžku vést. V letošním roce ji účastníci sice přebíhat ještě nebudou, nicméně i tak na ně čeká velmi atraktivní trasa, na které se podílel nový ambasador Pavel Brýdl,“ zve do Krkonoš Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Rock Point Horská výzva 2016 - Krkonoše

Ani při závěrečné páté štaci 7. ročníku běžecké série nemohou chybět tři délky tras. On-line registrace již byla uzavřena, nicméně závodníci se stále na místě mohou přihlásit k jedné z distancí – Long (66,7 km), Half (35 km) nebo Short (17,3 km), při které mohou překonat nejen konkurenty, ale především sami sebe a odhodlaně navázat na motto závodu – „Dej Výzvu“. Opět je možné běžet jako jednotlivec, dvojice nebo se svým psem v kategorii dogtreking. Na větší atraktivitě tratí se letos podílel ambasador závodu a zkušený horský ultraběžec Pavel Brýdl, který i na místě účastníkům dá závěrečné tipy, jak závod co nejlépe zdolat. Jako první se na trať vydají už tradičně pět minut před páteční půlnocí běžci královské kategorie Long. „Já osobně bych začal hodně rozvážně a snažil se držet konstantní tempo. V sebězích bych se snažil hodně odpočívat. Principielně závodníky čekají čtyři těžká stoupání s následnými technickými seběhy,“ informuje závodníky ambasador Pavel Brýdl.

Rock Point Horská výzva 2016 - Krkonoše

Longisté se za svitu „čelovek“ vydají ze startu v Peci pod Sněžkou na Tetřeví boudy, Klínové boudy, Špindlerův mlýn, Vodovodní cestou na Horní Mísečky, pak zamíří na Labskou boudu, Mužské kameny, Pod Petrovkou na Lužickou boudu, přes Obří důl do Pece pod Sněžku, kde ale trať pokračuje na Růžohorky, Portašovy boudy a přes Velkou Úpu už do cíle v Peci pod Sněžkou. „Hned po startu na závodníky čeká kaskádovité desetikilometrové stoupání z Pece na Chalupu na Rozcestí. Následuje skoro stejně dlouhý seběh do Špindlerova Mlýna. Tady nastává zlom a začíná druhé stoupání podobné prvnímu. Jen je ještě o cca polovinu delší,“ popsal úvodní část Pavel Brýdl, když připomněl, že na hlavní trase Long jsou hned čtyři občerstvovací stanice - ve Špindlerově Mlýně, na Labské a Luční boudě a pak v Peci pod Sněžkou U Kapličky.

Rock Point Horská výzva 2016 - Krkonoše

Těžké trasy jsou navrženy tak, aby si je užili zkušení borci, ale současně je zvládli zdolat i úplní amatéři. Krkonošská panoramata si ale více užijí běžci na trasách Half a Short, které odstartují se sobotním dopolednem - v 9 hodin Half, v 10 hodin Short. Ti, kteří si chtějí pouze najít důvod k pohybu, ale nechtějí soutěžit, mohou pomoci dobré věci. Také v Krkonoších je připraven nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou na 5,5 kilometru. Polovina výtěžku ze startovného včetně dalších příspěvků poputuje přímo na konto malému Kubíkovi Peckovi, který od narození trpí svalovou dystrofií. „Všichni už cítíme, že jdeme do finále. Stejně jako řada běžců se do Krkonoš hodně těším. Přestože tu mnozí chtějí urvat poslední možné body, věřím, že i na tuto zastávku jsme dokázali namotivovat řadu nových tváří stejně jako na předchozí štace. Hodně jsme toho změnili a zaměřili se na to, aby si účastníci tratě mohli maximálně užít. Krkonoše v tomto směru rozhodně nezklamou,“ láká na poslední bodovaný závod seriálu Rock Point – Horská výzva ředitel Pavel Zitta.

Rock Point Trailrunning Station

Budete moci vyzkoušet testovací obuv trialové obuvi či běžeckých vest.  Na můstě budeme mít opět Rock Point stánek a naši specialisté z Rock Pointu Praha Letňany vás budou obsluhovat a rádi vám poradí.

Tombola

I poslední tombola bude v duchu značky Osprey. Hlavní cenu tentokrát jistí letos hodně vylepšený batoh Stratos 50l . Dá se říct, že se s trochou nadsázky jedná o batoh, který je snem každého trekaře. Třeba patentovaný zádový systém AntiGravity s plně nastavitelnou a skvěle odvětranou konstrukcí AirSpeed, je naprosto unikátní výsledek práce vývojářů  Osprey. Batoh bude jako vždy po celou dobu vystavený v prostoru registrace. Přijďte ho okouknout! Najdete i další vychytávky a přesvědčíte se, že je prostě dokonalý! Doporučená maloobchodní cena je 4399 Kč

Vyhrát můžete i menší ceny v podobě hydratačního vaku nebo lehkého, skladného a nepromokavého obalu k zabalení různých věcí a lehkou lahev na pití.

Rock Point Horská výzva 2016 - Krkonoše

Sleva na nákup se startovním číslem z Krkonoš

I startovní čísla z finálového závodu budou fungovat jako poukázka na 20% slevu v prodejnách Rock Point.

Nově bude nabídka kromě na značku Salewa platit také na batohy a doplňky značky Osprey, které najdete v celé síti prodejen Rock Point.

Již nyní se v prodejnách postupně doplňuje nová kolekce značky Salewa pro sezónu podzim zima 2017. Pokud jste dosud váhali s pořízením špičkového vybavení Salewa, bude skoro nejvhodnější doba. 20% sleva bude samozřejmě na Salewu platit také. 

Rozšířená nabídka zboží značky Salewa je v prodejnách Praha Perštýn a Arkády Pankrác, Brno Olympia, Ostrava Avion a Plzeň Americká. V ostatních prodejnách najdete zejména širokou nabídku bot Salewa.

Akce platí do 31.10.2017 v prodejnách Rock Point. Neplatí v outletech a na e-shopu, slevu nelze sčítat s dalšími slevami.

 

Další outdoorové čtení

Povoleno! Na základě rozhodnutí vlády ČR máme možnost uskutečnit běžecké kempy. Pojďme si společně protáhnout těla...
Běžecká výzva pro všechny milovníky trailů! Pojďte do toho s námi...
Aneb jak jsme pro vás objevovali novou trasu krušnohorské běžecké výzvy. Podívejte se na první střípky z trasy...