MAKAK arénu ovládli Martin Stráník a Eliška Adamovská

1. kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu 2018 proběhlo v sobotu 17. února v jablonecké MAKAK aréně. Nominační závod do reprezentace přilákal zástupce české boulderingové špičky a odstartoval letošní závodní sérii. Vyhráli Eliška Adamovská a Martin Stráník.

V rámci závodu dospělých proběhl i Český pohár mládeže A a J a bezfinálově i mládeže B. Výsledky mládeže byly vyhlašovány zvlášť. Programově naplněný den začal závodem mládeže B. Z následné kvalifikace žen (zároveň mládeže A a J) postoupilo z 24 závodnic celkem 8 nejlepších. Ve startovním poli tentokrát chyběla například vítězka MČR v boulderingu 2017 Petra Růžičková nebo (ve stejném závodě třetí) Edita Vopatová. Do kvalifikace mužů (zároveň mládeže A a J) nastoupilo 44 závodníků. Pro postup do finále mezi 12 nejlepších bylo potřeba vylézt minimálně 4 topy.

Finále žen

4 finálové bouldery v onsight stylu čekaly nejprve na dámy. Obrovským překvapením byl výkon 17leté Elišky Novotné. Její 2. místo je prvním podobným umístěním v dospělé kategorii. Finále vyhrála Eliška Adamovská a na pokusy na zónu skončila třetí Karina Bílková.

1. místo: Eliška Adamovská (3t 4 z)

2. místo: Eliška Novotná (2t 2z)

3. místo: Karina Bílková (1t 4z)

Finále mužů

12 českých závodníků doplnil tradičně v česku žijící Rishat Khaibullin. Díky skvělému výkonu a taktéž změně pravidla, kdy počet dosažených zón je důležitějším kritériem než počet pokusů na top, nakonec dolezl pro 2 místo před třetím Štěpánem Stráníkem. Vyhrál Martin Stráník. Jeho dominance s výsledkem 3topy a 4zóny byla značná.

Další závod

10. března proběhne 2. kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu 2018 v Boulder Baru na pražském výstavišti. O den později na stejném místě pak dětský závod Boulderděti.

Další outdoorové čtení

To je běhání, testování, kempy, závody a prostě vše, co s během souvisí...
Parta čtyř běžcků se vydává "Napříč Šumavou". Proč? Kudy? Kdo? Představujeme vám běžecký projekt tvořený srdcem...
Budeme běhat, testovat, učit se, hledat rezervy, rozebírat techniku, diskutovat, kompenzovat, sledovat přednášky…