Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Máme vítěze Rock Point výzvy "napříč Šumavou"

V létě a na podzim mohli běžci i turisté soutěžit o ceny v hodnotě přes 200 000 Kč v rámci Rock Point výzvy „napříč Šumavou“. Vzpomenete si ještě? Úkolem bylo přeběhnout Šumavu po předem dané 160 km dlouhé trase ze západu na východ od přehrady Nýrsko až k Lipnu.

Rock Point výzva

Tři výzvy byly pro běžce a jedna pro každého, kdo chtěl poznat Šumavu. Tato turistická část byla nesoutěžní, ale i tito účastníci byly zařazení do slosování o věcné ceny v tombole. 

Asi nepřekvapí, že i nám do plánů zasáhl koronavirus. Výsledky jsme měli zveřejnit a vyhlásit v rámci festivalu Obzory, který ale byli pořadatelé nuceni zrušit. Bohužel nám tedy zbyla pouze virtuální varianta a musíme věřit, že se s účastníky a hlavně vítězi potkáme při jiné příležitosti.

výsledky těch nejlepších

KATEGORIE - „napříč Šumavou 24/30 hodin“

V této výzvě bylo úkolem běžců stihnout trasu přeběhnout co nejrychleji a pokud možno v čase pod 24 hodin pro muže a pod 30 hodin pro ženy. Žena nesebrala odvahu žádná. Mužů bylo klasifikováno šest.
 

 • 1. MÍSTO - ALEŠ SEDLÁK (17 hod. 53 min.)
  Aleš snad ani neběžel, ale letěl. Čas 17:53 hodiny je neskutečný! Šel do akce zodpovědně a před ostrým pokusem si trasu nejdříve proběhl s kamarády po jednotlivých etapách.
 • 2. MÍSTO - ZDENĚK ŠULC (20 hod. 35 min.)
  Zdeněk byl vůbec prvním, kdo se do souboje s trasou pustil, a protože si první pokus odtrpěl v průběhu snad nejteplejšího dne letošního léta, svůj výkon o více než 3 hodiny vylepšil při druhém pokusu v říjnu.
 • 3. MÍSTO - ONDŘEJ JERHOT (22 hod. 19 min.)


kategorie „napříč Šumavou v kuse“

Výzva představovala stejnou porci kilometrů i trasu jako 24hodinovka, ale běžci nebyli limitování časem. Na trase mohli strávit libovolně dlouhou dobu, ale nesměli ji opustit, kromě nezbytných nákupů nebo přiměřeného odpočinku. Soudě podle dosažených časů si vítězové mužské kategorie na trase jen jednou krátce zdřímli.
 

 • 1. MÍSTO - JAN ČERNOCKÝ (1 d 6:19 hod.)
 • 2. - 3. MÍSTO - FILIP LAŽA A MARTIN DROTÁR (1 d 8:27 hod.)
  Dvojice kamarádů má stejný čas, jelikož se rozhodli zaběhnout si společně celý závod
   
 • 1. MÍSTO - ESTER SUCHANOVÁ (2 d 12:53 hod.)
 • 2. MÍSTO - MARKÉTA PĚČKOVÁ (3 d 5:21 hod.)


Kategorie „napříč Šumavou na 4 etapy“

Co do počtu účastníků to byla nejpopulárnější výzva. Šlo o to, překonat trasu v předem určených čtyřech etapách. Účastníci si mohli sami určit pořadí etap i termín. V každé etapě bylo sestavené pořadí podle dosažených časů, toto pořadí bylo obodováno a celkové vítěze pak určil celkový počet získaných bodů.
 

 • 1. MÍSTO ZDENĚK CHALOUPKA (82 bodů)
  Tři etapy vyhrál a v jedné byl druhý nejrychlejší.
 • 2. TOMÁŠ BURDA (73 bodů)
  Tomáš vyhrál jednu etapu, dvakrát byl 4. a jedenkrát na 3. místě. 
 • 3. MÍSTO TOMÁŠ HARTL (71 bodů)
  Dvakrát získal 2.místo v etapě, jedenkrát 3. a jedenkrát 6. místo.
   
 • 1. MÍSTO ŠÁRKA STARKOVÁ (84 bodů)
  Stala se vítězkou všech etap.
 • 2. MÍSTO MARINA MILLER (74 bodů)
  Poctivě sbírala body za 2. a 3. místa v etapách.
 • 3. MÍSTO HANKA BULANTOVÁ (68,5 bodů)
  Kamarádky Hana Bulantová a Petra Janusová „svedly souboj“ o třetí místo. Tři etapy dokončily ve shodném čase, ale v cíli první etapy byla o něco dřív Hanka Bulantová.
   
diplomy pro vítěze Rock Point výzvy "napříč Šumavou"
ukázka výher pro vítěze Rock Point výhry "napříč Šumavou"


Všichni vítězové získávají hodnotné věcné ceny od partnerů Rock Point výzvy „napříč Šumavou,“ a to firem Dynafit, Osprey, Hannah, Adventure Menu a Lifefood.

Tombola

Za svoji snahu ale budou odměněni všichni! V tombole, o kterou se opět postarali partneři závodu Dynafit, Osprey, Hannah, Adventure Menu a Lifefood, vyhráli i ti, kteří letošní Rock Point výzvu pojali vyloženě výletově!
 

výhry Lifefood pro Rock Point výzvu
výhry Adventure Menu pro Rock Point výzvu

a Už chystáme další překvápko

Děkujeme vám všem, kteří se do některé z Rock Point výzev zapojili! Děkujeme za množství pozitivních ohlasů. Vaše nadšení je pro nás velkou odměnou a závazkem do budoucna! To si pište, že už kujeme pikle na rok 2021! Nezapomeňte nás sledovat na blogu nebo facebooku.

Pokud jste se výzvy nezúčastnili i nadále si trasu nebo její části můžete projít nebo zaběhnout a poznat tak nejhezčí místa Šumavy. Jednotlivé etapy RP výzvy 2020 naleznete v Geofun aplikaci vytvořené pro tuto výzvu.

Tak ať vám to pěkně běhá,
Rock Point

Další outdoorové čtení

NOVINKA - Soustředění pro pokročilé běžce a běžkyně...
Pojďte si s námi po všech těch lockdownech proběhat krásnou šumavskou přírodu...
To je běhání, testování, kempy, závody a prostě vše, co s během souvisí...