Coolmax

COOLMAX je funkční technický materiál, který pomáhá udržet komfort a pohodlí nositele i při extrémních podmínkách. Základní vlastností Coolmaxu je, že efektivně odvádí pot od těla na vnější povrch látky a tím ochlazuje tělo v horkém počasí nebo při extrémnější fyzické zátěži.  Látka je vyrobena z polyestesterových vláken z unikátním průřezem. Po délce celého vlákna jsou vytvořené kanálky, které napomáhají rychlejšímu odvodu potu z povrchu těla. Díky těmto kanálkům pot vzlíná látkou na její povrch, kde se odpařuje. Vlákna tedy vlhkost nepohlcují (nesají) pot, ale pouze zajišťují transport potu od těla k povrchu látky. Počet kanálků jsou 4 (Tetrachannel) a 6 (Hexachannel). Kombinace prodyšnosti a rychlého odvodu potu od těla předurčuje textilii Coolmax především ve sportovním prostředím a v prostředí se zvýšenou aktivitou.

Coolmax Tetrachannel a Hexachannel

Z materiálů Coolmax se vyrábí především funkční spodní prádlo, ponožky, cyklistické dresy atd., ale najdeme ho i jako doplňkový materiál v čepicích a dalším oblečení. Využívá se nejenom ve sportovním prostředí, ale i třeba v ložním prádle atd.

V současné době Invista (výrobce značkového vlákna Coolmax), jinak také dceřiná společnost firmy DuPont, vyrábí asi okolo 10 druhů provedení a variant.


COOLMAX EVERYDAY

Základní textilie vhodná pro běžné nošení do práce nebo doma. Lehký, měkký a prodyšný materiál. Obsahuje okolo 35% vlákna Coolmax.

COOLMAX EVERYDAY

COOLMAX ACTIV

Určen především pro aktivní pohyb jako je chůze, golf, jóga atd. Obsahuje okolo 55% vlákna Coolmax.

COOLMAX ACTIV

COOLMAX EXTREME

Navrženo pro extrémně zátěžové aktivity, jako je cyklistika, běh, horolezectví atd. Obsahuje okolo 85% vlákna Coolmax.

COOLMAX EXTREME

COOLMAX ECOMADE

Pomocí sofistikované technologii recyklace plastových lahví jsou plasty transformovány do kvalitní polyesterové příze. Ekologický přístup a zpracování při zachování standardních vlastností Coolmaxu.

COOLMAX ECOMADE

COOLMAX FRESH

Tkanina obohacená o ionty stříbra ve vlákně, která zpomalují a omezují růst bakterií způsobujících rozklad potu. Tím je zabráněno tvorbě případného nepříjemného pachového vjemu. Antibakteriální ochrana je po celou dobu životnosti oblečení.

COOLMAX FRESH

COOLMAX UPF

Tkanina vylepšená o ochranu proti UV záření. Coolmax UPF je testováno pomocí přijatých metodik zkoušek pro splnění příslušného UPF hodnocení.

COOLMAX UPF

COOLMAX WOOL

Vlákno, které se mísí do vlněných oděvů a tím výjimečně zvyšuje „rychloschnoucnost“ oděvů, při zachování komfortu a pohodlí.

COOLMAX WOOL

COOLMAX AIR

Inovované vlákno pro zlepšený odvod vlhkosti. Dosaženo je to patentovaným průřezem vlákna ve směru „vrtule“. Sací kanály uvnitř vlákna a mezi vlákny rychleji přesouvají pot na povrch oděvu.

COOLMAX AIR

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey