Custom Shell (Salomon)

Salomon, jakožto specialista na dokonalé a pohodlné upevnění nohy v botě, přichází s revoluční technologií Custom Shell. Hlavní přidanou hodnotou této nové technologie, je maximální přizpůsobení sjezdové boty přímo na nohu zákazníka. Sjezdová bota pomocí této technologie je schopna se přizpůsobit různým abnormalitám chodila, ať je to příliš široká noha, nebo kůstní výrůstek, atp.

Díky speciálnímu tvarovacímu zařízení si zákazníci mohou z obchodu odnést botu vytvarovanou přesně podle jejich nohy, již po 20 minutách a eliminovat tak nepříjemné otlaky během lyžování. Celý proces probíhá přímo v místě prodeje a je k němu zapotřebí jednak speciální „trouba“ na vyhřátí skeletu boty a chladící návleky.

Před započetím samotného tvarování skeletu je důležité vybrat správnou velikost lyžařské boty. K tomu poslouží speciální měrka, která změří jak délku, tak i šíři chodidla. Před započetím samotného nahřívání skeletu je třeba nejprve vyjmout vnitřní botičku ze skeletu, včetně plastové vnitřní podložky, umístěné mezi vnitřní botičkou a skeletem. Dalším krokem je nahřívání skeletu boty ve speciálním nahřívacím zařízení, po dobu 10 minut. Skelet boty se prohřeje přibližně na teplotu 80°C, čímž materiál změkne a lze tudíž snadno provádět samotné tvarování. Přezky zůstávají při procesu nahřívání otevřené.

Po důkladném prohřátí skeletu, obsluha prodejny vyjme skelety z trouby a vsadí dovnitř vnitřní botičky, včetně vnitřní plastové podložky. Zákazník si boty s pomocí obsluhy prodejny obuje a přezky se pozapínají pouze na krajní, tzn. nejvolnější polohu. Pro manipulaci s nahřátým skeletem je třeba použít tepelně izolační pracovní rukavice. Stejně tak je vhodné, aby si zákazník pro samotné tvarování nasadil lyžařské ponožky s min. 50% podílem bavlny. Proces tvarování trvá přibližně 4 minuty.

Poté začne proces ochlazování, přičemž zákazník má stále boty obuté. K ochlazení skeletu poslouží chladící návleky, předem vychlazené v mrazícím boxu. Návleky se přiloží z vnější strany na botu, chladící proces trvá přibližně 6 minut. Po ochlazení si skelet nadále uchová tvar, na který byl vytvarován přímo podle nohy zákazníka. Chladící návleky se sundají a bota je připravena k použití.

 

Custom shell 

http://www.amersports.cz/files/236236406be4a561b41b175f17d29bb3.jpg

 


 

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey