Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

GORE-TEX

GORE-TEX je registrovaná obchodní značka. Jedná se o membránový materiál vytvořený slaminováním dvou nebo tří vrstev.
- vrchní vrstva
- prostřední vrstva
- vnitřní vrstva

Oděvy, obuv a rukavice označené logem GORE-TEX® jsou nepromokavé, větruvzdorné a prodyšné. Základem jsou přísné kvalitativní normy a důkladné testování všech použitých materiálů. 

Membrána GORE-TEX® je mimořádně tenká vrstva z expandovaného polytetrafluoroetylenu, slaminovaná s vnější textilií a v řadě případů i s podšívkou. Je trvale nepromokavá a větruvzdorná, ale zároveň také propustná pro vodní páry. Znamená to, že vlhkost z vnějšího prostředí ani studený vítr neproniknou dovnitř, zatímco pot může unikat ven. Jak to? Membrána GORE-TEX® obsahuje více než 1,4 miliardy pórů na centimetr čtvereční. Tyto póry jsou 20 000 krát menší než kapička vody, takže membrána je naprosto nepromokavá. Póry jsou však 700krát větší než molekula vodní páry, takže umožňují snadné odvádění potu. Při kontaktu s kapkou vody se membrána chová jako neproniknutelná bariéra. Molekulu vodní páry ale propustí jako roztažitelná síť.

Tělové oleje a přípravky odpuzující hmyz mohou membránu narušit, takže nakonec začne propouštět vlhkost. Aby se zabránilo poškození a zajistila se trvanlivost textilie, obsahuje membrána ochrannou vrstvu.
Byla vyvinuta celá řada membrán GORE-TEX® pro mnoho různých oblastí použití. Rozlišujeme různé technologie použité pro svrchní oděvy, pro obuv a pro rukavice.
Podívejme se na ně podrobněji - OBLEČENÍ - OBUV - RUKAVICE:

OBLEČENÍ

Outdoorové oblečení s technologií GORE-TEX® je trvale nepromokavé a větruvzdorné. Je také výborně prodyšné, a tak zajišťuje vysokou úroveň ochrany a pohodlí. Abychom zákazníkům mohli nabídnout ještě více výhod, přizpůsobili jsme tyto funkční vlastnosti různým aktivitám a klimatickým podmínkám.
Výsledkem jsou 3 PRODUKTOVÉ KATEGORIE PRO RŮZNÉ OBLASTI POUŽITÍ:
 

 • GORE-TEX® - pro každodenní všestrannost

Oděvy vyrobené z GORE-TEX® jsou trvale nepromokavé, větruvzdorné a vysoce prodyšné a zajišťují proto maximální spolehlivou ochranu před vlivy počasí a maximální pohodlí při celé řadě aktivit. Tyto oděvy udržují vaše tělo v suchu, protože odvádějí pot, takže vám nebude horko při tělesné aktivitě a zima, když se přestanete pohybovat.
Vhodné pro aktivity: turistika, trekking, lyžování, freeride, jízda na kole, běh, volný čas, ale také na golf, lov, rybaření...

 
 • GORE-TEX® ACTIVE - pro rychlé tempo a vysokou intenzitu

Oděvy vyrobené z textilie GORE-TEX® Active jsou trvale nepromokavé, větruvzdorné a mimořádně prodyšné – představují nejprodyšnější textilii v celé produktové řadě GORE-TEX®. Splňují náročné požadavky aerobních vysokohorských sportů a jsou ideálním řešením pro vysoce aerobní jednodenní činnosti, a to i za špatného počasí. Oděvy vyrobené z textilie GORE-TEX® Active jsou lehké a měkké a zajišťují vynikající pocit pohodlí na těle díky spolehlivému odvodu vlhkosti. Struktura textilie udržuje vaše tělo v suchu, protože omezuje hromadění potu, takže vám nebude horko při tělesné aktivitě a zima, když se přestanete pohybovat. S textilií GORE-TEX® Active si můžete oděv obléknout, nechat ho na sobě a soustředit se na jiné věci, než na své oblečení.
Vhodné pro aktivity: běh ve všech podobách, jízda na kole, lyžařské túry...

 
 • GORE-TEX® PRO - pro PRO EXTRÉMNÍ PODMÍNKY

Oděvy vyrobené z textilie GORE-TEX® Pro jsou trvale nepromokavé, větruvzdorné a mimořádně prodyšné. Spojují v sobě pohodlí se spolehlivou ochranou před nepřízní počasí, a to i při náročné činnosti v extrémních povětrnostních podmínkách. Struktura textilie udržuje vaše tělo v suchu, protože omezuje hromadění potu, takže vám nebude horko při aerobní aktivitě a zima, když se přestanete pohybovat. Oděvy vybavené třívrstvou textilií GORE-TEX® Pro jsou určené pro lyžařské horské túry, freeridery, horské průvodce a outdoorové nadšence a byly vyrobeny tak, aby byly mimořádně trvanlivé a oděruvzdorné v náročném prostředí a zajistily ochranu před extrémními a nepředvídatelnými podmínkami při častém střídání aktivity s odpočinkem.

Vhodné pro aktivity: horolezectví, lezení, freeride, lyžařské horské túry...

 
 

Tyto základní produktové řady mají NĚKOLIK RŮZNÝCH TECHNOLOGIÍ ZPRACOVÁNÍ. Díky tomu umožňují optimálně plnit požadavky různých outdoorových aktivit, kdy každá vyžaduje jiná specifika.

 

 • TECHNOLOGIE PACLITE®

Vnitřní strana membrány GORE-TEX® je potažena speciální ochrannou vrstvou, takže už není potřebná podšívka. Výhodou je minimální hmotnost, minimální objem po sbalení a zvýšená prodyšnost.

 

 • PODŠÍVKOVÁ TECHNOLOGIE GORE™ MICRO GRID

Tato tenká, jemná a řádce utkaná podšívka se používá namísto úpletu. Snižuje tření mezi podšívkou a k ní přiléhající vrstvou. Mezi výhody patří vysoká oděruvzdornost vnitřních vrstev a odolnost vůči zatrhávání, zvýšená prodyšnost a snížená hmotnost oděvu.

 

 • PODŠÍVKOVÁ TECHNOLOGIE GORE® C-KNIT™

Odlehčená konstrukce zajistí vyšší pohodlí pro outdoorové nadšence, kteří mají rádi freeriding, trekking a pěší turistiku. Výhodami je bezesporu pohodlnost na nošení: menší objem, měkčí, lehčí, prodyšnější. Současně se zachováním trvalé nepromokavosti a větruvzdornosti.

 

 • KONSTRUKCE EXTREME WET WEATHER

Tato speciální konstrukce je navržena tak, že oděvy úspěšně projdou nejpřísnějšími testy v dešťové komoře společnosti Gore, kde je simulován vertikální a horizontální déšť s větrem. Výhodou je zvýšená ochrana před extrémním a dlouhotrvajícím deštěm.

 

 • TECHNOLOGIE ARMACOR™

Tato patentovaná ripstop konstrukce obsahuje jádro z vlákna Kevlar®. Jádro z vlákna Kevlar® pokrývá plášť z tkaniny Cordura®. Do výhod určitě patří extrémně vysoká oděruvzdornost a odolnost vůči zatrhávání, nižší hmotnost a pocit většího bezpečí a pohodlí. Tato technologie se využívá pouze při výrobě motorkářských oděvů.

SPRÁVNÁ PÉČE O GORE-TEX ODĚVY »»»

OBUV

Pro různé aktivity potřebujete různou obuv. Při běhu nebo při trekkingu se hodně potíte, takže je důležité, aby mohlo unikat nadbytečné teplo. Při intenzivním pohybu vytvoří žlázy na Vašich chodidlech přibližně 20 ml potu za hodinu. To je zhruba jeden plný panák potu na každou nohu! Když šplháte po horách, může být uvnitř Vašich bot hodně teplo, přestože venkovní teplota je velmi nízká. Vaše obuv musí být schopná zvládnout rozdíl v teplotě. O tom, jak dobře se budete cítit, rozhodne klima a pohodlí uvnitř boty, protože právě to může znamenat velký rozdíl.

Veškerá obuv GORE-TEX® je trvale nepromokavá a vysoce prodyšná.
Aby bylo vyhověno potřebám různých uživatelů a poskytnuto pohodlí, jaké si zvykli očekávat od výrobků GORE-TEX®, vyvinul GORE ŘADU RŮZNÝCH ŘEŠENÍ:
 

 • OBUV GORE-TEX® INSULATED COMFORT

Ochrana a pohodlí na prvním místě. Udrží nohy příjemně teplé za chladného počasí. Bota je navržena tak, aby nohy trvale chránila, a to i v náročných povětrnostních podmínkách. Je navržena pro nízké teploty.

 • OBUV GORE-TEX® PERFORMANCE COMFORT

Pohodlí a ochrana před nepřízní počasí v nepředvídatelných podmínkách pro všechny sezóny. Obuv nabízí trvale nepromokavou ochranu a optimální klimatický komfort v každou roční dobu. I za nepředvídatelného počasí zůstávají nohy v suchu. Je navržena tak, aby splňovala více požadavků.

 • OBUV GORE-TEX® EXTENDED COMFORT

Optimalizovaný klimatický komfort v mírných a teplejších podmínkách a při vysoce aerobních činnostech. Obuv udržuje nohy v suchu při mírných až vyšších teplotách i při vysoce aerobní činnosti.

 • OBUV GORE-TEX® SURROUND

Naprostá prodyšnost - nyní i pod chodidlem! Ideální pro pocit pohodlí a sucha v mírných a teplejších podmínkách. Turistické boty se vyznačují prodyšností kolem celé nohy a jsou ideálním řešením pro mírné nebo teplejší povětrnostní podmínky. Vlhko a teplo nyní mohou unikat přes laminát GORE-TEX® pod chodidlem do otevřené struktury meziprostoru a odtud pak ven přes bok boty.

SPRÁVNÁ PÉČE O GORE-TEX OBUV »»»

RUKAVICE

Všechny rukavice vybavené membránou GORE-TEX® jsou trvale nepromokavé, větruvzdorné a vysoce prodyšné.
Pro konkrétní potřeby jednotlivých uživatelů bylo navrženo 6 RŮZNÝCH PRODUKTOVÝCH ŘAD S DALŠÍMI FUNKCEMI:
 

 • GORE-TEX® GLOVES

Voda zůstane venku, zatímco pot může snadno unikat ven. V izolační vrstvě se nehromadí vlhkost, a proto zůstává sušší a poskytuje rukám větší teplo. Výsledkem je trvalá ochrana před vlivy počasí, osobní pohodlí, vyvážený přenos tepla a optimální řízení vlhkosti. Ruce zůstávají ve větším teple i za mrazivého počasí a jsou suché, i když se potíte.

 • GORE-TEX® WARM

Nejteplejší rukavice GORE-TEX® na trhu jsou optimalizované, aby udržely ruce v teple po delší dobu. Celý systém podšívky, membrány a vnější textilie je navržen tak, aby měl zvýšenou izolační schopnost. I v náročných podmínkách tak budou vaše ruce delší dobu v teple. Umí snížit ztrátu tepla díky svým izolačním vlastnostem. Udrží teplo za chladného počasí. Udrží ruce při teplotě nad 15°C (práh bolesti) 15 minut po omezení průtoku krve do rukou, ke kterému může za chladného počasí dojít po ukončení aktivity.

 • GORE-TEX® ACTIVE

Celý systém podšívky, membrány a vnější textilie je optimalizovaný k dosažení zvýšené prodyšnosti. Zvyšuje se tak úroveň pohodlí v širokém rozmezí teplot i úrovní zátěže. Při vysoké zátěži se v izolační vrstvě hromadí méně tepla a vlhkosti a zůstává proto sušší. Ideální řešení pro fyzicky náročné sporty v chladných a velmi chladných podmínkách.

 • GORE-TEX® GRIP

Rukavice nabízejí pocit přímého úchopu a vysoké citlivosti. Tuto inovativní kombinaci vlastností umožňuje speciální vícevrstvá konstrukce, která k sobě pojí jinak volné vrstvy a zajišťuje, aby po sobě neklouzaly. Rukavice tak poskytují optimální citlivost a lepší obratnost a umožňují jistý úchop. Usnadňují manipulaci s lyžařskými hůlkami, zipy, brýlemi, taškami apod.

 • GORE-TEX® INFINIUM

Produkty GORE-TEX® INFINIUM™ jsou spolehlivě nepromokavé, větruvzdorné a extrémně prodyšné. U rukavic tato technologie zajišťuje plnou zručnost, hmatovost a přilnavost.

 • GORE-TEX® 2IN1

Jedna rukavice. Dvě možnosti. Nepromokavé a prodyšné. Díky inovativní konstrukci se dvěma komorami umožňující tyto rukavice snadno a pohodlně vybírat mezi dvěma funkcemi, které dříve platily za neslučitelné: teplem a úchopem. V teplé komoře je izolace rozmístěna tak, že optimálně hřeje prsty - ideální řešení do chladných podmínek, pro citlivé ruce nebo nízkou úroveň zátěže. V komoře s lepší taktilitou je izolace pouze na svrchní straně ruky. Proto tato komora zajišťuje optimální citlivost prstů, maximální prodyšnost a snadné odvádění tepla na třech zbývajících stranách.


 

Gore-tex membrána je maximálně voděodolná a zároveň velmi prodyšná. Obsahuje přes miliardu mikroskopických pórů na cm2. Tyto póry jsou menší než kapička vody, ale větší než molekula vodní páry. Je tedy neprostupná pro vodu v jejím kapalném skupenství, ale prostupná pro vodní páry. Vlhkost z vnějšího prostředí ani studený vítr neproniknou dovnitř, zatímco pot může snadno unikat ven.
Její použití je uplatněno zejména na funkčním outdoorovém oblečení a vybavení jako oblečení, spací pytle, boty a batohy.

Dělení GOre-Tex membrán:

 • GORE-TEX PERFORMANCE SHELL

Jeden oděv, různé aktivity
Ať už lyžujete, jedete na kole, lezete po horách, bruslíte na in-linech nebo se jen tak procházíte, s výrobky GORE-TEX® Performance Shell se můžete kdykoli rozhodnout pro jinou sportovní aktivitu, aniž byste se kvůli tomu museli převlékat.
Hlavní výhody
- Poskytuje prodyšný komfort a trvale nepromokavou ochranu
- Navržen pro celou řadu outdoorových aktivit
- Dostupný ve dvouvrstvé a třívrstvé konstrukci. Dvouvrstvý materiál je pohodlný a poddajný, zatímco třívrstvý je určen pro velmi náročné použití
- Spojení jemné a velmi odolné vnější textilie, membrány a speciální podšívky
- Dvouvrstvá konstrukce: speciální membrána GORE-TEX® je spojena s vnější textilií a zevnitř chráněna volně vloženou podšívkou
- Třívrstvá konstrukce: speciální membrána GORE-TEX® je slaminována s vnější textilií a podšívkou
- Jedinečné podšívky GORE-TEX® mohou být využity ke zlepšení funkčních vlastností materiálu a vašeho pohodlí
- Speciální technologie podlepení švů GORE-SEAM® zajišťuje 100 % nepromokavost

 

 • GORE-TEX PACLITE SHELL

Ideální společník
Vhodný pro turistiku, cyklistiku, běh a jiné sporty, kde potřebujete ušetřit hmotnost a prostor. GORE-TEX® PACLITE® Shell kombinuje mimořádnou prodyšnost, trvalou větruvzdornost a nepromokavost s minimální hmotností a malým objemem po sbalení.
Hlavní výhody
- Membrána je potažena speciální ochrannou vrstvou, takže už není potřebná podšívka
Trvale nepromokavý a extrémně prodyšný
Lehký, sbalitelný, univerzální
Vnější textilie je vyrobena z vysoce odolného polyesteru nebo nylonu
Membrána je pokryta ochrannou vrstvou, která obsahuje látky odpuzující olej a karbonová vlákna
Speciální technologie podlepení švů GORE-SEAM® zajišťuje 100 % nepromokavost

 

 • GORE-TEX PRO SHELL

Pro náročný den v přírodě
GORE-TEX® PRO SHELL je optimálním řešením pro outdoorové profesionály a sportovní nadšence, kteří musejí čelit extrémnímu počasí a náročným podmínkám. Vyroben z těch nejodolnějších, nejprodyšnějších, trvale nepromokavých a větruvzdorných textilií.
Hlavní výhody
- Splňuje požadavky outdoorových profesionálů i sportovních nadšenců
Navržen pro použití v náročných a extrémních podmínkách
Mimořádně odolný, vysoce prodyšný, trvale nepromokavý a větruvzdorný
Dostupný ve dvouvrstvé a třívrstvé konstrukci: dvouvrstvý materiál je pohodlný a poddajný, zatímco třívrstvý je určen pro velmi náročné použití
Vyroben z těch nejpevnějších textilií s vysokou odolností vůči oděru a roztržení
Dvouvrstvá konstrukce: speciální membrána GORE-TEX® je spojena s vnější textilií a zevnitř chráněna podšívkou
Dvouvrstvá konstrukce s tepelnou výplní: tepelně izolační vrstva je volně zavěšena mezi dvouvrstvý laminát a podšívku
Třívrstvá konstrukce: speciální membrána GORE-TEX® je slaminována s odolnou vnější textilií a speciálně vyvinutou pevnou podšívkou
Speciální technologie podlepení švů GORE-SEAM® zajišťuje 100 % nepromokavost

 

 • GORE-TEX SOFT SHELL

- Výrobky z tohoto příjemného a teplého materiálu jsou navrženy tak, aby umožňovaly větší svobodu pohybu. Díky jejich speciální konstrukci není potřeba ani za chladného počasí tolik vrstev oblečení. Tepelně velmi dobře izolují, jsou tedy vhodné hlavně na zimní sporty (lyžařské a snowboardové vybavení)
- Třívrstvá konstrukce, kdy je místo klasické podšívky použitá podšívka s fleecovým povrchem
- Podlepení švů je nutné provést po vyfrézování fleecového materiálu, jedná se o velmi komplikovaný proces

 

 • GORE-TEX ACTIVE SHELL

Oděvy s technologií GORE-TEX® Active Shell jsou konstruovány pro extrémní prodyšnost a zajišťují trvalou ochranu proti vodě a dešti tak, aby bylo zaručeno optimální pohodlí. Tato naprosto nová kategorie nepromokavých oděvů se vyznačuje lehčí hmotností a moderní třívrstvovou konstrukcí, která zajišťuje extrémní prodyšnost a příjemný pocit na kůži. Ideální pro aktivní sportovce, kteří hledají trvalou ochranu a pohodlí za každého počasí při vysoce aerobních denních aktivitách, jako např. běh v přírodě, jízda na horském kole či rychlé slézání hor.
Hlavní výhody
- Extrémně prodyšné (RET<3)
- Trvalá nepromokavost a odolnost proti větru
- Nízká hmotnost (maximální hmotnost oděvu 400 gramů)
- Vynikající pocit pohodlí na kůži
- Vyvinuto speciálně pro vysoce aerobní aktivity
Lamináty GORE-TEX® Active Shell kombinují lehčí a tenčí membránu GORE-TEX® s textiliemi s vlastnostmi jemného denieru pro dosažení vynikajícího třívrstvého řešení pro aktivního spotřebitele. Na podšívkové straně integruje patentovaná technologie laminace textilii vložky přímo do membrány GORE-TEX®, což umožňuje extrémní prodyšnost a vynikající pocit pohodlí na kůži. Nový modernizovaný laminátový obal spolu s vědeckým přístupem společnosti GORE k navrhování oděvů přináší zcela novou, dosud nevídanou úroveň pohodlí v oblasti nepromokavých oděvů.