Komprese (ROYAL BAY)

 

K čemu je komprese a JAK FUNGUJE?

Síla komprese, typy komprese a účinky komprese

 

Komprese podporuje výkonnost svalu, urychluje regeneraci a chrání sval před zraněním během sportovního výkonu nebo cestování.

Komprese správným způsobem stáhne sval a tím nedovolí krvi se volně rozlít do celého krevního řečiště staženého svalu. Důsledkem toho krev rychleji proudí svalem, rychleji odplavuje metabolity a rychleji sval okysličuje. Do svalu se také rychleji a ve větší míře dostávají potřebné minerální látky a soli. Sportovní komprese sval mechanicky stabilizuje a aktivuje před výkonem.

Je třeba proto správně změřit obvod svalu, aby bylo možné garantovat správný efekt použité komprese!

Komprese podporuje správné fungování svalu. Urychluje průtok krve svalem, urychluje odplavování metabolitů (např. kyseliny mléčné), urychluje okysličení svalu a přísun minerálů. Tím oddaluje nástup únavy a předchází křečím. Komprese navíc mechanicky sval stabilizuje. Zabraňuje mechanickým otřesům a tím i možným poraněním. Správným prokrvením aktivuje a připravuje sval na výkon. A v neposlední řadě také urychluje regeneraci po výkonu.

Komprese působí preventivně proti vzniku trombotických onemocnění během cestování, podporuje rychlejší regeneraci a učí sportovce přemýšlet o vlastním těle, mechanizmech zvyšování výkonnosti a o správné a dlouhodobě udržitelné formě zátěže.

 

Síla komprese

Sportovní komprese

 

VERY Strong

Velmi silná komprese pro maximální výkonnost. Je určena pro vrcholové sportovce a navržena tak, aby obstála i v extrémních podmínkách. Jako jediná je cílená přímo na sval, kde je její efekt největší.

 

STRONG

Silná komprese pro sportovní aktivitu. Jedná se o kompresi výrazně zvyšující kvalitu sportovního výkonu. Je určena pro aktivní sportovce na amatérské, poloprofesionální i profesionální úrovni. Tato komprese je postupná. Nejsilnější je v oblasti kotníku a směrem ke koleni se uvolňuje.

MEDIUM

Střední komprese pro aktivní regeneraci. Jedná se o střední třídu sportovní komprese, která je určena především k regeneraci a také jako prevence trombózy při cestování.

LIGHT

Lehká komprese pro rekreační sportování. Jedná se o slabou sportovní kompresi vhodnou pro děti nebo jako doplněk k našim výkonnostním kompresním produktům.

 

Zdravotní komprese

 

Jedná se o silnou zdravotní kompresi odpovídající síle 23-32 mmHg. Je možné ji chápat jako ekvivalent silné sportovní komprese. Používá se jako prevence cestovní trombózy a při chronickém žilním onemocnění.

 

 

 

Typy komprese

 

Odstupňovaná sportovní kompreseKompresní podkolenky Royal Bay

 

Tato komprese slouží tedy především k rozvoji výkonnosti sportovce a k urychlení regenerace svalu. Síla komprese je nejvyšší těsně nad kotníkem a pod kolenem je síla komprese nejnižší.

Cílená sportovní komprese

 

Jedná se o typ komprese, která je cílená přímo na sval. Tím dosahuje specifického efektu, který podporuje maximální výkonnost. Co se týče síly komprese, je cílená komprese nejsilnější.

Zdravotní komprese

 

Je specifický typ odstupňované komprese, který při použití ve sportu chrání sval před rozvojem křečových žil a trombotických onemocnění. Tato komprese je výkonnostní a je určena pro sportovce, kteří již mají jisté zdravotní problémy a chtějí během sportovních aktivit předcházet jejich dalšímu rozvoji.

 

Účinky komprese

Cirkulace krve

 • Zlepšuje žilní návratnost a cirkulaci krve ve svalu
  Komprese vytlačuje krev rychleji z krevního řečiště svalu do velkých tepen a žil. Odstupňovaná komprese následně podporuje žilní návratnost a usnadňuje zároveň i distribuci okysličené krve do svalu.

 • Urychluje odplavování kyseliny mléčné
  Rychlejší cirkulace krve ve svalu urychluje odplavování metabolitů. Tím pomáhá svalu regenerovat a zvládat velké zatížení během výkonu.

 • Oddaluje nástup únavy a urychluje regeneraci
  Tím, že se sval rychleji zbavuje metabolitů (především laktátu) se oddaluje nástup metabolické acidózy (únavy svalu) a po výkonu komprese urychluje procesy vedoucí k plné regeneraci svalu.

 

 

Stabilizace svalu

 • Stabilizuje sval během výkonu
  Stažený a zpevněný sval lépe zvládá otřesy vznikající během sportovního výkonu.

 • Snižuje riziko poranění svalu
  Sval je méně náchylný na vznik mikrotraumat, která se mohou objevit při vytrvalostním nebo jinak extrémním zatížení.

 

 

Aktivace svalu

 • Aktivizuje sval před výkonem
  Stažením se sval prokrví a díky termoregulačním vlastnostem našich produktů se sval také zahřeje před výkonem. Díky tomu je sval vždy perfektně připraven na jakýkoliv výkon.

 

 

Ochrana při cestování

 • Působí proti pocitu těžkých nohou
  Po dlouhé cestě autem můžete mít pocit ztuhlých svalů a těžkých nohou, což před výkonem není ideální. Komprese v tomto případě pomáhá udržet sval aktivovaný a prokrvený. Bojuje tak proti zatuhnutí svalu a otékání nohou.

 • Působí jako prevence proti cestovní trombóze
  Sval je během cestování v letadle vystaven zvýšenému riziku vzniku cestovní trombózy. Sportovní komprese riziko vzniku cestovní trombózy výrazně snižuje.

 

 

 

zdroj: royalbay.eu

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey