Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

konopí

Konopí seté (Cannabis Sativa) je jednoletá bylinná rostlina, která se nejčastěji vyskytuje v oblastech s mírným podnebím. V našich zeměpisných šířkách konopí neobsahuje téměř žádný nebo jen minimální podíl THC (Tetrahydrocannabinol). Takové konopí se nazývá technické konopí (anglicky „industrial hemp“).


Konopí patří k nejstarším a nejvšestrannějším rostlinám, které lidstvo kdy využívalo. Vyprodukuje 3x víc látky než bavlna a je dokonce pevnější, odolnější a dobře drží barvu i po letech.

Tkanina je prodyšná a dobře dýchá, v létě chladí, v zimě hřeje, a to díky vzduchu, který se nachází v pórech látky. Tato látka odfiltruje až 95 % UV záření a zpomaluje proces hoření.

Zároveň má antibakteriální vlastnosti a dobře odolává plísním, a proto je velice vhodná i na oblast nohou. Pro tyto vlastnosti je často používána v nemocnicích (například v Rakousku).

Péče

Správná péče vždy oděvům prodlouží životnost. Při praní a čištění oděvů z konopí by se neměli používat běliče, žehlit by se mělo pouze mírnou teplotou a nejlépe se vyvarovat sušení v sušičkách/pračkách. Oděvy mohou být čištěny v čistírnách.

Určité produkty z konopí jako peněženky, obuv a jiné čistěte ručně.