Polartec

 

100% velur s vnitřním počesaným vlasem, tento materiál nabízí excelentní prodyšnost a izolační vlastnosti, voděodpudivou úpravu, rychle schne a lze je prát v pračce. Ideální využití v systému vrstveného oblékání. Všechny typy materiálu Polartec jsou vyráběny v různých gramážích a stylech.

MODELOVÉ ŘADY POLARTEC®:

ZÁKLADNÍ / IZOLACE / OCHRANA

ZÁKLADNÍ Power Dry®, Power Stretch®, Power Stretch Pro®, Power Grid®

POLARTEC® POWER DRY®

POLARTEC® POWER DRY®

Textilie Polartec® Power Dry® odvádí pot od vaší pokožky. Jsou tudíž ideální pro běžce, lyžaře a cestovatele za dobrodružstvím. Všechny materiály v této kategorii obsahují patentovanou dvojitou pleteninu, která se vyznačuje tím, že na rubu a líci jsou vlákna o různých vlastnostech. Takto vznikají dva rozdílné povrchy – jeden, který optimálně odvádí tělesnou vlhkost od pokožky a druhý, který velmi rychle schne.

 
  • Materiál je vysoce prodyšný a neomezuje odpařování vlhkosti.
  • Tělesná vlhkost je natahována speciálními body na povrchu materiálu, kde se pot rovnoměrně rozptýlí pro rychlejší odpařování. Materiály Polartec® Power Dry® umí odvést minimálně o 30 % vlhkosti více než pleteniny z jednoho vlákna.
  • Když je pot odveden na povrch textilie, rozptýlí se po jejím povrchu, takže se odpařuje minimálně dvakrát rychleji než z bavlny.


POLARTEC® POWER STRETCH®

POLARTEC® POWER STRETCH®

Textilie Polartec® Power Stretch® jsou dokonale přiléhavé, strečové ve čtyřech směrech a velmi prodyšné. Když se potíte, tak vás drží v suchu a dodávají vám teplo bez toho, že by vás zatěžovaly či omezovaly v pohybu. Jsou to ty nejuniverzálnější materiály pro outdoorové aktivity a fitness, které se v současné době nabízejí. Mnoho typů obsahuje patentovanou dvouvrstvou technologii, díky níž má každá strana jiné vlastnosti: odolná a hladká lícová strana je odolná proti větru a poškození a měkká rubová strana odvádí tělesnou vlhkost od vaší pokožky, drží vás v suchu, teple a v pohodě. Jiné textilie v této kategorii mají zase tzv. kompresní streč, který může přispět k vašemu výkonu a chránit vás před určitými typy úrazů. Lezení, běh – i triatlon – jdou hned snadněji, když vás oblečení neomezuje v pohybu.

  • Materiál je vysoce prodyšný a neomezuje odpařování vlhkosti.
  • Tělesná vlhkost je natahována speciálními body na povrchu materiálu, kde se pot rovnoměrně rozptýlí pro rychlejší odpařování.
  • Když je pot odveden na povrch textilie, rozptýlí se po jejím povrchu, takže se odpařuje minimálně dvakrát rychleji, než z bavlny.


POLARTEC® POWER STRETCH® PRO ™

Polartec® Power Stretch® Pro ™ je navržen tak, aby posunul výkon našich stretchových základních látek ještě o něco dále. Zesílením elastického vlákna na vnějším povrchu jsme získali lepší pružnost v tahu a stabilitu při pohybu. Tato unikátní konstrukce umožňuje zvýšit odolnost a trvanlivost bez obětování prodyšnosti nebo komfortu.

POLARTEC® POWER GRID®

Polartec® Power Grid™ má patentovanou mřížkovou konstrukci, která snižuje hmotnost a zvyšuje hřejivost i stlačitelnost. Vlhkost je odváděna od pokožky a rozptylována ven, kde se rychle odpařuje.

IZOLACE - Classic, Thermal Pro®, High Loft®, Alpha®, Wind Pro®

POLARTEC® CLASSIC

Textilie Polartec® Classic jsou vzorem pro všechny lehké termoizolační a prodyšné materiály. Polartec® Classic je originální fleece nabízející nesrovnatelnou kvalitu a dlouhou životnost. Materiály Polartec® Classic jsou tradičně první volbou mezi termooblečením u zkušených outdoorových nadšenců.

Tyto materiály se nabízejí v širokém sortimentu gramáží; pro každou venkovní aktivitu se najdou ideální termoizolační vlastnosti. Polartec® Classic 100 je nejlehčí materiál, vhodný jako základní vrstva či lehký svetr, doporučujeme ho na cyklistiku, běh a túry. Polartec® Classic 300 je nejtěžší gramáž a poskytuje skutečně výborné termoizolační vlastnosti pro outdoorové aktivity typu zimních expedicí. Mezi těmito extrémy se nachází Polartec® Classic 200, v němž se snoubí vynikající funkční vlastnosti a univerzálnost.

Řada Polartec® Classic obsahuje více než 90 stylů ve stovkách barev, gramáží a úprav. Celá řada stylů se nabízí také ve vodoodpudivé úpravě – z takového povrchu klouže déšť i sníh (ale třeba i káva, kterou na sebe převrhnete cestou do práce). Řada Polartec® Classic nejenže poskytuje výborné termoizolační vlastnosti bez zbytečného objemu, ale je i prodyšná a odolná, rychle schne a její rozmanitost stylů vyhoví snad jakémukoliv využití a příležitosti.

Velurová konstrukce textilie ze 100% polyesteru vytváří vzduchové kapsy, které zase zachycují vzduch a takto udržují tělo v teple. Na rozdíl od jiných fleecových materiálů si Polartec® Classic zachovávají svoje funkční vlastnosti a nežmolkují ani po opakovaném praní.

POLARTEC® THERMAL PRO®

Polartec® Thermal Pro® je vizuálně nejdynamičtější a technicky nejpropracovanější z termoizolačních materiálů Polartec®. Nabízí se v širokém sortimentu unikátních vzhledových úprav a vzorů – z nichž mnohé skrývají přidanou funkční hodnotu. Materiály Polartec® Thermal Pro® jsou stylové a ideálně kombinovatelé pro každou příležitosti i typ aktivity. Inovované verze s vyšším vlasem dosáhly historicky nejvyššího poměru tepla k váze textilie mezi všemi materiály Polartec®. Jiné verze mají vzhled tradiční vlny, ale skrývají skvělé funkční vlastnosti typické pro fleece.

100% polyesterový velur, efekt texturovaného povrchu či vlasové jehnětiny (shearling) vytváří vzduchové kapsy, v nichž se drží tělesné teplo – výsledkem je maximální tepelné pohodlí bez zbytečného objemu. Tyto materiály jsou ale zároveň velmi prodyšné a rychle schnou. Mnoho stylů se nabízí také s vodoodpudivou úpravou, která působí proti dešti a sněhu.

Polartec® Thermal Pro® se nabízí v širokém sortimentu gramáží a stylů. Pro většinu venkovních aktivit se najdou optimální termoizolační vlastnosti v kombinaci s jedinečným vzhledem. Tyto materiály představují poslední vývoj v oblasti fleecových textilií a nabízí se v nepřeberné škále vzhledových úprav – rybí kost, tvíd, jemná tečka, hrubé zrno, manšestr, vzor pletených copánků, žebrový vzor i vzor plástve – dokonce i se speciální úpravou proti natržení (ripstop).

POLARTEC® THERMAL PRO® HIGH LOFT®

Vlákna Polartec® Thermal Pro® High Loft povyšují termoizolaci na další úroveň – poskytují maximální teplo bez zbytečného objemu, jsou skvěle stlačitelné a prodyšné. Jedná se o technicky nejvyspělejší termomateriály Polartec®, které jsou velmi univerzální a vhodné i do těch nejextrémnějších podmínek. Špičkové funkční vlastnosti jsou důležité pro lyžaře, trekkaře i horolezce, kteří se musí spolehnout na to, co mají na sobě či co unesou.

Klíčem k jedinečným funkčním vlastnostem těchto materiálů je jejich speciální technologie. Síťový steh napomáhá stlačitelnosti, zvyšuje průchod vzduchu a snižuje váhu. Lícová i rubová strana s vysokým vlasem a nízkou hustotou snižuje objem textilie, ale zvyšuje tepelné vlastnosti a stlačitelnost. Materiál si uchovává svůj vysoký vlas i při delším nošení a praní, jeho termoizolační vlastnosti jsou tedy stálé. Tento materiál je minimálně o 20 % teplejší než standardní fleece o srovnatelné váze.

Polartec® Thermal Pro® High Loft nabízí jedinečnou stlačitelnosti – až o 40 % více než je u standardních fleecových materiálů. Takové oblečení zabere méně místa ve vašem ruksaku; umožňuje vám cestovat rychleji díky menší zátěži nebo naopak pohodlněji, protože si můžete sebou vzít více věcí.

POLARTEC® ALPHA®

Polartec® Alpha je naprosto revoluční materiál, který pravděpodobně navždy změní vnímání zimních zateplených vrstev pro aktivní sporty. Polartec Alpha funjguje na principu aktivní izolace. Původně byla Alpha vyvinuta pro uniformy amerických speciálních jednotek, které požadovaly výborně prodyšný, ale zároveň velmi hřejivý materiál odolávající vlhku při statických a dynamických činnostech. Použitá technologie tak umožňuje materiálu vynikající tepelnou adaptabilitu v měnících se podmínkách a v různých fázích fyzické aktivity.

POLARTEC® WIND PRO®

Materiály pro extrémní podmínky, které jsou větruvzdorné a zároveň skvěle prodyšné.

Textilie Polartec® Wind Pro® skvěle dýchají, ale zároveň poskytují ve srovnání s běžným fleecovým materiálem čtyřikrát lepší ochranu před větrem. Je to náš nový „super-fleece“ vhodný do širokého spektra podmínek; funguje jako svrchní vrstva i izolace a je výjimečně odolný. Je to velmi univerzální materiál, který lze nosit celoročně a má široké využití – od sledování fotbalu z tribuny, až jízdu na sněžnicích v zimě.

Hustota vláken výrazně snižuje nepříjemný pocit ze studeného větru, což byla u tradičních fleecových materiálů vždy Achillova pata. Účinnost je dokázána v laboratoři i v terénu. Polartec® Wind Pro® chrání před větrem čtyřikrát lépe než tradiční fleece.

Svrchní vrstva s úpravou Durable Water Repellent odpuzuje déšť a sníh. Velurová či zrnitá vnitřní strana účinně zachycuje vzduch a poskytuje vysoký poměr tepla k váze materiálu. Obě strany těchto textilií jsou upraveny pro maximální odolnost bez žmolkování. Materiál si uchovává své termoizolační vlastnosti i vzhled i při častém nošení a praní.

Vzhledem k tomu, že Polartec® Wind Pro® nemá laminovaný povrch, skvěle dýchá a má 85 % prodyšnosti tradiční fleecové textilie – takže se nepřehříváte.

OCHRANA Windbloc®, Power Shield®, Power Shield Pro®

POLARTEC® WINDBLOC®

Textilie Polartec® Windbloc® stoprocentně chrání proti větru a poskytují maximální ochranu proti chladu a přírodním živlům. V kombinaci s měkkým, strečovým povrchem a vodoodpudivou úpravou Durable Water Repellent (DWR) nabízejí tu nejvyšší kvalitu mezi komfortními, větruodolnými fleecovými produkty na trhu.

Textilie Polartec® Windbloc® v sobě kombinují termoizolační vlastnosti s polyuretanovou bariérovou membránou, která umožňuje odvod tělesné vlhkosti; navíc jsou úplně větruvzdorné a nepromokavé, takže nemusíte mít větrovku či další venkovní vrstvu. Pro stejný komfort a ochranu stačí méně vrstev.

Jedná se o velmi odolné materiály, které jsou decentní, nežmolkují, jsou pohodlné, strečové a nevytahují se, což z nich činí ideální volbu pro svrchní oděvy a doplňky, na něž jsou kladeny nároky z hlediska ochrany před nepřízní počasí. Polartec® Windbloc® je ideální pro nízkou či nesoustavnou aktivitu a pro okamžiky, kdy extrémní nepřízeň počasí vyžaduje extrémní ochranu.

POLARTEC® POWER SHIELD®

Textilie Polartec® Power Shield® představují další generaci technického svrchního oblečení, tzv. měkkou svrchní vrstvu (soft shell). Toto oblečení kombinuje tradiční dvouvrstvý systém sestávající se z termoizolačního fleece a nepromokavé, ale prodyšné svrchní vrstvy, do jedné vrstvy, která chrání proti skoro všem myslitelným klimatickým extrémům a nabízí zvýšenou prodyšnost, odolnost proti poškození a streč pro lepší pohodlí při vašich outdoorových dobrodružstvích.

Polartec® Power Shield® mají hustě tkanou lícovou vrstvu odolnou proti poškození, která je však ve srovnání s tradičními laminovanými (hard shell) materiály měkčí a lehčí. Polyesterová rubová strana ve velurové úpravě zadržuje vzduch a poskytuje vysoký poměr tepla k váze látky.

Všechny materiály Polartec® Power Shield® jsou upraveny technologií Durable Water Repellent (DWR), která odpuzuje déšť a sníh, a díky příměsi spandexu či mechanické úpravě mají streč pro větší svobodu pohybu.

Oblečení z materiálu Polartec® Power Shield® nahrazuje tradiční systém fleece-laminát pro většinu venkovních aktivit, čímž se snižuje celková váha a počet vrstev pro srovnatelný tepelný komfort a ochranu. Je ideální na lyžování, snowboarding, lezení a trekking.

POLARTEC® POWER SHIELD® PRO

Polartec® Power Shield® Pro byl navržen tak, aby zlepšil sílu a schopnosti původní „shell technologie“. Vyvinula se ještě silnější rovnováha mezi teplem a prodyšností a zároveň se výrazně zvýšila vlastní schopnost odpuzovat vodu. Tato zesílená adaptabilní ochranná tkanina zvyšuje celkový výkon a posunuje ho opět o další level vpřed.

O ZNAČCE POLARTEC®

Polartec představuje velmi inovativní značku, která vždy udávala trendy ve vývoji těch nejšpičkovějších materiálů používaných v textilním průmyslu. Slogan "Impossible Made Possible" (z nemožného možné) vystihuje firemní filosofii a závazek nacházet zdánlivě nemožná řešení. Protože z malých objevů se rodí velké nápady...přelomové nápady...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey